záujmy

Knihy: PC, sci - fi, Technology
Osobnosti: Avril Lavigne, Chuck Norris :), Pink, Britney Spears, Madonna
Počítače: občas aj hry, spravovanie strnok
   
Jedlo:
a ..., hranolky s tatarkou, palacinky :), Pizza, rezeň, špagety, syr, kečup, mso, zmrzlina,jahody,syr,slahacka
Hry: star wars force unleashed, Star Wars: Knights of the Old Republic, GTA
Hudba: Pop
   
Generated image
best web


o tom co tu vidite


blog kamosa je o anime

kobra
o tom co tu vidite

ViB - Vymena ikoniek a bannerov
vymena bannerov a ikoniek

HodNoť.NET - zjistěte, jak jsou na tom Vaše stránky!
zvysenie navstevnosti

Total War séria
empire total war

Vše o star wars
STAR ARS

www.move.wbl.sk
TENTO BLOG BOL ZALOŽENÝ 9.12 / 2008
 
<a href="http://kelly.jex.cz/" title="Banner Maker"><img src="http://bannerbreak.com/banners/7/844/123161155497467601.gif" alt="Banner Maker" title="Banner Maker" border="0"></a>
ak si chcete  zvisit navstevnost svojej stranky, tak napiste do DATAPADU alebo na e - mail  E-mail   nieco o svojej stranke, adresu stranky, vas banner ( aj v html ). al jedna sa o vymenu, tak vas prosim aby ste si na stranku umiestnnili moj banner, inak bude ten vas automaticky zmazany

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

mx0xh.jpg

 

boj na blizko

Vytvořeno 01.01.2009 15:22:34 | Poslední změna 01.01.2009 15:26:15
Atlatl
Atlatl je tyč, na které se usazují gunganské bouchajdy a dají se tak použít jako efektivní zbraň na blízko, jak se ukázalo při bránění jejich města před Droidími Armádami na Naboo.
Atlatl je ručně vyřezávaná zbraň z bažinatých stromů žijících okolo GunGanských jezer.
Každý bojovník si Atlatl vyřezává sám a proto nejsou nikdy dvě tyče stejné! Je navržena tak, aby se na konec od rukojetě mohla položit bouchajda tak aby nespadla.
Bouchajdy tak mohli být házeny až do vzdálenosti 30 metrů , nebo jí použít na blízko jako mlátičku. Jelikož je zbraň jednoruká, mohl bojovník v druhé ruce držet energický štít.
Pokud není zbraň používána, může se jednoduše připnout na batoh.
Zbraň je běžně používána gunganskou armádou, ovšem dostala se i do Galaxie , kde si jí velmi cenní.
Generál Tobler Ceel vypracoval střelnici známou jako Scrumma Jawbone, kde se mohli cvičit jak malé atlatly , tak velké katapulty, které pracovali na stejný způsob.
Světelný meč
 
Hlavní a jedinou zbraní Jediů a Sithů a také znakem jejich příslušnosti řádu je světelný meč. Byl vynalezen 10 000 let před událostmi s filmů. Skládá se z rukojeti a barevně svítící energetické čepele, která proniká vším kromě sebe sama a několika vzácných materiálů. Podle tradice si každý Jedi vyrábí svůj meč sám jako součást výcviku. Lze ho sestavit za pár dní, ale někdy to může trvat i několik měsíců. Jílec meče je dlouhý 20-30 cm a skládá se z baterie a soustav jednoho až tří krystalů, které soustředují energii do emitoru, kde se energie zviditelní jako barevný paprsek dlouhý asi metr. Po zapnutí vydává meč hluboký hukot způsobený tokem energie. Barva čepele závisí na barvě krystalu a má rozlišovací funkci:
 • Fialová - Jediové s fialovou čepelí se zaměřovali hlavně na Sílu a nejméně na boj. Asi nejznámější jediem s fialovou čepelí byl Mace Windu.
  Fialový světelný meč

 • Zelená - Jediové se zelenou čepelí se zabývali stejně bojem i užíváním Síly. Asi nejznámějším jediem se zeleným měčem byl mistr Yoda.
  Zelený světelný meč

 • Modrá - Jediové s modrou čepelí se zaměřovali hlavně na boj a nejméně se zabývali Silou. Asi nejznámějším jediem s modrou čepelí byl mistr Obi-Wan Kenobi.
  Modrý světelný meč

 • Červená - Světelné meče s červenou čepelí náleží příslušníkům Sithského řádu. Asi nejznámějším bojovníkem s červeným světelným mečem byl Darth Vader.
  Červený světelný meč
Kromě těcho barev jsou i meče oranžové, žluté, purpurové, stříbrné, modrozelené a mnoho dalších. Světelný meč lze vyrobit v několika variantách, které určují i následný styl boje s ním. Kratší a prohnuté jílce,jako měl třeba Hrabě Dooku, slouží k především technickému boji. Delší nebo dvojčepelové jílce, jako měl Darth Maul nebo před dávnými časy Sithský lord Exar Kun, slouží spíš k silovému způsobu boje.

Gaffi Stick (Gaderffii)

Tusken s Gaderffii
Gaffi Stick, někdy také nazývaná Gaderffii, je tradiční zbraní písečných lidí (Tusekenů) na Tatooinu. Na jednom konci má "sekerku" a na druhém bodec, který někteří tuskenové namáčejí do jedu, aby ještě umocnili smrtící účinky této zbraně. Je vyráběna ze železa z vraků, které tuskeni najdou v poušti. S touto zbraní se osobně setkal Luke Skywalker, když hledal v poušti ztraceného droida R2-D2.