záujmy

Knihy: PC, sci - fi, Technology
Osobnosti: Avril Lavigne, Chuck Norris :), Pink, Britney Spears, Madonna
Počítače: občas aj hry, spravovanie strnok
   
Jedlo:
a ..., hranolky s tatarkou, palacinky :), Pizza, rezeň, špagety, syr, kečup, mso, zmrzlina,jahody,syr,slahacka
Hry: star wars force unleashed, Star Wars: Knights of the Old Republic, GTA
Hudba: Pop
   
Generated image
best web


o tom co tu vidite


blog kamosa je o anime

kobra
o tom co tu vidite

ViB - Vymena ikoniek a bannerov
vymena bannerov a ikoniek

HodNoť.NET - zjistěte, jak jsou na tom Vaše stránky!
zvysenie navstevnosti

Total War séria
empire total war

Vše o star wars
STAR ARS

www.move.wbl.sk
TENTO BLOG BOL ZALOŽENÝ 9.12 / 2008
 
<a href="http://kelly.jex.cz/" title="Banner Maker"><img src="http://bannerbreak.com/banners/7/844/123161155497467601.gif" alt="Banner Maker" title="Banner Maker" border="0"></a>
ak si chcete  zvisit navstevnost svojej stranky, tak napiste do DATAPADU alebo na e - mail  E-mail   nieco o svojej stranke, adresu stranky, vas banner ( aj v html ). al jedna sa o vymenu, tak vas prosim aby ste si na stranku umiestnnili moj banner, inak bude ten vas automaticky zmazany

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

mx0xh.jpg

 

aliancie

Vytvořeno 01.01.2009 15:59:21 | Poslední změna 01.01.2009 16:01:28

Přátelé Aliance

Ewok

ewok.jpg (5898 bytes)Výška: 1 m
Domov: Endor (Měsíc)
Jazyk: Ewokese
Výskyt: Endor

Pouze metr vysocí Ewokové jsou přímým opakem vysoké technologické úrovně galaxie. Sdružují se v kmenech a stále používají luky, šípy, praky a katapulty jako hlavní zbraně. Ewokové dobře znají své prostředí a dokážou ho řádně využít. Jsou bystří a mají schopnosti, které nemohou být nahrazeny ani vyspělou technologií. Také mají nezanedbatelnou schopnost se učit a poslouchat cizí příkazy - to se projevilo i v bitvě na Endoru.
Jejich jazyk je zajímavý a pro ostatní rasy není těžký na porozumění. Většina Ewoků jsou lovci, nebo sběrači plodů. Žijí ve vesnicích, které leží vysoko v korunách stromů. Náboženství Ewoků se točí právě kolem těchto stromů, které legendy označují za ochránce. Každá vesnice nechá zasadit sazenici za každé dítě, jenž se narodí. Život každého Ewoka je citově připoután k "rodovému stromu" a když zemře, tak Ewokové věří, že se jeho duch přenese právě do tohoto stromu. Také věří, že jejich šaman může v době krize vyvolat duchy starých a moudrých Ewoků.
Z kůry stromů Ewokové destilují repelent, který odpuzuje hmyz. Z padlých stromů si mohou dělat zbraně, oblečení, nábytek a kuchyňské potřeby. Během dne scházejí Ewokové ze svých stromů a shánějí potravu. Ewokové jsou zvědaví a často se díky tomu dostávají do potíží. Také mají rádi říkání a poslouchání starých historek a vynikají ve společenském zpěvu a tanci. Jsou vynalézaví a staví z přírodních materiálů vše od vodního kola po létající křídla. Jednotlivci často nosí kapuce, dekorativní peří a kosti.
Ewokové se významně zapojili do pozemní bitvy na Endoru, kde pomohli přemoci zdejší imperiální osádku, která bránila štítový generátor na planetě.

Mon Calamari

Mon CalamariVýška: 1,8 m
Domov: Calamari
Jazyk: Calamari, Basic
Výskyt: Loďstvo Aliance

Mon Calamari jsou jedněmi z nejvěrnějších podporovatelů Nové republiky. Když je zotročila Říše, tak se tito mírumilovní tvorové naučili ovládat zbraně a bojovat. Jejich pomoc, hlavně v bitevních křižnících, se významně podílela na porážce Říše.
Mon Calamari, nebo Calamariané, jsou obojživelníci s rukama porostlýma plovací blánou. Svůj vodnatý svět Calamari sdílí s rasou Quarrenů, se kterými žijí v zájemné symbióze. Obě rasy mluví podobným jazykem, ale Mon Calamari za svůj přijali i společný jazyk galaxie - basic. Kvůli sešťastné historii můžeme najít Calamarijce jak na vysokých místech v Alianci, tak v pracovních táborech Impéria. Vedou svůj život velmi spořádaně a nemají žádnou toleranci pro ty, kteří poruší pravidla pro svůj zisk. Občas se dostanou do křížku s vysoce organizovanými pašeráckými skupinami, jako byla například ta Jabby Hutta.
Mon Calamari jsou pozemní obyvatelé, kteří však žijí v symbióze s  vodou. Jejich primitivní předci žili hlavně na rybolovu, korýších a ovoci. Technologicky se rozvíjejí pomalu, což je způsobeno malým obsahem štěrku v kůře Calamari. Možná si to jen Calamariané nalhávají, ale tento fakt je možná příčinou jejich mírumilovné historie.
Mon Calamari objevili rasu Quarrenů žijících hluboko v moři a po počátečních zmatcích se mezi nimi vyvinula symbióza. Tak začal zlatý věk jejich planety. Když Calamariané pokročili, tak začali stavět velká plavoucí města, jenž se stala centry obchodu, kultury a výuky. Pomáhali jim při tom Quarrenové, kteří těžili rudu v podmořských dolech.
Plovoucí města pomohla Calamarianům založit rybí farmy, průmyslová centra a obytné buňky. Mezi jednotlivými městy se prohánějí speedery a obchodní lodě. Quarrené žijí v nejnižších částech měst, protože Calamariané dávají přednost částem u slunce.
Calamariané jsou vysoce vyvinutá kultura. Vynikají v téměř všech směrech umění a jejich úroveň tvořivosti je nepřekonána v celé známé galaxii. Hned v počáteční literatuře líčily výpravy do vesmíru, což se projevilo v jejich touze po setkání s jinými rasami. Quarrenové to však viděli poněkud v jiném světle a chtěli zůstat osamocení. Zlepšená technologie konečně dala Calamarianům možnost vstoupit do galaktického společenství, ale vrhla temný stín války, jenž pohltila jejich vodní svět.
První jejich loď potkala Říši a začala s ní vést mírové rozhovory. Říše však neviděla vyvinutou civilizaci, se kterou by chtěla obchodovat, ale viděla pokročilou technologii, mírnost a hloupost - lid zralý pro dobytí.
Císař viděl rasu otroků, jejichž technologie by mohla pomoci válečné mašinérii Říše. Když na planetu vpadli císařští vojáci, byli vítáni jako přátelé. Ale když si vzala Říše majetek a začala pohrdavě zacházet s nástroji vlády a moci na Calamari, zvedl se lid k neaktivnímu odporu.
Císař nestál o otevřený odpor proti Říši, a tak nechal zničit tři jejich plovoucí města jako ukázku své moci. Moře pohltilo tisíce tvorů a nepřátelé byli otřeseni jednáním Říše.
Odpověď byla neočekávaná. Mírumilovná rasa, která nikdy neválčila, si vzala nástroje míru - kuchyňské potřeby, zahradnické náčiní, železářské nástroje a změnil je v nástroje války a destrukce. Calamariané zahnali své nepřátele a odvrátili tak první vlnu invaze.
Císař z nich chtěl udělat otroky, ale namísto toho je naučil válčit.
Teď měl průmysl Calamari nový úkol - chrlil zbraně Říše, ale ne pro Říši. Calamariané hledali své sny mezi hvězdami až našli strašnou válku mezi dvěmi stranami. Strana, která chtěla žít s ostatními v míru byla Aliance. Calamariané se sami nazývají "duše vzpoury" a dostávají svému závazku sloužit pro účely Aliance. Chtějí povýšit rozmezí civilizace na celou galaxii dohromady. A budou se o to snažit dokud Říše nebude zničena...nebo nebudou Calamariané vymazáni z galaxie.

Sullustan

sullust.jpg (3437 bytes)Výška: 1,5 m
Domov: Sullust
Jazyk: Sullust, Basic (rozumí)
Výskyt: Loďstvo Aliance

Sullusťani pocházejí z drsné, vulkanické planety mezi Yetoom a Ithorem. Planeta je pokryta těžkými mraky tepla a plynů, které jsou jen těžko dýchatelné. Připomíná plástev s tisíci jeskyněmi, které si zdejší lidé vybrali za své domovy. Jsou postaveny s precizní přesností a stále přitahují turisty, které hledají omlazení v horkých pramenech a blátě.
Sullusťani jsou nejvíce ceněni jako piloti, nebo navigátoři. Mají dobře vyvinuté smysly pro řízení a sluch. Stejně tak dobře mají vyvinuté oči. Paměť je také část, kterou mají dobrou. Je to způsobeno tím, že si musí pamatovat každou cestu, kterou kdy proletěli.
Sullust je kontrolován megakorporací SoroSuub, která zde provádí těžební a energetické práce. Téměř polovina obyvatelstva pracuje právě u této společnosti. Práce je však občas velmi tvrdá a nehumánní. Společnost je hluboce nakloněna Říši.
Jen několik měsíců před bitvou na Endoru se Sullusťani vzbouřili a přeťali pouta, které měl SoroSuub ve vládě. Dokonce šli tak daleko, že se přidali k Alianci jako technici, navigátoři, piloti a vojáci. Rebelská flotila se zde shromáždila před útokem na Death Star II.

Wookiee

WookieeVýška: 2,4 m
Domov: Kashyyyk
Jazyk: Kashyyyn nebo Wookiee
Výskyt: Kashyyyk (nebo všechny tři filmy jako Chewbacca)

Wookijové jsou vysocí a kůží pokrytí humanoidi pokrytí kůží. Jsou inteligentní a žijí déle než většina ostatních ras. Jejich nezřetelné psí obličeje zdobí propichující modré oči. Když se Wookijové zasmějí a odkryjí své zuby, tak se někteří obracejí a chtějí utéct.
Pocházejí z Kashyyyku, který je pokrytý džunglí, a který je známý pro své obrovské stromu. V korunách těchto stromů mají Wookijové své obydlí a dolů pod stromy se vypravují jen neradi, protože v džungli na ně číhá nebezpečí.
Wookijská města jsou technologicky pozoruhodné a jejich vlastnosti jsou všeobecně známé. Jsou odborníci na boj se všemi zbraněmi a ovládají je se smrtící účinností. Navíc dokáží téměř vše opravit. Jejich nejoblíbenější zbraň je věc podobná kuši, která však střílí vysoce výbušné projektily.
Wookijové jsou jedněmi z nejsilnějších tvorů v galaxii. Je známo, že když se naštvou, tak doslova trhají končetiny. Naštěstí jejich hněv nikdy netrvá moc dlouho. Ačkoliv jsou Wookijové extrémně silní, nedokázali zahnat prapor Stormtrooperů a z mnoha Wookijů se stali otroci.
Na druhou stranu jsou Wookijové velice družní a tvoří životní pouta s ostatními (dokonce i s ne-Wookiji). Wookijové jsou velmi hrdý národ, pro který je čest vším.

Bothan

BothanKoth MelanRasa spřízněná s Rebely. Bothanové vlastní jednu z největších špionážních sítí v Galaxii. Bothanští špióni společně s Lukem zjistí, kde se nachází loď přepravující plány k druhé Hvězdě Smrti. Bothanové pocházejí z planety Bothawui, která je kosmopolitní, čistá a velmi udržovaná planeta. Bothanové přesto obývají mnoho jiných zkolonizovaných světů jako např. Kothlis. Slyšet jste o nich mohli v Návratu Jediho, když při prohlížení plánů nové Hvězdy Smrti Mon Mothma říká "Mnoho Bothanů zemřelo, aby nám přineslo tuto informaci."
[NJ, SOTE]