záujmy

Knihy: PC, sci - fi, Technology
Osobnosti: Avril Lavigne, Chuck Norris :), Pink, Britney Spears, Madonna
Počítače: občas aj hry, spravovanie strnok
   
Jedlo:
a ..., hranolky s tatarkou, palacinky :), Pizza, rezeň, špagety, syr, kečup, mso, zmrzlina,jahody,syr,slahacka
Hry: star wars force unleashed, Star Wars: Knights of the Old Republic, GTA
Hudba: Pop
   
Generated image
best web


o tom co tu vidite


blog kamosa je o anime

kobra
o tom co tu vidite

ViB - Vymena ikoniek a bannerov
vymena bannerov a ikoniek

HodNoť.NET - zjistěte, jak jsou na tom Vaše stránky!
zvysenie navstevnosti

Total War séria
empire total war

Vše o star wars
STAR ARS

www.move.wbl.sk
TENTO BLOG BOL ZALOŽENÝ 9.12 / 2008
 
<a href="http://kelly.jex.cz/" title="Banner Maker"><img src="http://bannerbreak.com/banners/7/844/123161155497467601.gif" alt="Banner Maker" title="Banner Maker" border="0"></a>
ak si chcete  zvisit navstevnost svojej stranky, tak napiste do DATAPADU alebo na e - mail  E-mail   nieco o svojej stranke, adresu stranky, vas banner ( aj v html ). al jedna sa o vymenu, tak vas prosim aby ste si na stranku umiestnnili moj banner, inak bude ten vas automaticky zmazany

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

mx0xh.jpg

 

v Tatooine

Vytvořeno 01.01.2009 15:57:22 | Poslední změna 01.01.2009 15:58:57

Advosze

advosze.jpg (6061 bytes)Bom Vindim je typickým představitelem druhu Advosze. Pesimistický a teritoriální. Je to osamělý pašerák, který rád pracuje pro zkorumpované důstojníky.

 

 

 

Aqualish

aqualish.jpg (2116 bytes)Výška: 1,8 m
Domov: Ando
Jazyk: Aqualish
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Aqualishové jsou zavalití humanoidi s velkou hlavou bez vlasů. Mají velké oči a dva zahlé kly. Jsou dvě podobné rasy Aqualishů a dělí se podle rozložení rukou. Jedna má klasické lidské ruce s pěti prsty a druhé tvoří ruku útvar podobný ploutvi. Jako druh mají Aqualishové sklon k válčení a násilí. Jejich touha po pomstě je obvykle velmi dobře vyvinutá. Domov Aqualishů, Ando, je rozsáhlý svět, který je téměř celý pokrytý vodou. Zbytek tvoří bahnité ostrůvky a kamenité útesy. Dvě rasy Aqualishů dlouho bojovali mezi sebou a to o jídlo. Je téměř jisté, že by se Aqualishové sami vyhladily, kdyby zde nebyly okolnosti, které je spojily v míru.
Přílet lodě z jiné planety ukončil válku a dal jim nový směr, kterým mohli zaměřit svůj hněv. Aqualishové zaútočili na loď a vyvraždili Durose, kteří přiletěli objevit novou planetu. Jejich loď však zůstala téměř neponičená. Několik dalších desetiletí zkoumali Aqualishové jak loď pracuje. Nakonec byly schopní postavit své vlastní lodě. Používali k tomu kopii ukořistěné lodě a minerály z podmořských dolů. Následně Aqualishové vrhli svoji nenávist ke hvězdám.
Problém s postupem Aqualishů do galaxie byl ten, že si nedokázali zlepšovat technologii, kterou už měli. To byla velká nevýhoda proti jiným rasám, které potkávali. Nakonec dokázali Aqualishové adaptovat technologii za svoji, ale nebyla příliš kvalitní.
Poté Aqualishové vtrhli do Staré republiky. To bylo v časech masivní expanze, kdy republika vítala každého cizince k připojení. Tohle ovšem Aqualishové nevěděli. Zaútočili na první loď Republiky, kterou potkali a to bez varování. Naneštěstí pro Aqualishe se jednalo o křižník Dreadnaught se jménem "Vigilant". Zastaralá Aqualishská loď byla zničena a po následné krátké válce se Aqualishové domáhali míru. Termíny  bezpodmínečné kapitulace Republice zahrnovaly podmínky na umístění dozoru a učitelů na jejich planetu. Další podmínkou bylo to, že Aqualishové nesmějí montovat zbraně na lodě schopné hyperprostoru. Pod tímto uspořádáním se Ando slibně rozvíjel a místní lodě se naučili jak ventilovat své agresivní povahy do lepších věcí. Ti, kteří se nemohli přizpůsobit byli vysídleni a museli se naučit žít někde jinde.
Protože měly Aqualishové mimořádné schopnosti, lehce našli uplatnění jako osobní strážci a žoldáci. A to ačkoli občas jejich chování nebylo zcela vyhovující. Více inteligentní Aqualishové se také mimořádně stávali úředníky, či správci oblastí.
Aqualishové mají sklon býti prchliví a agresivní. Poda Baba, Aqualish, který chtěl bojovat s Lukem Skywalkerem v Mos Eisley, je typický příklad. Není snad žádná známá osoba zastupující jejich rasu. Sami se považují  za pány války a agrese, ale během imperiální okupace Anda se naučili sklánět před pravými pány síly - Říší. Aqualishové se nikdy nepřidali k Nové republice, ale také opravdu opovrhují Říší.

Arcona

arcona.jpg (2183 bytes)Výška: 1,4 m
Domov: Cona
Jazyk: Arconan
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Atmosféra Cony obsahuje vysokou koncentraci čpavku a vodu lze obvykle nalézt jen uvnitř rostlin. Trojúhelníkové hlavy Arcoňanů se podobají hadím s hladkými mramorovýma očima. Obvykle získávají vodu vykopáváním rostlin a to pomocí svých drápů, které jsou jim nápomocné i při lezení. Tradičně žijí ve volném rodinném seskupení a protože mají nedostatek vody, jsou lehce závislý na soli. Mnoho vesmírných těžebních společností založilo na Coně důlní kolonie.

Bith

bith.jpg (3408 bytes)Výška: 1,6 m
Domov: Clak'dor VII
Jazyk: Clak
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Bithové jsou dobře vyvinutí humanoidi se zvětšenou lebkou. Jejich mdle vypadající oči nemají duhovku a jejich malá ústa jsou přikryty velkými vaky. Nosy jsou mezi očima sotva zřetelné. Jejich fyzický vzhled lze většinou vysvětlit jejich rychlím a krutým vývojem. Jejich dobře vyvinuté mozky jsou dobrým základem pro kreativní vlastnosti jako je umění a hudba. Jsou také velice dobří jako vědci a strojní inženýři. Jejich oči jsou dobrým předpokladem pro zkoumání extrémních detailů v mikro schématech, což jim umožnilo vynalézt téměř vše co potřebovali. Ačkoliv Bithové mají velice dobře vyvinutou schopnost abstraktního myšlení, neznají strach či tělesnou vášeň.
Všechno ve fyziologii a v atmosféře jejich planety indikuje, že Clak'dor v Maygil sektoru byl kdysi překrásnou zelenou planetou. Nos na jejich obličejích je přizpůsoben pouze pro přívod vzduchu, výstup se provádí skrz kůži. Ohyby pod očima způsobují zápach. Tak Bithové měří a identifikují molekuly a feromony. To dělají mnohem lépe než ty nejlepší specialisté. To znamenalo, že si dávaly pozor na chemikálie v atmosféře planety. Bohužel po chemicko-biologické válce mezi dvěmi městy kvůli copyrightu na hyperdrive, se planeta změnila ve smetiště. Populace se před negativními účinky brání v oštítovaných městech pokrytých kopulemi.

Chadra-Fan

kabe.jpg (5761 bytes)Výška: 1 m
Domov: Chad
Jazyk: Chadra-Fan, Talz
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Malí bystří obyvatelé Chadu se nejvíce podobají hlodavcům s velkýma ušima, tmavýma očima a s plochým kulatým nosem se čtyřmi nozdrami. Hlodavci pokrytí kůží mají sedm smyslů. Oproti pěti u normálního člověka mají navíc infavidění a schopnost vnímat zápach. Mají něco kolem metru a velmi rádi se baví. Mezi jejich vlastnosti patří i to, že jsou přelétaví a dlouho neudrží pozornost.
Chadra-Fanové mají velice rychlý metabolismus, což vysvětluje jejich vysokou aktivitu a jejich relativně krátký maximální věk. 40 je považováno za úctyhodný věk pro důležitého stařešinu. Vysoká energetická spotřeba přispívá k tomu, jak se rychle přizpůsobují jiným prostředím. Vše co opravdu potřebují je dostatečné množství methanu k dýchání a methyl alkoholu k pití. Energie je často spotřebována stavbou zbytečných věcí a vyhýbáním se spánku.
Jejich svět, za který se považuje Chadra, je vodní planeta obíhající modro-bílou hvězdu stejného jména. Devět měsíců Chadry vytváří pulsující systém přílivů a odlivů. Skupiny Chadra-Fanů obývají bažinaté ramena řek podél červených gumovníkových lesů, na které často lezou.  Chadra-Fanové si kvůli smrtícím hurikánům nedělají těžkou hlavu se stavbami stálých budov. Před deseti lety "smrtící vlna" zničila velkou část jejich civilizace. Většina průmyslu je poháněna methanem a většina technologií je oproti galaktickému standartu primitivní. Navzdory tomu je mnoho Chadra-Fanského zboží vysoce ceněno. To je způsobeno hlavně péčí a uměním, jenž dokázaly exportnímu zboží dát.

Devaronian

devaron.jpg (3636 bytes)Výška: 1,8 m
Domov: Devaron
Jazyk: Devish
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Devaroniané přišli z teplého světa jménem Devaron. Jejich muži jsou holohlaví a mají na hlavě dva rohy a v ústech ostrý řezák, jenž jim zaplňuje ústa. Mnoho jiných ras se v jejich přítomnosti cítí nepříjemně, protože se podobají ďáblům ze stovek rozdílných mýtů. Ženy jsou větší a mají hustou kožešinu a žádné rohy. Muži zpravidla putují po vesmíru, zatímco ženy raději zůstávají doma a udržují jejich pokročilá průmyslová odvětví v chodu.
Rasa vyvstala z dlouhého rodu rohatých příšer, což vysvětluje roh u mužů, ale nevysvětluje proč se ženy tak radikálně liší. Dokonce i jejich dispozice jsou takto nápadně rozdílné. Zatímco muži jsou kousavě pasivní a nehezcí, ženy jsou agresivní a často zpupné.  To je pravděpodobně zapříčiněno geografickým oddělením obou  pohlaví. Muži žijí v nížinách a rybaří na velikých plochách jezer a řek. Zatímco na druhou stranu ženy raději žijí vysoko v horách a starají se o obrovská průmyslová centra, nebo pracují v dolech a továrnách. Devaroniané byly jednou z prvních ras, která vyvinula hyperdrive a tak začala cestovat po galaxii. To je důvod, že najdete jen velmi málo míst ve známém vesmíru, kde by nebyl alespoň jeden Devaronian. Ale když už se jednou rozhodne opustit jeden svět, není pravděpodobné, že se tam ještě někdy vrátí.

Duro

Výška: 1,9 m
Domov: Duro
Jazyk: Duros, Basic
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Této rasy si váží celá galaxie. Mají totiž přirozené vlohy řídit vesmírné lodě a to od střelby po navigaci. Díky tomu  se z nich stávají vysoce cenění členové posádek. Planeta Duros mohla pozorovat již události za doby Sithu a Jediů, které se udály před dlouhou dobou. Jejich rasa se od té doby vždy jen rozvíjela a rozpínala. Duros je nyní vysoce automatizovaný, mechanický svět jen s málem soukromí. Ale je to domov několika důležitých firem stavějících lodě a to včetně Sienar Fleet Systems, které zásobují Říši.
Každý jednotlivec této rasy si sebou nese dar sednou si a okamžitě řídit loď. Moc nemluví, s vyjímkou možnosti  zlepšit si své schopnosti v kokpitu lodi.

Givin

givin.jpg (3134 bytes)Výška: 1,8 m
Domov: Yag'Dhul
Jazyk: Basic
Výskyt: Mos Eisley Cantina

I když se Givinové podobají záhadným kostrám, jsou ve skutečnosti velmi vyspělou rasou, která může žít jak v atmosféře tak i ve vakuu. Jejich domácí svět má totiž tři měsíce, které způsobují nestálé atmosférické podmínky. Kvůli přežití si Givinové vyvinuli tvrdý tělní pancíř.
Jsou technologicky vyspělí a jsou pro to respektováni. Jejich společnost je založená na matematice a statistické pravděpodobnosti. To je způsobeno nutností předvídat příliv a odliv. Často jsou najímáni aby pracovali v kosmu na stavbě komplexů.

Gotal

gotal.jpg (2394 bytes)Výška: 1,8 m
Domov: Antar 4
Jazyk: Basic
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Díky podmínkám na jejich rodné planetě si Gotalové vyvinuli velmi dobře některé smysly. Tyto citlivé senzorové orgány jsou umístěny na kuželech umístěných na jejich hlavách. Jsou schopni detekovat jen stopové stopy radiace, takže nepotřebují vůbec světlo, aby viděli. Takovéto podmínky jsou právě na Antaru 4.
Mezi Gotal jsou kužely považovány za velmi přitažlivé, nevýhoda je, že jejich přítomnost je prozradí každému cizinci.
Mohou dokonce detekovat i nálady a emoce. To některým lidem vadí a raději se konverzaci s Gotaly vyhýbají. Někteří vychytralí obchodníci využívají právě Gotaly jako společníky. Gotalové nenávidí droidy a jiné mechanismy pracující s vysokou frekvencí. Jejich přítomnost totiž nutí Gotaly k šílenství a trpí velkými bolestmi. To je způsob jak se Gotalů snadno zbavit.

Ithorian

ithor.jpg (4926 bytes)Výška: 2,2 m
Domov: Ithor (Ottega)
Jazyk: Basic
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Ithoriané pocházejí ze systému Ottega. Také se jim říká "kladivové hlavy" a to kvůli jejich významnému a neobvyklému znaku. Ithoriané mluví společným jazykem celé galaxie, ale se zvláštním pokřivením. Mají dvě ústa - na konci každého konce krku jedny. To způsobuje "stereo" efekt, který může zmást někoho, kdo s ním není obeznámený.
Ithor, čtvrtá planeta v systému Ottega, je prosperující tropický svět s mnoha druhy zvířat a vegetace. Většina z nich už byla ochočena Ithoriany, ale jsou zde stále divoká neprozkoumaná teritoria. Klima je tropické a většina z humanoidních druhů zde může bez problémů žít. Některé druhy zde však mají potíže s velkou vlhkostí. Je to svět, kde žije v symbióze technologie a příroda. To umožňuje hlavně ekologicky jemné chování Ithorianů.
Ti žijí v něčem co může být popsáno jako "stáda". Jsou zde města, které se rozprostírají po třech civilizovaných kontinentech (2 kontinentů a četných ostrovů, které zůstali v původním nevyvinutém stavu). Každé stádo je technologický zázrak. Budovy jsou ve tvaru několika patrových disků, které se vznášejí na repulsorech. V takovýchto komplexech je vše: ubytování, služby, obchody i kultura.
Ithoriani jsou býložravci. Díky svým budovám se mohou pást na vegetaci, aniž by se dotkli země. Tento způsob života se projevil i do způsobu vesmírných cest Ithorianů. Ithorianské lodi jsou pouze větší stáda vybavené hyperdrivem. Cestují galaxií stejně jako karavany přinášejíc neobvyklé zboží z jednoho konce galaxie na druhý. Tyto lodě jsou postaveny pro ithorianské pohodlí a napodobují svůj přírodní svět. Mají v nich džungle i s umělými bouřkami, s planetárními zvířaty a obrovské chodby s bujnou vegetací. Přes jejich divné zjevení a zvyky jsou Ithoriané mírní a mírumilovní. Vykazují velkou úctu ke všem životním formám a poruší ekologii jejich planety tak málo, jak je to jen možné. Ale Ithoriané jsou také zvědaví a společenští, což je předurčuje právě k tomu, aby byly dobří obchodníci. Jsou vítáni po celé galaxii a ve Vnějších Oblastech je jejich přílet důvodem pro slavnost.
I když Ithoriané věří v mír, jsou připraveni bránit své drahé. Vesmírné lodě jsou vybaveni štíty a zbraněmi, aby se dokázali ubránit před pašeráky a piráty. Ithoriané se můžou pochlubit vysoce rozvinutým obraným systémem. Protože pro ovládání stáda je potřeba mnoho schopností, mnozí Ithoriané volí dráhu zemědělství, umění, či diplomacie. Stáda obchodují jak s Říší, tak s Novou republikou, ale snaží se vyhýbat potížím. Nemají důvod si favorizovat jednu či druhou stranu. Do té doby dokud si budou moci provozovat své aktivity v míru. Před několika lety Imperiální destruktor založil hlídku nad Ithorem. Říše oznámila, že chce jen "monitorovat" ithorianské obchodní aktivity.

Jawa

jawa.jpg (1882 bytes)Výška: 1,1 m
Domov: Tatooine
Jazyk: Gibberish
Výskyt: Mos Eisley, Jundland Wastes, Lars Farm, Jabba's Palace

Jawové jsou metr vysocí obyvatelé Tatooinu jsou známí pro svoji vizáž a brebentivou řeč. Jawové se oblékají do svých hrubých plášťů, ve kterých nejsou tak snadno viditelní. Z pláště jsou jim vidět jen malá třpytivá očka. Jawové cestují ve skupinách a hledají vyřazené technické zařízení, ztroskotané lodě, či kradou opuštěná vozidla. Tyto věci opraví a vyčistí a prodají je dále obyvatelům Tatooinu a těm, kteří projíždějí přes Mos Eisley. Žijí v Sandcrawlerech. Ostatními rasami jsou opovrhováni.

Kubaz

kubaz.jpg (2628 bytes)Výška: 1,8 m
Domov: Kubindi
Jazyk: Kubaz
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Kubazové mají humanoidní těla a čtyři široké prsty na každé ruce. Dva prsty mají také na každé noze. Nejvíce markantním znakem Kubazů je krátký chobot na obličeji, který jim slouží jako nos. Kubazové mají hrubou zeleno-černou kůži a z hlav jim rostou ježaté vlasy. Oči Kubazů jsou velmi velké a jsou značně citlivé na rudé spektrum světla. Z toho vyplívá, že v cizím prostředí musejí nosit ochranný objektiv. Kubazové jsou poměrně velmi dobře intelektuálně vyvinutí a tradiční hodnoty umění či hudby jsou vždy vítány na jejich večírcích.
Kubazové jsou doma na Kubindi, rozlehlém světu obíhajícím modrého obra Ku'Bakai. Tato hvězda je známá pro svoje nádherné sluneční světlo, které způsobilo, že se Kubindy změnilo v suchý svět s neočekávatelnými bouřemi a proměnlivým počasím. Bíložraví předchůdci Kubazů se začali živit hmyzem, když velká sluneční erupce zničila život na Kubindi. Proto aby zvedli počty různých mas, začali si místní rodit měnit roje hmyzu. Tak se vyvinul první místní obchodní systém.
Rozmach obchodu vedl také ke zlepšení technologií a rasa Kubazů se začala rychle vyvíjet. Objevili metodu pro ryhlý transport, počítače pro zaznamenávání účtů a samozřejmě hvězdné cestování.
Členové rodin obvykle žijí velice blízko sebe a kubazská politika je zpravidla odrazem rozhodnutí velkých obchodnických rodin. Ačkoliv Kubazové nejsou příliš vidět ve vesmírných přístavech, byly v kontaktu s Říší po mnoho let a stali se tak kultivovaným prvkem imperiální společnosti. V některých kruzích jsou známí pro exotickou kuchyni jejich domova.

Rodian

rodian.jpg (4122 bytes)Výška: 1,5 m
Domov: Rodia
Jazyk: Rodian
Výskyt: Mos Eisley Cantina, Jabba's Palace

Rodiané jsou humaniodi se speciálníma očima a mají čenich podobným tomu, co má tapír. Mají tmavě zelenou kůži. Mají výrazný hřeben páteře a to i vzadu na lebce. Prsty mají dlouhé a ohebné, končí jim v podtlakovými pohárky. Tyto pohárky nejsou patrné, avšak Rodiané s nimi mohou pohybovat jen malými věcmi, protože podtlak není příliš velký.
Rodiané jsou dobří v "umění" nájemného lovu osob a někteří z nich se proslavili po celé galaxii (Greedo byl Rodian).

 

 

Shistavanen WolfMan

shista.jpg (4060 bytes)Výška: 1,8 m
Domov: Uvena
Jazyk: Basic
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Inteligentní rasa Shistavanenských "vlčích mužů" pochází z planety Uvena. Jsou pokrytí srstí a jejich obličej opravdu připomíná tvář vlka. Tomu odpovídají i ostré drápy a zuby. Tuto odstrašující vizáž navíc doplňují rudé oči. V galaxii jsou známi hlavně pro jejich schopnost sledovat cíle a mnozí je také používají jako zvědy.

 

Saurin

Saurin.jpg (4249 bytes)Výška: 1,4 m
Domov: neznámo
Jazyk: neznámo
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Bohužel k této rase nejsou žádné dostupné informace.

 

Tusken Raiders

tusken.jpg (7663 bytes)Výška: 1,8 m
Domov: Tatooine
Jazyk: Neznámý
Výskyt: Jundland Wastes

Píseční lidé Tatooinu, kterým se také říká Tuskenští nájezdníci (Tusken Raiders), jsou kočovníci s násilnými sklony. Aby se ochránili před drsným pouštním prostředím, nosí Píseční lidé těžké obleky z odřezků látek, dýchací masky a chrániče očí. Agresivní Píseční lidé žijí v neklidném příměří s farmáři na Tatooinu. Občas však napadnou nějakou osadu. Cestují v malých kmenech na jejich Banthách. Tito kočovníci jsou odborníci pro přežití v poušti. Tradiční zbraní je zvláštní hůl, ale používají také primitivní blastery, které ukradli farmářům, nebo Jawům.

 

Vaathkree

vaath.jpg (4779 bytes)Výška: 1,8 m
Domov: Vaathkree
Jazyk: Vaathkree, Basic
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Zástupci této rasy jsou asi 1,5 - 1,8m vysocí. Vaathkreeové jsou v podstatě volné uskupení obchodníků a mají téměř fanatický zájem na obchodu a smlouvání s ostatními druhy. A o toto stojí tak mnoho, že jejich náboženství je hrubě překládáno jako "společenství". Vaathkreeové mají velice neobvyklý metabolismus, který jim umožňuje vytvářet extrémně tvrdý izolační materiál, který se ukládá na jejich kůži a vytváří tak stupňované pláty. Tato rasa tedy nosí jen málo oblečení a obvykle se omezuje jen na pásek, na který si můžou naložit zboží či nářadí.
Vaathkreeové také velmi dlouho žijí (300-350 je standartní věk). Svůj život začínají jako malé pohyblivé hrbolky žijícího kovu a obývají hlubokou rozsedlinu na povrchu jejich mateřské planety. Na začátku tedy nejsou humanoidi. Ale asi v devíti letech projdou generální změnou a začnou myslet.
A asi kolem dvaceti se vyvinou do dospělého Vaathkreeho. Během tohoto času si vytvářejí pevnou formu svého těla, kterou si může libovolně vybrat. Většinou však padne volba na podobu humanoida. 
"Společenství" - kód obchodu a výměny, podle které všichni Vathkreeové žijí, je základním bodem výuky mladých Vathkreeů. Jejich jazyk je velmi vhodný pro obchodování, a to i proto, že není problém se ho naučit. Vyjímku tvoří jen některé velmi složité slovní obraty, které nejsou cizinci tak snadno postřehnutelné.