záujmy

Knihy: PC, sci - fi, Technology
Osobnosti: Avril Lavigne, Chuck Norris :), Pink, Britney Spears, Madonna
Počítače: občas aj hry, spravovanie strnok
   
Jedlo:
a ..., hranolky s tatarkou, palacinky :), Pizza, rezeň, špagety, syr, kečup, mso, zmrzlina,jahody,syr,slahacka
Hry: star wars force unleashed, Star Wars: Knights of the Old Republic, GTA
Hudba: Pop
   
Generated image
best web


o tom co tu vidite


blog kamosa je o anime

kobra
o tom co tu vidite

ViB - Vymena ikoniek a bannerov
vymena bannerov a ikoniek

HodNoť.NET - zjistěte, jak jsou na tom Vaše stránky!
zvysenie navstevnosti

Total War séria
empire total war

Vše o star wars
STAR ARS

www.move.wbl.sk
TENTO BLOG BOL ZALOŽENÝ 9.12 / 2008
 
<a href="http://kelly.jex.cz/" title="Banner Maker"><img src="http://bannerbreak.com/banners/7/844/123161155497467601.gif" alt="Banner Maker" title="Banner Maker" border="0"></a>
ak si chcete  zvisit navstevnost svojej stranky, tak napiste do DATAPADU alebo na e - mail  E-mail   nieco o svojej stranke, adresu stranky, vas banner ( aj v html ). al jedna sa o vymenu, tak vas prosim aby ste si na stranku umiestnnili moj banner, inak bude ten vas automaticky zmazany

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

mx0xh.jpg

 

rasy >>

ostatne

Vytvořeno 01.01.2009 16:01:36 | Poslední změna 01.01.2009 16:02:45

Defel

DefelDefelové pocházejí odněkud z Vnějšího pásu. Mají vlastnost, kterou by asi každý chtěl mít. Je totiž neviditelný. Normálním tvorů se jeví jako tetelení vzduchu. Jeho služeb využíval zloděj lodí Ferrier, který ho používal právě pro kradení lodí. Defelové nenosí žádné oblečení ani zbraně, protože ty jsou na nich vidět.


Noghri

NoghriNoghriové pocházejí z planety Honoghr, nad kterou se při klonových válkách zničily dvě lodě. To mělo za následek zničení ekologie planety, na které zahynula celá vegetace. Později přišel Lord Vader a nabídnul místním lidem pomoc při čištění planety. Za vším se však skrývala past Impéria, které nasadilo na planetu své droidy, jenž se měli starat o čištění povrchu planety. Říše však upravilo místní trávu kholm, aby zamořovalo dále planetu. Tudíž čistění probíhalo velice pomalu a Říše si z tohoto světa brala technologicky nevyspělé Noghrie jako splátku dluhu. Noghriové jsou rození lovci, a tak si z nich Říše udělala úderná komanda. Jsou to nejlepší válečníci a používají se tedy i jako osobní strážci. Když přiletěla na Honoghr princezna Leia odhalila nekalou hru Říše a nabídla místním lidem pomoc. Nakonec Ruth (noghrijský osobní strážce) zabil velkoadmirála Thrawna a tím znemožnil Impériu získat svou ztracenou moc.
Noghriové žijí v kmenech, které vede nejstarší žena.


Chiss

Chiss Tito humanoidi s modrou kůží, černými vlasy a rudě žhnoucíma očima pocházejí z Neznámých regionů. Jejich civilizace vyvinula nadsvětelný pohon a počala kolonizovat okolní světy. Státní zřízení má formu oligarchie - veškerou moc vykonávají tzv. vládnoucí rody. Nejznámějším příslušníkem této rasy je velkoadmirál Thrawn, bývalý člen chisských ozbrojených sil, který byl svým lidem vyhnán pro prosazování preventivních útoků, které ovšem chisská vojenská filozofie neuznávala a pohlížela na ně jako na formu vraždy. Thrawn přesto se svým lidem nikdy nepřerušil kontakt a poté, co se připojil k Impériu, poskytl Chissům některé imperiální technologie a po svém přeřazení na mise do Neznámých regionů jim aktivně pomáhal v obraně jejich teritoria.

Jabbov palac

Vytvořeno 01.01.2009 15:59:24 | Poslední změna 01.01.2009 16:00:19

Abyssin

AbyssinVýška: 2,0 m
Domov:
Byss
Výskyt: Jabbův Skiff

Abysiané jsou extrémě násilnickou rasou. Mají také velké regenerační schopnosti. Nejčastěji se stávají nájemnýmy vrahy poté co opustí svůj domovský svět Byss. Jsou 2 metry vysocí, mají dlouhé svalnaté končetiny a jedno oko. Pocházejí z planety Byss, což je vzdušná ale málo plodná planeta v binárním systému Byssu a Abyssu.

 

 

Amanin

AmaninAmaniné (Amanamané) jsou primitivní národ lovců.  Jsou známi jako lovci lebek. Začali cestovat Galaxií poté co na jejich planetě vytvořilo Impérium těžební kolonii. Horkokrevní a nebezpeční.

 

 

 

Elomin

ElominVýška: 2,0 m
Domov: Elom
Jazyk: Elomi
Výskyt: Jabba's Palace

Elominové jsou dlouzí štíhlý humanoidé, kteří mají špičaté uši a čtyři rohovité výčnělky, jenž jim koukají z hlavy. Také se dají poznat podle špičatých nosů, vystouplých očí a dlouhých vlasů za ušima. Neměli skoro žádnou technologii (spalovací motor), a tak rádi přivítali pomoc, kterou jim nabídla Stará republika. Akceptovali technologickou pomoc a brzy začali létat do vesmíru. Elominové milují řád, ostatní rasy jim přijdou jako chaotické a nepředvídatelné. Proto raději pracují pospolu.
Když byla Říše na vrcholu, byla Elominové a jejich svět pod stanným právem. Byli výzkumnou laboratoří Říše a stejně tak se na jejich planetě těžilo. Po bitvě na Endoru se přidali k Nové republice.

Gamorrean

GamorreanVýška: 1,5 m
Domov: Gamorr
Jazyk: Gamorrean
Výskyt: Jabba's Palace (stráž)

Gamorreani jsou velcí, dobří bojovníci. Mají zelenou kůži a nízká podsaditá těla. Jejich obličeje připomínají obličej prasete. Na jejich domácí planetě žijí v klanech vedených matriarchou. Gamorreanské ženy mají sklon žít déle než muži, ti totiž většinu svého života stráví v bitvách. Války mezi jednotlivými klany jsou téměř nepřetržité, ale nejsou brány jako vyústění politických hádek, nýbrž jako sport.
Gamorreanové jsou výborní válečníci a to zvláště s čepelemi (nože, ale i sekery). Právě tyto zbraně se používají ve válkách mezi klany a Gamorreanové jsou jejich užívání učeni již velmi mladí. Jejich vyučování je založeno jen na boji a je velmi těžké najít alespoň jednoho se základními intelektuálními vědomostmi, či s technickým, nebo mechanickým vzděláním.
V galaxii jsou považováni za tupce a idioty. Oni však nejsou zase tak moc hloupí. Předsudky proti nim jsou založeny pravděpodobně na jejich zjevu, jejich radosti vést válku a na neschopnosti se naučit basic.
Gamorreani jsou často najímáni či zotročeny jako žoldáci nebo stráže. Ke svým pánům jsou vždy věrní, což je odrazem jejich způsobu života na domácí planetě. Gammorreani jsou pyšní na svou hrdost a rychle se začnou prát s někým, kdo byl tak neopatrný a kritizoval jejich zjev či inteligenci.

Gran

GranVýška: 1,6 m
Domov: Kinyen
Jazyk: Gran
Výskyt: Jabba's Palace

O těchto tvorech toho není příliš známo. Pocházejí z planety Kinyen a ta je zcela pokrytá pastvinami. Je také známo, že vše se v jejich světě vyskytuje trojmo. Jejich systém snímání je fantastický a mohou vidět všechno 3-D a to i na velké vzdálenosti. Navíc se o nich říká, že jsou schopni i infra vidění. Hodí se tak jako průvodci do tmy. Jako společnost jsou to náboženští fanatici, kteří neznají žádný druh krádeže.

Chevin

ChevinVětšina Chevinů jsou žoldáci, obchodnící se zbraněmi a otrokáři. Na své domovské planetě žijí v silných komunitách. Nosí šaty jen kvůli ostatním rasám.

 

 

 

Ishi Tib

Ishi TibVýška: 1,6 m
Domov: Tibrin
Jazyk: Basic, Tib
Výskyt: Jabba's Palace

Rasa Ishi Tib pochází z planety Tibrin, kde žijí na pečlivě vypěstovaných korálových útesech. Jejich přednost spočívá ve schopnosti plánovat. Mnoho společností je proto zaměstnává jako manažery či techniky. Jeden Ishi Tib pracoval i pro Jabbu.

Kitonak

KitonakVýška: 1,5 m
Domov: Kirdo III
Jazyk: Žádný, jsou němí
Výskyt: Jabba's Palace

Kitonakové žijí na suchém světě Kirdo III, který leží ve Vnějším pásu. Pro jejich svět jsou typické rudé rozpraskané pláně a bílý písek. Kitonakové jsou trpěliví a přizpůsobiví. Žijí mezi dunami, kde můžou větrné bouře dosáhnout rychlostí až 400 km/hod. Menší bouře přečkají tak, že se natočí správným úhlem svého těla proti větru. Napodobují tak rostlinu, která je pro ně hlavní obživou.
Kitonakové žijí v tlupách asi po sto jedincích. Nemají žádné přirozené nepřátele a strach mají pouze z tekutých písků a jeskyní. Obojí jim přijde záhadné a nebezpečné. Jednou za deset let se snese na Kirdo velký déšť a Kitonakové toto období slaví "Velkou slavnost života".
Kitonakové jsou dobří hudebníci a hrají na nástroje, které si vyrobili na své planetě. Droopy McCool byl jedním z členů kapely hrající u Jabby Hutta.

Klatooinian

KlatooinianVýška: 1,7 m
Domov: Klatooine
Jazyk: Basic
Výskyt: Jabba's Palace (stráž)

Rasa známá jako Klatooiniané mají zvyk už mladí vstupovat do cizích služeb. Takto můžou být často nalezeni jako otroci po celé galaxii, často právě u Huttů z Varlu.

Kowakian

KowakianVýška: 0,7 m
Domov: Kowak
Jazyk: None
Výskyt: Jabba's Palace

Opičí ještěrky jsou vzácná zvířata z Kowaku. Tito tvorové jsou extrémně pošetilí a hloupí. Jedna z nejhorších nadávek po celé galaxii je někoho nazvat Kowakskou opičí ještěrkou. Jabba Hutt použil Kowakiana jménem Salacious Crumb, který seděl za svým pánem a všechny obtěžoval svým nepříjemným smíchem a svými zvyky.

 

 

Nikto

NiktoRasa Kajain'sa'Nikto. Několik Nikto bylo prodáno Jabbovi. Soupeří s Weequayi o to kdo je silnější rasou.

 

 

 

Quarren

QuarrenVýška: 1,9 m
Domov: Clamari
Jazyk: Calamarian
Výskyt: Jabba's Palace

Také se jim říká "šilhající hlavy". Je to kvůli tvaru jejich hlavy, která se podobá čtyřem šilhajícím tykadlům. Mají tuhou kůži, tyrkysové oči a prsty s podtlakovými trychtýřky. Tato rasa sdílí svět Calamari společně s Mon Calamarijci, kteří žijí hluboko v plavoucích městech.
S Calamarijci sdílejí i jeden jazyk, ale jsou více praktičtí a konzervativní ve svých názorech. Narozdíl od Calamarijců, kteří přijali společný jazyk galaxie, Quarrenové zůstali věrní svému oceánickému jazyku a jiné používají jen pro styk s cizinci.
Clamari je vodní svět s málem pevnin. Pevniny jsou zde spíše bažiny, kde se také zrodila první vodní civilizace, a to když Clamarijci vyplavali z modro-zeleného moře. Quarreni zůstali obyvatelé moře, kteří sice jsou schopni žít i na vzduchu, ale dávají přednost bezpečnosti teplého moře. Nakonec začli obě rasy spolupracovat a Mon Calamari (jak je Quarrenové nazývají) poskytli myšlenky, zatímco Quarrenové poskytli ocel. Tak se stalo, že z myšlenek se stala realita. Teď dominují oceánům velká kovová města, která slouží jako centra výuky, kultury a vlády. V nižších patrech těchto měst žijí a pracují Quarrenové.
Quarrenové jsou pragmatičtí lidé, neochotní věřit novým myšlenkám nebo vznešeným představám. Jejich pohled na svět je zachycen v jejich umění a literatuře. Je protilehlá té, co charakterizuje Mon Calamarijce. Nesní o jasnějších zítřkách, ale pevně si pamatují včerejšek. Lidé patří do moře a ne do létajících ocelových lodí. Avšak Quarrenové následovali Mon Calamarijce mezi hvězdy a ti se na nich stali velmi závislými.
Tato závislost vytvořila mezi těmito rasami třenice, které se projevily i v literatuře. A mohly to být náznaky prvních válečných stavů, co přilákalo první imperiální lodě. Co Calamarijci původně viděli jako příležitost spojit se s ostatními rasami v galaktickém bratrství, se změnilo když na ně imperiální zahájili palbu. Zničili několik jejich lodí a zničili několik jejich měst na povrchu. Co způsobilo, že byli Calamarijci nepřipravení je těžko říct: někteří říkají, že Quarrenové pomohli sabotovat obranou síť.
Obě rasy se však brzo stali otrokem Říše a museli pracovat v továrnách, aby zásobovali imperiální vojenskou mašinérii. Netrvalo dlouho a obě rasy se spojili proti vetřelcům z Impéria a pod vedením Mon Calamari začali uskutečňovat pasivní odpor. Císařská armáda se však nedala jen tak snadno zastrašit a krutosti protiopatření uvěřil jen málokdo v galaxii. Všechna plovoucí města byla zničena imperiální flotilou a moře zrudlo krví svých obyvatel. Tento čin shromáždil obyvatele planety a společně zoufale povstali aby zahnali imperiální vetřelce. A to jen nedokonalými zbraněmi a ryzí vůlí.
Během tohoto dne spolupráce prchlo mnoho Quarrenů a rozhodli se hledat život jinde v galaxii. Úmyslně řídili své lodě mimo Říši i Rebelii a vybírali si práci v temných odvětvích. Quarreny můžeme najít na místě pirátů, otrokářů, pašeráků, nebo v rozličných špionážních sítích operujících po celém Impériu.

Skrilling

SkrillingJsou považováni za ufňukanou rasu.  Jsou rasou živící se zdechlinami. Okrádají mrtvé na bojišti a živý se syrovým masem a masem mrtvol. Mnoho ras se jim vyhýbá.

 

 

 

Trandoshan

TrandoshanTrandoshani sami sebe nazývají Tdoshok. Nenávidí Wookiee. Mnoho Trandoshanů přišlo pracovat pro Jabbu, aby dosáhli stejného úspěchu jako Bossk.

 

 

 

Twi'lek

Twi'lekVýška: 1,8 m
Domov: Ryloth
Jazyk: Lekk, Basic a můžou překládat téměř do každého jazyka
Výskyt: Jabba's Palace

Twi'lekové jsou vysoká bledá humanoidní rasa žijící na Rylothu, jenž leží ve Vnějším pásu. Jejich nejcharakterističtějším znakem jsou dva výběžky, které jim vyčnívají z lebky. Toto smyslové ústrojí slouží obyvatelům Rylothu přežít v temném prostředí jejich světa. Jejich jazyk je velice těžko tlumočitelný, protože sestává i z gest jejich výběžky.
Ryloth je hornatá planeta, která je zahalená mlhou. Atmosféra je tenká, ale může v ní dýchat většina ras. Rotace planety dělí svět na dvě poloviny: v jedné je nesnesitelný žár a světlo, zatímco v druhé je věčná temnota a chlad. Twi'lekové si vybrali temnou stranu. Ta je však stále bičována "teplými bouřemi", které se sem dostávají z druhé části planety (rychlost bouří je až 600km/hod). Tyto bouře pomáhají domorodcům obývat stále zmrzlou část jejich planety.
Twi'lekové jsou hltaví, ale nemají rádi válku a dávají přednost lišáckému způsobu boje. "Jeden nemůže zahnat teplou bouři," je přísloví Twi'leků. "Jeden ji musí projet". Tato filozofie vysvětluje jejich pohled na válku mezi Říší a Novou republikou. Vidí je oba jako "teplé bouře" zametající galaxii a snaží se z jejich konfliktu vytěžit co nejvíce, tak jako to dělají z tepelných bouří. Nakonec bouře pominou a Twi'lekové se tohoto okamžiku chtějí dožít.
Twi'leky můžeme najít jako pašeráky či piráty, obchodníky, nebo jako statutární výkonnou moc. Kdysi Říše najímala Twi'leky jako špióny, a to ačkoli Nová republika se velmi snažila zničit výsledné špionážní sítě.
Twi'lekové se snaží vyhnout přímé konfrontaci a raději dávají přednost své vychytralosti. Jsou extrémně hrdí na své výběžky a přímo puntičkářsky na ně dohlížejí. Jsou známí, že občas dávají pomocí svých výběžků najevo svou náladu. A to i neúmyslně. Mohou překládat do téměř jakéhokoliv známého jazyku. Bib Fortuna, Jabbův mluvčí v Návratu Jediho byl Twi'lek.

Weequay

WeequayVýška: 1,8 m
Domov: Quay
Jazyk: Feromony
Výskyt: Jabba's Palace

Weeqay znamená - následníci Quay. Jsou velice nábožní. Aby si udržely své zvyky loví Banthy a pak je obětují při obřadu oslavujícím boj. Pro účely jiného obřadu střílí Womp krysy.Tišší a trpělivý  strážci mnoha vojenských skupin. Obávaní válečníci a nájemní vrazi. Zřídka jsou viděni osamocení, raději se drží ve skupinách blízkých bratrů. Nemají žádné jména ani označení, ale vzájemně se domluví pomocí feromonů. Jsou opravdu velmi nepříjemně cítit. Rádi závodí a Skiffech. Nemají rádi Nikto.

 

 

 

Whiphid

WhiphidDomov: Toola
Výskyt: Jabba's Palace

Whiphidové pocjházejí z Tooly v Kaelta systému. Jejich planeta je velmi vzdálena od slunce. Jsou zvyklí lovit v téměř naprosté tmě a velké zimě.

 

 

Yuzzum

YuzzumDomov: Endor
Výskyt: Jabba's Palace

Pocházejí z Endoru. Zde soupeří s Ewoky o potravu a přírodní zdroje. Mají hustou vlněnou srst. Loví ve skupinách. Mají muzikální jazyk a jsou tak přirozeně skvělými muzikanty. Jabbův zpěvák byl Yuzzum.

aliancie

Vytvořeno 01.01.2009 15:59:21 | Poslední změna 01.01.2009 16:01:28

Přátelé Aliance

Ewok

ewok.jpg (5898 bytes)Výška: 1 m
Domov: Endor (Měsíc)
Jazyk: Ewokese
Výskyt: Endor

Pouze metr vysocí Ewokové jsou přímým opakem vysoké technologické úrovně galaxie. Sdružují se v kmenech a stále používají luky, šípy, praky a katapulty jako hlavní zbraně. Ewokové dobře znají své prostředí a dokážou ho řádně využít. Jsou bystří a mají schopnosti, které nemohou být nahrazeny ani vyspělou technologií. Také mají nezanedbatelnou schopnost se učit a poslouchat cizí příkazy - to se projevilo i v bitvě na Endoru.
Jejich jazyk je zajímavý a pro ostatní rasy není těžký na porozumění. Většina Ewoků jsou lovci, nebo sběrači plodů. Žijí ve vesnicích, které leží vysoko v korunách stromů. Náboženství Ewoků se točí právě kolem těchto stromů, které legendy označují za ochránce. Každá vesnice nechá zasadit sazenici za každé dítě, jenž se narodí. Život každého Ewoka je citově připoután k "rodovému stromu" a když zemře, tak Ewokové věří, že se jeho duch přenese právě do tohoto stromu. Také věří, že jejich šaman může v době krize vyvolat duchy starých a moudrých Ewoků.
Z kůry stromů Ewokové destilují repelent, který odpuzuje hmyz. Z padlých stromů si mohou dělat zbraně, oblečení, nábytek a kuchyňské potřeby. Během dne scházejí Ewokové ze svých stromů a shánějí potravu. Ewokové jsou zvědaví a často se díky tomu dostávají do potíží. Také mají rádi říkání a poslouchání starých historek a vynikají ve společenském zpěvu a tanci. Jsou vynalézaví a staví z přírodních materiálů vše od vodního kola po létající křídla. Jednotlivci často nosí kapuce, dekorativní peří a kosti.
Ewokové se významně zapojili do pozemní bitvy na Endoru, kde pomohli přemoci zdejší imperiální osádku, která bránila štítový generátor na planetě.

Mon Calamari

Mon CalamariVýška: 1,8 m
Domov: Calamari
Jazyk: Calamari, Basic
Výskyt: Loďstvo Aliance

Mon Calamari jsou jedněmi z nejvěrnějších podporovatelů Nové republiky. Když je zotročila Říše, tak se tito mírumilovní tvorové naučili ovládat zbraně a bojovat. Jejich pomoc, hlavně v bitevních křižnících, se významně podílela na porážce Říše.
Mon Calamari, nebo Calamariané, jsou obojživelníci s rukama porostlýma plovací blánou. Svůj vodnatý svět Calamari sdílí s rasou Quarrenů, se kterými žijí v zájemné symbióze. Obě rasy mluví podobným jazykem, ale Mon Calamari za svůj přijali i společný jazyk galaxie - basic. Kvůli sešťastné historii můžeme najít Calamarijce jak na vysokých místech v Alianci, tak v pracovních táborech Impéria. Vedou svůj život velmi spořádaně a nemají žádnou toleranci pro ty, kteří poruší pravidla pro svůj zisk. Občas se dostanou do křížku s vysoce organizovanými pašeráckými skupinami, jako byla například ta Jabby Hutta.
Mon Calamari jsou pozemní obyvatelé, kteří však žijí v symbióze s  vodou. Jejich primitivní předci žili hlavně na rybolovu, korýších a ovoci. Technologicky se rozvíjejí pomalu, což je způsobeno malým obsahem štěrku v kůře Calamari. Možná si to jen Calamariané nalhávají, ale tento fakt je možná příčinou jejich mírumilovné historie.
Mon Calamari objevili rasu Quarrenů žijících hluboko v moři a po počátečních zmatcích se mezi nimi vyvinula symbióza. Tak začal zlatý věk jejich planety. Když Calamariané pokročili, tak začali stavět velká plavoucí města, jenž se stala centry obchodu, kultury a výuky. Pomáhali jim při tom Quarrenové, kteří těžili rudu v podmořských dolech.
Plovoucí města pomohla Calamarianům založit rybí farmy, průmyslová centra a obytné buňky. Mezi jednotlivými městy se prohánějí speedery a obchodní lodě. Quarrené žijí v nejnižších částech měst, protože Calamariané dávají přednost částem u slunce.
Calamariané jsou vysoce vyvinutá kultura. Vynikají v téměř všech směrech umění a jejich úroveň tvořivosti je nepřekonána v celé známé galaxii. Hned v počáteční literatuře líčily výpravy do vesmíru, což se projevilo v jejich touze po setkání s jinými rasami. Quarrenové to však viděli poněkud v jiném světle a chtěli zůstat osamocení. Zlepšená technologie konečně dala Calamarianům možnost vstoupit do galaktického společenství, ale vrhla temný stín války, jenž pohltila jejich vodní svět.
První jejich loď potkala Říši a začala s ní vést mírové rozhovory. Říše však neviděla vyvinutou civilizaci, se kterou by chtěla obchodovat, ale viděla pokročilou technologii, mírnost a hloupost - lid zralý pro dobytí.
Císař viděl rasu otroků, jejichž technologie by mohla pomoci válečné mašinérii Říše. Když na planetu vpadli císařští vojáci, byli vítáni jako přátelé. Ale když si vzala Říše majetek a začala pohrdavě zacházet s nástroji vlády a moci na Calamari, zvedl se lid k neaktivnímu odporu.
Císař nestál o otevřený odpor proti Říši, a tak nechal zničit tři jejich plovoucí města jako ukázku své moci. Moře pohltilo tisíce tvorů a nepřátelé byli otřeseni jednáním Říše.
Odpověď byla neočekávaná. Mírumilovná rasa, která nikdy neválčila, si vzala nástroje míru - kuchyňské potřeby, zahradnické náčiní, železářské nástroje a změnil je v nástroje války a destrukce. Calamariané zahnali své nepřátele a odvrátili tak první vlnu invaze.
Císař z nich chtěl udělat otroky, ale namísto toho je naučil válčit.
Teď měl průmysl Calamari nový úkol - chrlil zbraně Říše, ale ne pro Říši. Calamariané hledali své sny mezi hvězdami až našli strašnou válku mezi dvěmi stranami. Strana, která chtěla žít s ostatními v míru byla Aliance. Calamariané se sami nazývají "duše vzpoury" a dostávají svému závazku sloužit pro účely Aliance. Chtějí povýšit rozmezí civilizace na celou galaxii dohromady. A budou se o to snažit dokud Říše nebude zničena...nebo nebudou Calamariané vymazáni z galaxie.

Sullustan

sullust.jpg (3437 bytes)Výška: 1,5 m
Domov: Sullust
Jazyk: Sullust, Basic (rozumí)
Výskyt: Loďstvo Aliance

Sullusťani pocházejí z drsné, vulkanické planety mezi Yetoom a Ithorem. Planeta je pokryta těžkými mraky tepla a plynů, které jsou jen těžko dýchatelné. Připomíná plástev s tisíci jeskyněmi, které si zdejší lidé vybrali za své domovy. Jsou postaveny s precizní přesností a stále přitahují turisty, které hledají omlazení v horkých pramenech a blátě.
Sullusťani jsou nejvíce ceněni jako piloti, nebo navigátoři. Mají dobře vyvinuté smysly pro řízení a sluch. Stejně tak dobře mají vyvinuté oči. Paměť je také část, kterou mají dobrou. Je to způsobeno tím, že si musí pamatovat každou cestu, kterou kdy proletěli.
Sullust je kontrolován megakorporací SoroSuub, která zde provádí těžební a energetické práce. Téměř polovina obyvatelstva pracuje právě u této společnosti. Práce je však občas velmi tvrdá a nehumánní. Společnost je hluboce nakloněna Říši.
Jen několik měsíců před bitvou na Endoru se Sullusťani vzbouřili a přeťali pouta, které měl SoroSuub ve vládě. Dokonce šli tak daleko, že se přidali k Alianci jako technici, navigátoři, piloti a vojáci. Rebelská flotila se zde shromáždila před útokem na Death Star II.

Wookiee

WookieeVýška: 2,4 m
Domov: Kashyyyk
Jazyk: Kashyyyn nebo Wookiee
Výskyt: Kashyyyk (nebo všechny tři filmy jako Chewbacca)

Wookijové jsou vysocí a kůží pokrytí humanoidi pokrytí kůží. Jsou inteligentní a žijí déle než většina ostatních ras. Jejich nezřetelné psí obličeje zdobí propichující modré oči. Když se Wookijové zasmějí a odkryjí své zuby, tak se někteří obracejí a chtějí utéct.
Pocházejí z Kashyyyku, který je pokrytý džunglí, a který je známý pro své obrovské stromu. V korunách těchto stromů mají Wookijové své obydlí a dolů pod stromy se vypravují jen neradi, protože v džungli na ně číhá nebezpečí.
Wookijská města jsou technologicky pozoruhodné a jejich vlastnosti jsou všeobecně známé. Jsou odborníci na boj se všemi zbraněmi a ovládají je se smrtící účinností. Navíc dokáží téměř vše opravit. Jejich nejoblíbenější zbraň je věc podobná kuši, která však střílí vysoce výbušné projektily.
Wookijové jsou jedněmi z nejsilnějších tvorů v galaxii. Je známo, že když se naštvou, tak doslova trhají končetiny. Naštěstí jejich hněv nikdy netrvá moc dlouho. Ačkoliv jsou Wookijové extrémně silní, nedokázali zahnat prapor Stormtrooperů a z mnoha Wookijů se stali otroci.
Na druhou stranu jsou Wookijové velice družní a tvoří životní pouta s ostatními (dokonce i s ne-Wookiji). Wookijové jsou velmi hrdý národ, pro který je čest vším.

Bothan

BothanKoth MelanRasa spřízněná s Rebely. Bothanové vlastní jednu z největších špionážních sítí v Galaxii. Bothanští špióni společně s Lukem zjistí, kde se nachází loď přepravující plány k druhé Hvězdě Smrti. Bothanové pocházejí z planety Bothawui, která je kosmopolitní, čistá a velmi udržovaná planeta. Bothanové přesto obývají mnoho jiných zkolonizovaných světů jako např. Kothlis. Slyšet jste o nich mohli v Návratu Jediho, když při prohlížení plánů nové Hvězdy Smrti Mon Mothma říká "Mnoho Bothanů zemřelo, aby nám přineslo tuto informaci."
[NJ, SOTE]

v Tatooine

Vytvořeno 01.01.2009 15:57:22 | Poslední změna 01.01.2009 15:58:57

Advosze

advosze.jpg (6061 bytes)Bom Vindim je typickým představitelem druhu Advosze. Pesimistický a teritoriální. Je to osamělý pašerák, který rád pracuje pro zkorumpované důstojníky.

 

 

 

Aqualish

aqualish.jpg (2116 bytes)Výška: 1,8 m
Domov: Ando
Jazyk: Aqualish
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Aqualishové jsou zavalití humanoidi s velkou hlavou bez vlasů. Mají velké oči a dva zahlé kly. Jsou dvě podobné rasy Aqualishů a dělí se podle rozložení rukou. Jedna má klasické lidské ruce s pěti prsty a druhé tvoří ruku útvar podobný ploutvi. Jako druh mají Aqualishové sklon k válčení a násilí. Jejich touha po pomstě je obvykle velmi dobře vyvinutá. Domov Aqualishů, Ando, je rozsáhlý svět, který je téměř celý pokrytý vodou. Zbytek tvoří bahnité ostrůvky a kamenité útesy. Dvě rasy Aqualishů dlouho bojovali mezi sebou a to o jídlo. Je téměř jisté, že by se Aqualishové sami vyhladily, kdyby zde nebyly okolnosti, které je spojily v míru.
Přílet lodě z jiné planety ukončil válku a dal jim nový směr, kterým mohli zaměřit svůj hněv. Aqualishové zaútočili na loď a vyvraždili Durose, kteří přiletěli objevit novou planetu. Jejich loď však zůstala téměř neponičená. Několik dalších desetiletí zkoumali Aqualishové jak loď pracuje. Nakonec byly schopní postavit své vlastní lodě. Používali k tomu kopii ukořistěné lodě a minerály z podmořských dolů. Následně Aqualishové vrhli svoji nenávist ke hvězdám.
Problém s postupem Aqualishů do galaxie byl ten, že si nedokázali zlepšovat technologii, kterou už měli. To byla velká nevýhoda proti jiným rasám, které potkávali. Nakonec dokázali Aqualishové adaptovat technologii za svoji, ale nebyla příliš kvalitní.
Poté Aqualishové vtrhli do Staré republiky. To bylo v časech masivní expanze, kdy republika vítala každého cizince k připojení. Tohle ovšem Aqualishové nevěděli. Zaútočili na první loď Republiky, kterou potkali a to bez varování. Naneštěstí pro Aqualishe se jednalo o křižník Dreadnaught se jménem "Vigilant". Zastaralá Aqualishská loď byla zničena a po následné krátké válce se Aqualishové domáhali míru. Termíny  bezpodmínečné kapitulace Republice zahrnovaly podmínky na umístění dozoru a učitelů na jejich planetu. Další podmínkou bylo to, že Aqualishové nesmějí montovat zbraně na lodě schopné hyperprostoru. Pod tímto uspořádáním se Ando slibně rozvíjel a místní lodě se naučili jak ventilovat své agresivní povahy do lepších věcí. Ti, kteří se nemohli přizpůsobit byli vysídleni a museli se naučit žít někde jinde.
Protože měly Aqualishové mimořádné schopnosti, lehce našli uplatnění jako osobní strážci a žoldáci. A to ačkoli občas jejich chování nebylo zcela vyhovující. Více inteligentní Aqualishové se také mimořádně stávali úředníky, či správci oblastí.
Aqualishové mají sklon býti prchliví a agresivní. Poda Baba, Aqualish, který chtěl bojovat s Lukem Skywalkerem v Mos Eisley, je typický příklad. Není snad žádná známá osoba zastupující jejich rasu. Sami se považují  za pány války a agrese, ale během imperiální okupace Anda se naučili sklánět před pravými pány síly - Říší. Aqualishové se nikdy nepřidali k Nové republice, ale také opravdu opovrhují Říší.

Arcona

arcona.jpg (2183 bytes)Výška: 1,4 m
Domov: Cona
Jazyk: Arconan
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Atmosféra Cony obsahuje vysokou koncentraci čpavku a vodu lze obvykle nalézt jen uvnitř rostlin. Trojúhelníkové hlavy Arcoňanů se podobají hadím s hladkými mramorovýma očima. Obvykle získávají vodu vykopáváním rostlin a to pomocí svých drápů, které jsou jim nápomocné i při lezení. Tradičně žijí ve volném rodinném seskupení a protože mají nedostatek vody, jsou lehce závislý na soli. Mnoho vesmírných těžebních společností založilo na Coně důlní kolonie.

Bith

bith.jpg (3408 bytes)Výška: 1,6 m
Domov: Clak'dor VII
Jazyk: Clak
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Bithové jsou dobře vyvinutí humanoidi se zvětšenou lebkou. Jejich mdle vypadající oči nemají duhovku a jejich malá ústa jsou přikryty velkými vaky. Nosy jsou mezi očima sotva zřetelné. Jejich fyzický vzhled lze většinou vysvětlit jejich rychlím a krutým vývojem. Jejich dobře vyvinuté mozky jsou dobrým základem pro kreativní vlastnosti jako je umění a hudba. Jsou také velice dobří jako vědci a strojní inženýři. Jejich oči jsou dobrým předpokladem pro zkoumání extrémních detailů v mikro schématech, což jim umožnilo vynalézt téměř vše co potřebovali. Ačkoliv Bithové mají velice dobře vyvinutou schopnost abstraktního myšlení, neznají strach či tělesnou vášeň.
Všechno ve fyziologii a v atmosféře jejich planety indikuje, že Clak'dor v Maygil sektoru byl kdysi překrásnou zelenou planetou. Nos na jejich obličejích je přizpůsoben pouze pro přívod vzduchu, výstup se provádí skrz kůži. Ohyby pod očima způsobují zápach. Tak Bithové měří a identifikují molekuly a feromony. To dělají mnohem lépe než ty nejlepší specialisté. To znamenalo, že si dávaly pozor na chemikálie v atmosféře planety. Bohužel po chemicko-biologické válce mezi dvěmi městy kvůli copyrightu na hyperdrive, se planeta změnila ve smetiště. Populace se před negativními účinky brání v oštítovaných městech pokrytých kopulemi.

Chadra-Fan

kabe.jpg (5761 bytes)Výška: 1 m
Domov: Chad
Jazyk: Chadra-Fan, Talz
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Malí bystří obyvatelé Chadu se nejvíce podobají hlodavcům s velkýma ušima, tmavýma očima a s plochým kulatým nosem se čtyřmi nozdrami. Hlodavci pokrytí kůží mají sedm smyslů. Oproti pěti u normálního člověka mají navíc infavidění a schopnost vnímat zápach. Mají něco kolem metru a velmi rádi se baví. Mezi jejich vlastnosti patří i to, že jsou přelétaví a dlouho neudrží pozornost.
Chadra-Fanové mají velice rychlý metabolismus, což vysvětluje jejich vysokou aktivitu a jejich relativně krátký maximální věk. 40 je považováno za úctyhodný věk pro důležitého stařešinu. Vysoká energetická spotřeba přispívá k tomu, jak se rychle přizpůsobují jiným prostředím. Vše co opravdu potřebují je dostatečné množství methanu k dýchání a methyl alkoholu k pití. Energie je často spotřebována stavbou zbytečných věcí a vyhýbáním se spánku.
Jejich svět, za který se považuje Chadra, je vodní planeta obíhající modro-bílou hvězdu stejného jména. Devět měsíců Chadry vytváří pulsující systém přílivů a odlivů. Skupiny Chadra-Fanů obývají bažinaté ramena řek podél červených gumovníkových lesů, na které často lezou.  Chadra-Fanové si kvůli smrtícím hurikánům nedělají těžkou hlavu se stavbami stálých budov. Před deseti lety "smrtící vlna" zničila velkou část jejich civilizace. Většina průmyslu je poháněna methanem a většina technologií je oproti galaktickému standartu primitivní. Navzdory tomu je mnoho Chadra-Fanského zboží vysoce ceněno. To je způsobeno hlavně péčí a uměním, jenž dokázaly exportnímu zboží dát.

Devaronian

devaron.jpg (3636 bytes)Výška: 1,8 m
Domov: Devaron
Jazyk: Devish
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Devaroniané přišli z teplého světa jménem Devaron. Jejich muži jsou holohlaví a mají na hlavě dva rohy a v ústech ostrý řezák, jenž jim zaplňuje ústa. Mnoho jiných ras se v jejich přítomnosti cítí nepříjemně, protože se podobají ďáblům ze stovek rozdílných mýtů. Ženy jsou větší a mají hustou kožešinu a žádné rohy. Muži zpravidla putují po vesmíru, zatímco ženy raději zůstávají doma a udržují jejich pokročilá průmyslová odvětví v chodu.
Rasa vyvstala z dlouhého rodu rohatých příšer, což vysvětluje roh u mužů, ale nevysvětluje proč se ženy tak radikálně liší. Dokonce i jejich dispozice jsou takto nápadně rozdílné. Zatímco muži jsou kousavě pasivní a nehezcí, ženy jsou agresivní a často zpupné.  To je pravděpodobně zapříčiněno geografickým oddělením obou  pohlaví. Muži žijí v nížinách a rybaří na velikých plochách jezer a řek. Zatímco na druhou stranu ženy raději žijí vysoko v horách a starají se o obrovská průmyslová centra, nebo pracují v dolech a továrnách. Devaroniané byly jednou z prvních ras, která vyvinula hyperdrive a tak začala cestovat po galaxii. To je důvod, že najdete jen velmi málo míst ve známém vesmíru, kde by nebyl alespoň jeden Devaronian. Ale když už se jednou rozhodne opustit jeden svět, není pravděpodobné, že se tam ještě někdy vrátí.

Duro

Výška: 1,9 m
Domov: Duro
Jazyk: Duros, Basic
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Této rasy si váží celá galaxie. Mají totiž přirozené vlohy řídit vesmírné lodě a to od střelby po navigaci. Díky tomu  se z nich stávají vysoce cenění členové posádek. Planeta Duros mohla pozorovat již události za doby Sithu a Jediů, které se udály před dlouhou dobou. Jejich rasa se od té doby vždy jen rozvíjela a rozpínala. Duros je nyní vysoce automatizovaný, mechanický svět jen s málem soukromí. Ale je to domov několika důležitých firem stavějících lodě a to včetně Sienar Fleet Systems, které zásobují Říši.
Každý jednotlivec této rasy si sebou nese dar sednou si a okamžitě řídit loď. Moc nemluví, s vyjímkou možnosti  zlepšit si své schopnosti v kokpitu lodi.

Givin

givin.jpg (3134 bytes)Výška: 1,8 m
Domov: Yag'Dhul
Jazyk: Basic
Výskyt: Mos Eisley Cantina

I když se Givinové podobají záhadným kostrám, jsou ve skutečnosti velmi vyspělou rasou, která může žít jak v atmosféře tak i ve vakuu. Jejich domácí svět má totiž tři měsíce, které způsobují nestálé atmosférické podmínky. Kvůli přežití si Givinové vyvinuli tvrdý tělní pancíř.
Jsou technologicky vyspělí a jsou pro to respektováni. Jejich společnost je založená na matematice a statistické pravděpodobnosti. To je způsobeno nutností předvídat příliv a odliv. Často jsou najímáni aby pracovali v kosmu na stavbě komplexů.

Gotal

gotal.jpg (2394 bytes)Výška: 1,8 m
Domov: Antar 4
Jazyk: Basic
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Díky podmínkám na jejich rodné planetě si Gotalové vyvinuli velmi dobře některé smysly. Tyto citlivé senzorové orgány jsou umístěny na kuželech umístěných na jejich hlavách. Jsou schopni detekovat jen stopové stopy radiace, takže nepotřebují vůbec světlo, aby viděli. Takovéto podmínky jsou právě na Antaru 4.
Mezi Gotal jsou kužely považovány za velmi přitažlivé, nevýhoda je, že jejich přítomnost je prozradí každému cizinci.
Mohou dokonce detekovat i nálady a emoce. To některým lidem vadí a raději se konverzaci s Gotaly vyhýbají. Někteří vychytralí obchodníci využívají právě Gotaly jako společníky. Gotalové nenávidí droidy a jiné mechanismy pracující s vysokou frekvencí. Jejich přítomnost totiž nutí Gotaly k šílenství a trpí velkými bolestmi. To je způsob jak se Gotalů snadno zbavit.

Ithorian

ithor.jpg (4926 bytes)Výška: 2,2 m
Domov: Ithor (Ottega)
Jazyk: Basic
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Ithoriané pocházejí ze systému Ottega. Také se jim říká "kladivové hlavy" a to kvůli jejich významnému a neobvyklému znaku. Ithoriané mluví společným jazykem celé galaxie, ale se zvláštním pokřivením. Mají dvě ústa - na konci každého konce krku jedny. To způsobuje "stereo" efekt, který může zmást někoho, kdo s ním není obeznámený.
Ithor, čtvrtá planeta v systému Ottega, je prosperující tropický svět s mnoha druhy zvířat a vegetace. Většina z nich už byla ochočena Ithoriany, ale jsou zde stále divoká neprozkoumaná teritoria. Klima je tropické a většina z humanoidních druhů zde může bez problémů žít. Některé druhy zde však mají potíže s velkou vlhkostí. Je to svět, kde žije v symbióze technologie a příroda. To umožňuje hlavně ekologicky jemné chování Ithorianů.
Ti žijí v něčem co může být popsáno jako "stáda". Jsou zde města, které se rozprostírají po třech civilizovaných kontinentech (2 kontinentů a četných ostrovů, které zůstali v původním nevyvinutém stavu). Každé stádo je technologický zázrak. Budovy jsou ve tvaru několika patrových disků, které se vznášejí na repulsorech. V takovýchto komplexech je vše: ubytování, služby, obchody i kultura.
Ithoriani jsou býložravci. Díky svým budovám se mohou pást na vegetaci, aniž by se dotkli země. Tento způsob života se projevil i do způsobu vesmírných cest Ithorianů. Ithorianské lodi jsou pouze větší stáda vybavené hyperdrivem. Cestují galaxií stejně jako karavany přinášejíc neobvyklé zboží z jednoho konce galaxie na druhý. Tyto lodě jsou postaveny pro ithorianské pohodlí a napodobují svůj přírodní svět. Mají v nich džungle i s umělými bouřkami, s planetárními zvířaty a obrovské chodby s bujnou vegetací. Přes jejich divné zjevení a zvyky jsou Ithoriané mírní a mírumilovní. Vykazují velkou úctu ke všem životním formám a poruší ekologii jejich planety tak málo, jak je to jen možné. Ale Ithoriané jsou také zvědaví a společenští, což je předurčuje právě k tomu, aby byly dobří obchodníci. Jsou vítáni po celé galaxii a ve Vnějších Oblastech je jejich přílet důvodem pro slavnost.
I když Ithoriané věří v mír, jsou připraveni bránit své drahé. Vesmírné lodě jsou vybaveni štíty a zbraněmi, aby se dokázali ubránit před pašeráky a piráty. Ithoriané se můžou pochlubit vysoce rozvinutým obraným systémem. Protože pro ovládání stáda je potřeba mnoho schopností, mnozí Ithoriané volí dráhu zemědělství, umění, či diplomacie. Stáda obchodují jak s Říší, tak s Novou republikou, ale snaží se vyhýbat potížím. Nemají důvod si favorizovat jednu či druhou stranu. Do té doby dokud si budou moci provozovat své aktivity v míru. Před několika lety Imperiální destruktor založil hlídku nad Ithorem. Říše oznámila, že chce jen "monitorovat" ithorianské obchodní aktivity.

Jawa

jawa.jpg (1882 bytes)Výška: 1,1 m
Domov: Tatooine
Jazyk: Gibberish
Výskyt: Mos Eisley, Jundland Wastes, Lars Farm, Jabba's Palace

Jawové jsou metr vysocí obyvatelé Tatooinu jsou známí pro svoji vizáž a brebentivou řeč. Jawové se oblékají do svých hrubých plášťů, ve kterých nejsou tak snadno viditelní. Z pláště jsou jim vidět jen malá třpytivá očka. Jawové cestují ve skupinách a hledají vyřazené technické zařízení, ztroskotané lodě, či kradou opuštěná vozidla. Tyto věci opraví a vyčistí a prodají je dále obyvatelům Tatooinu a těm, kteří projíždějí přes Mos Eisley. Žijí v Sandcrawlerech. Ostatními rasami jsou opovrhováni.

Kubaz

kubaz.jpg (2628 bytes)Výška: 1,8 m
Domov: Kubindi
Jazyk: Kubaz
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Kubazové mají humanoidní těla a čtyři široké prsty na každé ruce. Dva prsty mají také na každé noze. Nejvíce markantním znakem Kubazů je krátký chobot na obličeji, který jim slouží jako nos. Kubazové mají hrubou zeleno-černou kůži a z hlav jim rostou ježaté vlasy. Oči Kubazů jsou velmi velké a jsou značně citlivé na rudé spektrum světla. Z toho vyplívá, že v cizím prostředí musejí nosit ochranný objektiv. Kubazové jsou poměrně velmi dobře intelektuálně vyvinutí a tradiční hodnoty umění či hudby jsou vždy vítány na jejich večírcích.
Kubazové jsou doma na Kubindi, rozlehlém světu obíhajícím modrého obra Ku'Bakai. Tato hvězda je známá pro svoje nádherné sluneční světlo, které způsobilo, že se Kubindy změnilo v suchý svět s neočekávatelnými bouřemi a proměnlivým počasím. Bíložraví předchůdci Kubazů se začali živit hmyzem, když velká sluneční erupce zničila život na Kubindi. Proto aby zvedli počty různých mas, začali si místní rodit měnit roje hmyzu. Tak se vyvinul první místní obchodní systém.
Rozmach obchodu vedl také ke zlepšení technologií a rasa Kubazů se začala rychle vyvíjet. Objevili metodu pro ryhlý transport, počítače pro zaznamenávání účtů a samozřejmě hvězdné cestování.
Členové rodin obvykle žijí velice blízko sebe a kubazská politika je zpravidla odrazem rozhodnutí velkých obchodnických rodin. Ačkoliv Kubazové nejsou příliš vidět ve vesmírných přístavech, byly v kontaktu s Říší po mnoho let a stali se tak kultivovaným prvkem imperiální společnosti. V některých kruzích jsou známí pro exotickou kuchyni jejich domova.

Rodian

rodian.jpg (4122 bytes)Výška: 1,5 m
Domov: Rodia
Jazyk: Rodian
Výskyt: Mos Eisley Cantina, Jabba's Palace

Rodiané jsou humaniodi se speciálníma očima a mají čenich podobným tomu, co má tapír. Mají tmavě zelenou kůži. Mají výrazný hřeben páteře a to i vzadu na lebce. Prsty mají dlouhé a ohebné, končí jim v podtlakovými pohárky. Tyto pohárky nejsou patrné, avšak Rodiané s nimi mohou pohybovat jen malými věcmi, protože podtlak není příliš velký.
Rodiané jsou dobří v "umění" nájemného lovu osob a někteří z nich se proslavili po celé galaxii (Greedo byl Rodian).

 

 

Shistavanen WolfMan

shista.jpg (4060 bytes)Výška: 1,8 m
Domov: Uvena
Jazyk: Basic
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Inteligentní rasa Shistavanenských "vlčích mužů" pochází z planety Uvena. Jsou pokrytí srstí a jejich obličej opravdu připomíná tvář vlka. Tomu odpovídají i ostré drápy a zuby. Tuto odstrašující vizáž navíc doplňují rudé oči. V galaxii jsou známi hlavně pro jejich schopnost sledovat cíle a mnozí je také používají jako zvědy.

 

Saurin

Saurin.jpg (4249 bytes)Výška: 1,4 m
Domov: neznámo
Jazyk: neznámo
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Bohužel k této rase nejsou žádné dostupné informace.

 

Tusken Raiders

tusken.jpg (7663 bytes)Výška: 1,8 m
Domov: Tatooine
Jazyk: Neznámý
Výskyt: Jundland Wastes

Píseční lidé Tatooinu, kterým se také říká Tuskenští nájezdníci (Tusken Raiders), jsou kočovníci s násilnými sklony. Aby se ochránili před drsným pouštním prostředím, nosí Píseční lidé těžké obleky z odřezků látek, dýchací masky a chrániče očí. Agresivní Píseční lidé žijí v neklidném příměří s farmáři na Tatooinu. Občas však napadnou nějakou osadu. Cestují v malých kmenech na jejich Banthách. Tito kočovníci jsou odborníci pro přežití v poušti. Tradiční zbraní je zvláštní hůl, ale používají také primitivní blastery, které ukradli farmářům, nebo Jawům.

 

Vaathkree

vaath.jpg (4779 bytes)Výška: 1,8 m
Domov: Vaathkree
Jazyk: Vaathkree, Basic
Výskyt: Mos Eisley Cantina

Zástupci této rasy jsou asi 1,5 - 1,8m vysocí. Vaathkreeové jsou v podstatě volné uskupení obchodníků a mají téměř fanatický zájem na obchodu a smlouvání s ostatními druhy. A o toto stojí tak mnoho, že jejich náboženství je hrubě překládáno jako "společenství". Vaathkreeové mají velice neobvyklý metabolismus, který jim umožňuje vytvářet extrémně tvrdý izolační materiál, který se ukládá na jejich kůži a vytváří tak stupňované pláty. Tato rasa tedy nosí jen málo oblečení a obvykle se omezuje jen na pásek, na který si můžou naložit zboží či nářadí.
Vaathkreeové také velmi dlouho žijí (300-350 je standartní věk). Svůj život začínají jako malé pohyblivé hrbolky žijícího kovu a obývají hlubokou rozsedlinu na povrchu jejich mateřské planety. Na začátku tedy nejsou humanoidi. Ale asi v devíti letech projdou generální změnou a začnou myslet.
A asi kolem dvaceti se vyvinou do dospělého Vaathkreeho. Během tohoto času si vytvářejí pevnou formu svého těla, kterou si může libovolně vybrat. Většinou však padne volba na podobu humanoida. 
"Společenství" - kód obchodu a výměny, podle které všichni Vathkreeové žijí, je základním bodem výuky mladých Vathkreeů. Jejich jazyk je velmi vhodný pro obchodování, a to i proto, že není problém se ho naučit. Vyjímku tvoří jen některé velmi složité slovní obraty, které nejsou cizinci tak snadno postřehnutelné.