záujmy

Knihy: PC, sci - fi, Technology
Osobnosti: Avril Lavigne, Chuck Norris :), Pink, Britney Spears, Madonna
Počítače: občas aj hry, spravovanie strnok
   
Jedlo:
a ..., hranolky s tatarkou, palacinky :), Pizza, rezeň, špagety, syr, kečup, mso, zmrzlina,jahody,syr,slahacka
Hry: star wars force unleashed, Star Wars: Knights of the Old Republic, GTA
Hudba: Pop
   
Generated image
best web


o tom co tu vidite


blog kamosa je o anime

kobra
o tom co tu vidite

ViB - Vymena ikoniek a bannerov
vymena bannerov a ikoniek

HodNoť.NET - zjistěte, jak jsou na tom Vaše stránky!
zvysenie navstevnosti

Total War séria
empire total war

Vše o star wars
STAR ARS

www.move.wbl.sk
TENTO BLOG BOL ZALOŽENÝ 9.12 / 2008
 
<a href="http://kelly.jex.cz/" title="Banner Maker"><img src="http://bannerbreak.com/banners/7/844/123161155497467601.gif" alt="Banner Maker" title="Banner Maker" border="0"></a>
ak si chcete  zvisit navstevnost svojej stranky, tak napiste do DATAPADU alebo na e - mail  E-mail   nieco o svojej stranke, adresu stranky, vas banner ( aj v html ). al jedna sa o vymenu, tak vas prosim aby ste si na stranku umiestnnili moj banner, inak bude ten vas automaticky zmazany

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

mx0xh.jpg

 

Jabbov palac

Vytvořeno 01.01.2009 15:59:24 | Poslední změna 01.01.2009 16:00:19

Abyssin

AbyssinVýška: 2,0 m
Domov:
Byss
Výskyt: Jabbův Skiff

Abysiané jsou extrémě násilnickou rasou. Mají také velké regenerační schopnosti. Nejčastěji se stávají nájemnýmy vrahy poté co opustí svůj domovský svět Byss. Jsou 2 metry vysocí, mají dlouhé svalnaté končetiny a jedno oko. Pocházejí z planety Byss, což je vzdušná ale málo plodná planeta v binárním systému Byssu a Abyssu.

 

 

Amanin

AmaninAmaniné (Amanamané) jsou primitivní národ lovců.  Jsou známi jako lovci lebek. Začali cestovat Galaxií poté co na jejich planetě vytvořilo Impérium těžební kolonii. Horkokrevní a nebezpeční.

 

 

 

Elomin

ElominVýška: 2,0 m
Domov: Elom
Jazyk: Elomi
Výskyt: Jabba's Palace

Elominové jsou dlouzí štíhlý humanoidé, kteří mají špičaté uši a čtyři rohovité výčnělky, jenž jim koukají z hlavy. Také se dají poznat podle špičatých nosů, vystouplých očí a dlouhých vlasů za ušima. Neměli skoro žádnou technologii (spalovací motor), a tak rádi přivítali pomoc, kterou jim nabídla Stará republika. Akceptovali technologickou pomoc a brzy začali létat do vesmíru. Elominové milují řád, ostatní rasy jim přijdou jako chaotické a nepředvídatelné. Proto raději pracují pospolu.
Když byla Říše na vrcholu, byla Elominové a jejich svět pod stanným právem. Byli výzkumnou laboratoří Říše a stejně tak se na jejich planetě těžilo. Po bitvě na Endoru se přidali k Nové republice.

Gamorrean

GamorreanVýška: 1,5 m
Domov: Gamorr
Jazyk: Gamorrean
Výskyt: Jabba's Palace (stráž)

Gamorreani jsou velcí, dobří bojovníci. Mají zelenou kůži a nízká podsaditá těla. Jejich obličeje připomínají obličej prasete. Na jejich domácí planetě žijí v klanech vedených matriarchou. Gamorreanské ženy mají sklon žít déle než muži, ti totiž většinu svého života stráví v bitvách. Války mezi jednotlivými klany jsou téměř nepřetržité, ale nejsou brány jako vyústění politických hádek, nýbrž jako sport.
Gamorreanové jsou výborní válečníci a to zvláště s čepelemi (nože, ale i sekery). Právě tyto zbraně se používají ve válkách mezi klany a Gamorreanové jsou jejich užívání učeni již velmi mladí. Jejich vyučování je založeno jen na boji a je velmi těžké najít alespoň jednoho se základními intelektuálními vědomostmi, či s technickým, nebo mechanickým vzděláním.
V galaxii jsou považováni za tupce a idioty. Oni však nejsou zase tak moc hloupí. Předsudky proti nim jsou založeny pravděpodobně na jejich zjevu, jejich radosti vést válku a na neschopnosti se naučit basic.
Gamorreani jsou často najímáni či zotročeny jako žoldáci nebo stráže. Ke svým pánům jsou vždy věrní, což je odrazem jejich způsobu života na domácí planetě. Gammorreani jsou pyšní na svou hrdost a rychle se začnou prát s někým, kdo byl tak neopatrný a kritizoval jejich zjev či inteligenci.

Gran

GranVýška: 1,6 m
Domov: Kinyen
Jazyk: Gran
Výskyt: Jabba's Palace

O těchto tvorech toho není příliš známo. Pocházejí z planety Kinyen a ta je zcela pokrytá pastvinami. Je také známo, že vše se v jejich světě vyskytuje trojmo. Jejich systém snímání je fantastický a mohou vidět všechno 3-D a to i na velké vzdálenosti. Navíc se o nich říká, že jsou schopni i infra vidění. Hodí se tak jako průvodci do tmy. Jako společnost jsou to náboženští fanatici, kteří neznají žádný druh krádeže.

Chevin

ChevinVětšina Chevinů jsou žoldáci, obchodnící se zbraněmi a otrokáři. Na své domovské planetě žijí v silných komunitách. Nosí šaty jen kvůli ostatním rasám.

 

 

 

Ishi Tib

Ishi TibVýška: 1,6 m
Domov: Tibrin
Jazyk: Basic, Tib
Výskyt: Jabba's Palace

Rasa Ishi Tib pochází z planety Tibrin, kde žijí na pečlivě vypěstovaných korálových útesech. Jejich přednost spočívá ve schopnosti plánovat. Mnoho společností je proto zaměstnává jako manažery či techniky. Jeden Ishi Tib pracoval i pro Jabbu.

Kitonak

KitonakVýška: 1,5 m
Domov: Kirdo III
Jazyk: Žádný, jsou němí
Výskyt: Jabba's Palace

Kitonakové žijí na suchém světě Kirdo III, který leží ve Vnějším pásu. Pro jejich svět jsou typické rudé rozpraskané pláně a bílý písek. Kitonakové jsou trpěliví a přizpůsobiví. Žijí mezi dunami, kde můžou větrné bouře dosáhnout rychlostí až 400 km/hod. Menší bouře přečkají tak, že se natočí správným úhlem svého těla proti větru. Napodobují tak rostlinu, která je pro ně hlavní obživou.
Kitonakové žijí v tlupách asi po sto jedincích. Nemají žádné přirozené nepřátele a strach mají pouze z tekutých písků a jeskyní. Obojí jim přijde záhadné a nebezpečné. Jednou za deset let se snese na Kirdo velký déšť a Kitonakové toto období slaví "Velkou slavnost života".
Kitonakové jsou dobří hudebníci a hrají na nástroje, které si vyrobili na své planetě. Droopy McCool byl jedním z členů kapely hrající u Jabby Hutta.

Klatooinian

KlatooinianVýška: 1,7 m
Domov: Klatooine
Jazyk: Basic
Výskyt: Jabba's Palace (stráž)

Rasa známá jako Klatooiniané mají zvyk už mladí vstupovat do cizích služeb. Takto můžou být často nalezeni jako otroci po celé galaxii, často právě u Huttů z Varlu.

Kowakian

KowakianVýška: 0,7 m
Domov: Kowak
Jazyk: None
Výskyt: Jabba's Palace

Opičí ještěrky jsou vzácná zvířata z Kowaku. Tito tvorové jsou extrémně pošetilí a hloupí. Jedna z nejhorších nadávek po celé galaxii je někoho nazvat Kowakskou opičí ještěrkou. Jabba Hutt použil Kowakiana jménem Salacious Crumb, který seděl za svým pánem a všechny obtěžoval svým nepříjemným smíchem a svými zvyky.

 

 

Nikto

NiktoRasa Kajain'sa'Nikto. Několik Nikto bylo prodáno Jabbovi. Soupeří s Weequayi o to kdo je silnější rasou.

 

 

 

Quarren

QuarrenVýška: 1,9 m
Domov: Clamari
Jazyk: Calamarian
Výskyt: Jabba's Palace

Také se jim říká "šilhající hlavy". Je to kvůli tvaru jejich hlavy, která se podobá čtyřem šilhajícím tykadlům. Mají tuhou kůži, tyrkysové oči a prsty s podtlakovými trychtýřky. Tato rasa sdílí svět Calamari společně s Mon Calamarijci, kteří žijí hluboko v plavoucích městech.
S Calamarijci sdílejí i jeden jazyk, ale jsou více praktičtí a konzervativní ve svých názorech. Narozdíl od Calamarijců, kteří přijali společný jazyk galaxie, Quarrenové zůstali věrní svému oceánickému jazyku a jiné používají jen pro styk s cizinci.
Clamari je vodní svět s málem pevnin. Pevniny jsou zde spíše bažiny, kde se také zrodila první vodní civilizace, a to když Clamarijci vyplavali z modro-zeleného moře. Quarreni zůstali obyvatelé moře, kteří sice jsou schopni žít i na vzduchu, ale dávají přednost bezpečnosti teplého moře. Nakonec začli obě rasy spolupracovat a Mon Calamari (jak je Quarrenové nazývají) poskytli myšlenky, zatímco Quarrenové poskytli ocel. Tak se stalo, že z myšlenek se stala realita. Teď dominují oceánům velká kovová města, která slouží jako centra výuky, kultury a vlády. V nižších patrech těchto měst žijí a pracují Quarrenové.
Quarrenové jsou pragmatičtí lidé, neochotní věřit novým myšlenkám nebo vznešeným představám. Jejich pohled na svět je zachycen v jejich umění a literatuře. Je protilehlá té, co charakterizuje Mon Calamarijce. Nesní o jasnějších zítřkách, ale pevně si pamatují včerejšek. Lidé patří do moře a ne do létajících ocelových lodí. Avšak Quarrenové následovali Mon Calamarijce mezi hvězdy a ti se na nich stali velmi závislými.
Tato závislost vytvořila mezi těmito rasami třenice, které se projevily i v literatuře. A mohly to být náznaky prvních válečných stavů, co přilákalo první imperiální lodě. Co Calamarijci původně viděli jako příležitost spojit se s ostatními rasami v galaktickém bratrství, se změnilo když na ně imperiální zahájili palbu. Zničili několik jejich lodí a zničili několik jejich měst na povrchu. Co způsobilo, že byli Calamarijci nepřipravení je těžko říct: někteří říkají, že Quarrenové pomohli sabotovat obranou síť.
Obě rasy se však brzo stali otrokem Říše a museli pracovat v továrnách, aby zásobovali imperiální vojenskou mašinérii. Netrvalo dlouho a obě rasy se spojili proti vetřelcům z Impéria a pod vedením Mon Calamari začali uskutečňovat pasivní odpor. Císařská armáda se však nedala jen tak snadno zastrašit a krutosti protiopatření uvěřil jen málokdo v galaxii. Všechna plovoucí města byla zničena imperiální flotilou a moře zrudlo krví svých obyvatel. Tento čin shromáždil obyvatele planety a společně zoufale povstali aby zahnali imperiální vetřelce. A to jen nedokonalými zbraněmi a ryzí vůlí.
Během tohoto dne spolupráce prchlo mnoho Quarrenů a rozhodli se hledat život jinde v galaxii. Úmyslně řídili své lodě mimo Říši i Rebelii a vybírali si práci v temných odvětvích. Quarreny můžeme najít na místě pirátů, otrokářů, pašeráků, nebo v rozličných špionážních sítích operujících po celém Impériu.

Skrilling

SkrillingJsou považováni za ufňukanou rasu.  Jsou rasou živící se zdechlinami. Okrádají mrtvé na bojišti a živý se syrovým masem a masem mrtvol. Mnoho ras se jim vyhýbá.

 

 

 

Trandoshan

TrandoshanTrandoshani sami sebe nazývají Tdoshok. Nenávidí Wookiee. Mnoho Trandoshanů přišlo pracovat pro Jabbu, aby dosáhli stejného úspěchu jako Bossk.

 

 

 

Twi'lek

Twi'lekVýška: 1,8 m
Domov: Ryloth
Jazyk: Lekk, Basic a můžou překládat téměř do každého jazyka
Výskyt: Jabba's Palace

Twi'lekové jsou vysoká bledá humanoidní rasa žijící na Rylothu, jenž leží ve Vnějším pásu. Jejich nejcharakterističtějším znakem jsou dva výběžky, které jim vyčnívají z lebky. Toto smyslové ústrojí slouží obyvatelům Rylothu přežít v temném prostředí jejich světa. Jejich jazyk je velice těžko tlumočitelný, protože sestává i z gest jejich výběžky.
Ryloth je hornatá planeta, která je zahalená mlhou. Atmosféra je tenká, ale může v ní dýchat většina ras. Rotace planety dělí svět na dvě poloviny: v jedné je nesnesitelný žár a světlo, zatímco v druhé je věčná temnota a chlad. Twi'lekové si vybrali temnou stranu. Ta je však stále bičována "teplými bouřemi", které se sem dostávají z druhé části planety (rychlost bouří je až 600km/hod). Tyto bouře pomáhají domorodcům obývat stále zmrzlou část jejich planety.
Twi'lekové jsou hltaví, ale nemají rádi válku a dávají přednost lišáckému způsobu boje. "Jeden nemůže zahnat teplou bouři," je přísloví Twi'leků. "Jeden ji musí projet". Tato filozofie vysvětluje jejich pohled na válku mezi Říší a Novou republikou. Vidí je oba jako "teplé bouře" zametající galaxii a snaží se z jejich konfliktu vytěžit co nejvíce, tak jako to dělají z tepelných bouří. Nakonec bouře pominou a Twi'lekové se tohoto okamžiku chtějí dožít.
Twi'leky můžeme najít jako pašeráky či piráty, obchodníky, nebo jako statutární výkonnou moc. Kdysi Říše najímala Twi'leky jako špióny, a to ačkoli Nová republika se velmi snažila zničit výsledné špionážní sítě.
Twi'lekové se snaží vyhnout přímé konfrontaci a raději dávají přednost své vychytralosti. Jsou extrémně hrdí na své výběžky a přímo puntičkářsky na ně dohlížejí. Jsou známí, že občas dávají pomocí svých výběžků najevo svou náladu. A to i neúmyslně. Mohou překládat do téměř jakéhokoliv známého jazyku. Bib Fortuna, Jabbův mluvčí v Návratu Jediho byl Twi'lek.

Weequay

WeequayVýška: 1,8 m
Domov: Quay
Jazyk: Feromony
Výskyt: Jabba's Palace

Weeqay znamená - následníci Quay. Jsou velice nábožní. Aby si udržely své zvyky loví Banthy a pak je obětují při obřadu oslavujícím boj. Pro účely jiného obřadu střílí Womp krysy.Tišší a trpělivý  strážci mnoha vojenských skupin. Obávaní válečníci a nájemní vrazi. Zřídka jsou viděni osamocení, raději se drží ve skupinách blízkých bratrů. Nemají žádné jména ani označení, ale vzájemně se domluví pomocí feromonů. Jsou opravdu velmi nepříjemně cítit. Rádi závodí a Skiffech. Nemají rádi Nikto.

 

 

 

Whiphid

WhiphidDomov: Toola
Výskyt: Jabba's Palace

Whiphidové pocjházejí z Tooly v Kaelta systému. Jejich planeta je velmi vzdálena od slunce. Jsou zvyklí lovit v téměř naprosté tmě a velké zimě.

 

 

Yuzzum

YuzzumDomov: Endor
Výskyt: Jabba's Palace

Pocházejí z Endoru. Zde soupeří s Ewoky o potravu a přírodní zdroje. Mají hustou vlněnou srst. Loví ve skupinách. Mají muzikální jazyk a jsou tak přirozeně skvělými muzikanty. Jabbův zpěvák byl Yuzzum.