záujmy

Knihy: PC, sci - fi, Technology
Osobnosti: Avril Lavigne, Chuck Norris :), Pink, Britney Spears, Madonna
Počítače: občas aj hry, spravovanie strnok
   
Jedlo:
a ..., hranolky s tatarkou, palacinky :), Pizza, rezeň, špagety, syr, kečup, mso, zmrzlina,jahody,syr,slahacka
Hry: star wars force unleashed, Star Wars: Knights of the Old Republic, GTA
Hudba: Pop
   
Generated image
best web


o tom co tu vidite


blog kamosa je o anime

kobra
o tom co tu vidite

ViB - Vymena ikoniek a bannerov
vymena bannerov a ikoniek

HodNoť.NET - zjistěte, jak jsou na tom Vaše stránky!
zvysenie navstevnosti

Total War séria
empire total war

Vše o star wars
STAR ARS

www.move.wbl.sk
TENTO BLOG BOL ZALOŽENÝ 9.12 / 2008
 
<a href="http://kelly.jex.cz/" title="Banner Maker"><img src="http://bannerbreak.com/banners/7/844/123161155497467601.gif" alt="Banner Maker" title="Banner Maker" border="0"></a>
ak si chcete  zvisit navstevnost svojej stranky, tak napiste do DATAPADU alebo na e - mail  E-mail   nieco o svojej stranke, adresu stranky, vas banner ( aj v html ). al jedna sa o vymenu, tak vas prosim aby ste si na stranku umiestnnili moj banner, inak bude ten vas automaticky zmazany

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

mx0xh.jpg

 

jediovia

Vytvořeno 01.01.2009 15:35:17 | Poslední změna 01.01.2009 15:41:40
Aayla Secura

 Aayla Secura
Tato Twilečka s modrou barvou kůže se narodila ve vlivné rodině na Rylothu.Jak už to bývá zvykem v rodinách Twileků měla být Aayla odvedena k nějakému vlivnému Huttovi,měla ale štěstí že mistr řádu Jedi Tholm byl se svým padawanem Quinlanem Vossem kerý byl právě na stopě nebezpečnému zločinci.A byl to právě Quinlan který mladou Twilečku zachránil. Quinlan v ní na rozdíl od svého mistra cítil sílu a ač mistr protestoval Aayla s nimi odcestovala na Coruscant.Poté co Quinlan složil zkoušky rady a stal se rytířem Jedi si vzal Twilečku z padawanku. V době bitvy o Naboo byli Mistr a učedník na honbě šíření nelegálního glitheryllu.Při pátrání po této droze se dostali až na Tatooine,dokonce ve stejnou dobu kdy tam uvízli další dva jediové Obi-Wan Kenobi a Qui Gon Jin.Zde se pokoušela Aayla dostat na zoubek majordomovi Jabby the Hutta.Bohužel pokus nevyšel a Aayla i Quinlan byli zbaveni své paměti.Aayla skončila dokonce jako rukojmí svého strýce na Rylothu,kdyby se snad jediové chtěli pomstít.Quinlan ale měl s Aaylou silné spojení a našel ji.Bohužel oba s vymazanou pamětí nevěděli nic o kodexu a tak se Aayla oddala svému hněvu vůči strýci.Quinlanovi její vztek ale pameť vrátil a pokusil se jí zastavit a tak silný výboj síly zasáhl mistra.Aayle také došlo co udělala když viděla raněného mistra a mrtvého strýce a uprchla z Rylothu.Myslela si že za její zradu může Quinlan a tak ho začala hledat na Kiffexu sesterské planetě Kiffu které byla Quinlanovou rodnou.Zde jí ale zlákal duch uvězněného jedie a začala unášet občany Kiffu jako oběti.Při jednom takovém to tažení se střetla s Vossem.Tento souboj ale nemohla vyhrát a tak se stáhla do pevnosti kterou zde měl uvězněný jedi jako svůj oltář.

 Aayla Secura x Aurra Sing
Když se Quinlan probojoval do samého srdce pevnosti a porazil Aaylu pokusil se jí přesvědčit ať si vzpomene na vzpomínky dávno ztracené.Když se mu to podařilo.Společnými silami zničili ducha a vrátili se do chrámu.Zde bylo rozhodnuto že zbytek Aayliného výcviku povede Tholm.Neboť Quinlanova mysl byla ještě velice ovlivněna výpadkem paměti. Později když byl unesen vůdce klanu Secura, byla Aayla vyslána aby jej osvobodila.O pomoc při úkolu požádala Quinlana.Vůdce klanu se osvobodit podařilo a Aayle byl dán v pouhých 17 letech titul rytíře Jedi.Stejně jako spousta Jediů byla vyslána na Geonosis ale rozdíl oproti ostatním byl že jako jedna z mála přežila zdejší masakr.Později vedla 32 pluk proti separatistické flotile(stále na Geonosis). Během klonových válek se stalo generálkou a učastnila se mnoha akcí. Jako jedna s mála přežila masakr jediů na hypory Generálem Grievousem. V souboji prohrála ale byla s spolu s Ki-Adi-Mundim a Shaak-Ti zachráněna ARC comandem. Během války se i utkala s námezdní lovkyní Aurou Sing kterou porazila ale nedokázala ji zabít. Později byla poslána na planetu Felucia. Kde vedla klonové armády.Při obhlídce terénu spolu s komandérem Blym a dalšími klonovými vojáky spatřila Felucijského ptáka.Tento krásný pták upoutla její pozornost že ani její jedijské instinkty nezaregistrovali že všichni 3 klonový vojáci zvedli zbraně a válili jí salvu dozad.Její smrt přísahal pomstít Quinlan ale nikdo neví jestli se mu to podařilo.

 Aaylina smrt
Barris Ofee

 Barris Ofee
Bariss Ofee Byla Padawankou Luminary Unduli. Společně se specializovaly na boj ve dvojici dokázaly tak zvládnout množství útoků které obyčejný Jedi nedokázal. Dále je Barris skvělá léčitelka v mnoha bitvách léčila raněné klony a posílala je dál do bitvy aby padly za Republiku. Řídila se heslem žij dokud můžeš. Dále dokázala léčit i rány na duši. Tohoto umění se využilo u léčení Depy Billaby ale nevyšlo to. Barris byla z tohoto selhání dlouho zklamaná. Na množstvích misích spolupracovala se svou mistryní s Obi-Wanem a Anakinem. Příklad takovéto mise byl na planetě Ansion kde měli zabránit riziku že se tato planeta odtrhne od Republiky. Barris ale nikdy úplně Anakinovi nevěřila a když se později dozvěděla že byl přijat do řádu v pozdním věku její nedůvěra jen zesílila. Po dlouhé době se ale nakonec spřátelily a spolupracovaly. Na konci Klonových Válek měla smůlu že nezůstala poblíž své mistryně a byla poslána na jinou planetu spolu s Jedijkou Aaylou Securou. Na této planetě byla stejně jako Aayla zabita svým týmem klonových vojáků (po rozkazu 66) který jí měl ochraňovat a pomáhat.
Coleman Trebor

Coleman na Geonosis
V době která předcházela klonovým válkám zasedal ve vrchní radě Jediu. Coleman byl Vurk z vodního světa Semlba z planety teplých moří, mezi kterými se objevují sopky které svou častou vulkanizací utvářejí nové kontinenty. Coleman je stejně jako Mistr Jedi Kit Fisto obojživelný a jeho druh byl obecně považován za jeden z nejprimitivnějších v Galaxii což ovšem Coleman vyvrátil. Do Vrchní Rady se dostal po smrti Mistra Yaraela Poofa. Byl moudrý a jeho postřehové schopnosti byli na vysoké úrovni.

Byl poslán na spoustu misí kde se povětšinou jednalo o diplomacii. Svým okolím byl vnímán spíše za vyjednavače než za válečníka. Pokud se ale vše dostalo tak daleko že se to nedalo vyřešit jinak než bojem ihned sahal po svém světelném meči který se tolikrát pokusil sestavit tak aby fungoval pod vodou. Nikdy to vša k nedovedl k dokonalosti. Když se zjistilo že Kenobi byl zajat na Geonosis musel jednat když se jednalo o starého přítele neváhal a přihlásil se jako dobrovolník. Tento Jedi bojoval po boku mnoha Jediu ale když zkusil odvážný kousek při kterém chtěl zabít Dookua byl zabit Mandaloriancem Jango Fettem. Několik střel vykryl ale takové rychle vypálené množství se prostě nedalo. Když Republika na Geonosis zvítězila vrátila se do té arény kde posbírala své mrtvé. Tělo Colemana se ale nenašlo stejně jak jeho meč který si vzal Generál Grievous , který sledoval celou bitvu na Geonosis ale nesměl se do ní zapojit.

Coleman x Dooku
Corran Horn

Corran Horn
„Jsi dobrý, Corrane, ale nejsi Luke Skywalker."
Wedge Antilles

Corran se narodil na Corellii.Corran byl synem Valina Hal Horna. Svého otce následoval tím že se připojil k CorSec.Vždy usuzoval chytře a bylo na něm něco zvláštního později se zjistilo že Corran je citlivý na sílu.Spolu s otcem pracoval ve vládních službách velice dlouho a byli také spolu když Impérium poslalo na planetu Thrawna v přestrojení.Byli spolu až do konce a ten přišel když se objevil Trandoshan Bossk, který byl nájemným vrahem a Hala zavraždil.
Corran byl zatčen impériem spolu s přáteli ale povedlo se jim utéct a Corran nastoupil do služeb CorSec jako pilot X-Wingu dva roky po bitvě o Endor. Další dva roky se toulal a vyhýbal se pronásledujícímu impériu a marně se pokoušel spojit s Novou Republikou. Podařilo se mu to ale když narazil na eskadru Rogue.Wedge si všiml že je mimořádně nadaný pilot a tak mu navrhl místo v eskadře a vděčný Corran s Radostí souhlasil. V eskadře také pomáhal v dobytí Coruscantu. V eskadře také potkal Mirax svou budoucí manželku.
Dále byl také u toho když se Coruscant zabezpečoval.
V této době se seznámil s velícím důstojníkem Tycho Celchem.
Podílel se na činnostech kdy strhával Imperiální Ochranu Coruscantu. Byl ale odhalen a musel utéct před impériem a schoval se jim přímo na očích naverboval do jejich armády. Když po dlouhém výcviku absolvoval první týdny zatoužil po Mirax a eskadře. Odhodlal se znovu k ůtěku a našel vhodný raketoplán ve kterém našel světelný meč. Poté odletěl na Coruscant kde se setkal s Tychem a Wedgem se kterými se pozdravil.Ne dlouho nato ho vystopoval pomocí síly Luke Skyswalker v domění že najde ztraceného studenta. Byl velmi udiven když našel novou osobu citlivou v síle. Luke chvíli truchlil nad ztrátou studenta ale nabídl Corranovi stát se novým členem řádu. Ten ale cítil povinnosti vůči eskadře ale Wedge mu jeho obavy vytmavil a on se stal učedníkem. Výuku v chrámu ještě ani nezačal a byl povolán povolání do eskadry samotným prezidentem republiky. Stal se opět pilotem a pomohl vyřešit Boj za Thyferra. Když se poté vrátil s povolením Luka Skywalkera se s Mirax vzali. Na chvíli opět zůstal u eskadry bojoval s imperiálním zbytkem. Uštědřil tvrdou porážku i Thrawnovi. Když jej porazili byl chvíli klid ale ne na dlouho, objevil se znovuzrozený Palatine a opět byl Corran povolán do eskadry. Když po dlouhém boji a Coruscantu zvítězili konečně nastoupil do akademie jedi.
Bohužel se zjistilo že Corran nedokáže silou vůbec nic. Mohl jen vlévat pocity nic víc.
Ovšem v boji se rovnal Lukovi.
Corran se blízce spřátelil s Kyppem Durronem a jeho pád k temné straně byl pro něj zlý.

Corran v boji s Vongem


Když se v Galaxii objevili Yuzhan Vongové byl jedním z prvních kdo se s nimi utkal a informoval republiku že jejich ještěří vojáci jsou lidé zmutování jejich mučením. Corran byl jedním z jediu kteří se pokusili zastavit Noma Amora.Yuzhan Vongského agenta.
Díky jeho bitvám s Vongy byl povýšen na Mistra Jedi.
Když zestárl chtěl dát Lukovi rezignaci ale ten jí odmítl se slovy že v Galaxii není tak dobrého válečníka jako je on.
Depa Billaba

 Depa Billaba
Depa Billaba je mistrině Jedi členka rady jediů. Jejím mistrem byl Mace Windu který jí zachránil před smrtí v pašeráckém doupěti po smrti jejích rodičů. Cítil z ní velkou sílu a proto ji vzal do chrámu a vychovával jako dceru. Aby uctila svou mrtvou rodinu přihnula kulturu rasy Chalacta. Jako každý z této rasy má i Depa na čele malé znamínko osvícení. V době Klonových Válek byl poslána na Maceovu Domovskou Planetu Harun Kall aby zde pomohla partizánůmm bojujícím proti Federaci která pohltila vnější okraje. Na této planetě skončila svůj život Jedie když potkala vůdce partyzánů Kara Vastora. Posledního muže z Ghose Windu. Kar se do Depy zamiloval a nechtěl jí dovolit aby odletěla zpět do Chrámu Jedi na Coruscantu. To si vižádlo přítomnost Mistra Jedi Mace Windua který se vydal svou bývalou padawanku hledat. Našel jí vysílenou na očích měla strašně špinavý hadr a tam kde kdysi bylo znamínko osvícení byla jen ošklivá rozšklebená jizva. Sama Depa se ale nechtěla na Courscant vrátit. Mace ji tedy zbavil všech práv a skončil její misi zde na Harun Kalu. Odletěl spolu s ní a Karem do Chrámu. Kar byl zatknut a Depa byla po souboji který spolu svedli vysílená byla v Bactové nádrži. Její rány byli v pořádku ale ty rány na duši už jí zůstali. Tato Jedijka byla nakonec viřazena z Chrámu Jedi.
Jacen Solo

 Jacen Solo
Jacen je starším synem Solových. Jeho sestra , Jaina se narodila o pět minut dříve než on.Od mala je mezi nim zvláštní pouto, které nejde jen tak přetrhnout.Ani Leia nechápala jak moc si dvojčata rozumí. Jako mladí byli eskortováni na Nový Alderran kde je vychovávala Winter(Leina služebná). Děti, obzvláště pak Jacen si na k ní vytvořil pěkný vztah a celkem dlouho mu trvalo než si opět zvykl na pravou matku. Stejně jako jeho matka byl i Jacen nadaný v síle.Strýček Luke to věděl a tak čekal na okamžik kdy je bude moci přivítat v akademie. Jacen se z trojice těšil do akademie nejvíce.Jeho studium však zpomalilo sestavování světelného meče , které mu zabralo až příliš dlouhou dobu. Jacen nebyl vůbec po otci. Létání nebylo jeho koníčkem a technika mu nebyla ničím blízká. Ale i problém s mečem zvládl a nasadil do něj drahokam Corusca prvotřídní kvality, který našel v podmořském dole u starého rodinného přítele.Oním přítelem nebyl nikdo jiný než Lando. Jeho meč má zelenou barvu. Při individuálním tréninku byl Jacen v učení jeho strýce. Co ale Jacena nepotěšilo byl fakt že Luke si vzal druhého učedníka a to jeho mladšího bratra Anakina.Každý z obou bratrů měl na vnímání síly jiný názor a kvůli tomu mezi nimi začali panovat neshody.Jak ale Jacen dospíval jeho postoj se změnil hlavně na filozofický. Jacen nechtěl sílu používat jako zbraň ale jako dar.Síla v Jacenově podání byla ladná.Používal ji jen při boji a ne na ulehčení práce jak jeho bratr. Z bratrské rivality se stala trhlina která bratry oddělily úplně. Když se oba bratři společně pokoušeli zničit zbraň hromadného ničení Centerpoint.Jacen se snažil bratra přesvědčit ať vystřelí jako ukázku agrese. Nakonec vystřelil Thrackan Sal-Solo, kterému se povedlo rozprášit většinu hapanské flotily, kterou sem přivedla Leia jako pomoc proti Yuzhan Vongům. Po těchto událostech nechtěl mít s silou už nic společného ale opět jí použil když pomáhal zraněné matce. Anakin Jacenovi Centerpoint nikdy neodpustil. Později se ovšem snažil trhlinu odstranit ale bratr zemřel dříve než dorovnali spor. Jacen sám byl těžce poraněn z boje s královnou voxynů. Tajemná bytost Vergere vyléčila zraněného mladíka svými slzami, záhy ho však nechala zajmout Nomem Amorem.Ten jej odvedl k válečníkovi Tsavongovi Lahovi. I když k němu choval Lah zášť nechal chlapce žít. Ukázalo se že se Jacena báli a tak jej raději měli pod zámkem než jako ducha v Nové Republice. K úplnému skončení války, však přispěla úplně jiná záležitost. Jacenův popis toulavé planety Zonamy Sekot, o které mu vyprávěla Vergere, znamenal zlom. Všichni doufali že ta planeta ukončí válku a zjistilo se že opravdu obsahuje klíč k jejímu skončení.Jacen byl mistrem Bena Skywalkera. Pět let po skončení války se Jacen sám toulal po galaxii, vyhledával nejrůznější skupinky využívající Síly. Hlas síly ho zavedl na hranice známého prostoru až k hranicím Chisském prosotru.Zde vyrostla hmyzí rasa. Raynar Thul shromáždoval potulné jedie a ovládal jejich mysl. Jacen ale nikdy nepropadl.Nechtěl ale také aby došlo k válce a tak požádal Tanel-Ka o pomoc.Ta mu ji slíbila, když s ní stráví noc. Z jejich společné noci Tanel otěhotněla.Byla to dcera Allana. Tanel byla nucena dceru schovávat protože se bála že ji úřady zabijí.Obavy se ukázaly jako pravdivé. Allanina babička se o ní dozvěděla a snažila se jí zabít.Jacen to ale nedovolil a z jejich souboje zůstala babička v komatu. Jacen měl možnost vidět své předky na Mustafaru když R2 ukázal tajné nahrávky.Viděl sebe samého. Jeho děda Anakin taky chránil svou ženu , ale v hněvu jí zabil. Na další misi spolupracoval s Nelani a Benem ale byli rozděleni.Jacen se potkal s Lady Limita, která mu řekla že by se mohl stát novým pánem ze Sithu. Jacen jí řekl své názory na temnou stranu a celkem jí vychvaloval.Nelani celý rozhovor slyšel a vstoupil do něj.Lumya řekla že když ho zabije přijme ho jako žáka. Jacen tedy Nelani zabil.Poté měl vizi ve které zabil Luka Skywalkera. Jacen dokázal temnou stranu utišit a tak se vrátil aby zabezpečil svou rodinu o které už věděli všichni.Když zjistil že spousta jediů byla zabita klony a ještě větší část učedníků jeho dědečkem, nepochyboval že i on má tu sílu zabíjet bezbranné jedie a na celou věc si udělal vlastní názor. Během této doby se začal Jacen stranit od rodiny.Luke si toho byl vědom a přikázal Benovi aby se vrátil na akademii.Ten ovšem přes Jacenovo maskování nic neprokoukl.

 JacenOnimiong


Lumya Řekla Jacenovi že obrovské oběti které přinesl masakrováním nevinných byli nezbytné aby se stal Temným Lordem.Také pochopil že jestli se má stát pravým sithem měl by zabít Tanel a jejich dceru. I když to byla hořká slova byla bohužel pravdivá.Ale pro Galaktický mír by udělal vše.Odcestoval na Hapes. Mezitím se Luke snažil najít další známky po temnotě v Jacenovi. Jacen s Lujzou byli na krátkou dobu parťáci a společně zabili mistra Lobiho. Jacen stal velitelem císařského třídy II-Star Destroyer, Anakina Solo. V této době mu zavolala Tanel Ka a požádala ho aby vyšetřil kdo se jí pokusil zabít a naoplátku mu dá do opatrovnictví jejich dceru. Vyšetřil a pomocí síly také zabil Auru Sing. Rodina jej zavrhla a zjistila stopu temnoty.Na palubě svého star destroyeru potkal maličkou loď.Byl to Malý Sokol s matkou , otcem, sestrou a bratrancem na palubě.


Mara Jade: Vy jste hanebný jako……jako..
Jacen Solo: Jako co?
Mara Jade : Palpatine!

Jacen se potkal s Marou krátce po jeho úspěchu když psal zákony.Pokusila se z něj vymámit temnotu a zastrašit ho řečmi o Sithech.Jacen zamítl a donutil jí tak k použití síly. Mara se pustila do souboje a Jacena těžce ranila.Souboj nemohl nidky vyhrát ale vzpomněl si na její slabinu a tak jí do hlavy ukázal tvář syna Bena.Mara zaváhala a to byla vteřinka kterou potřeboval aby mohl svou tetu zabít. A tak se zrodil Darth Cadeus. Když pomalu umírala pochopil že to ona musela zemřít aby se stal Lordem ze Sithu, nechápal proč ona a bylo mu to jedno. Všeobecně se zjistilo že Maru zabil jistý Darth Cadeus ale nikdo nevěděl kdo to byl a tak se Jacen účastnil i jejího pohřbu!I na něm na sobě nedal nic znát.Luke ale zjistil co se děje a pokusil se ho zatknout.Cadeus ale unikl bez škrábnutí. Cadeus si namířil na Ossuss do sídla jediů a snažil se ho zbavit života jako tehdy děda Coruscantský Chrám. Na palubu jeho lodi se dostal Ben s Lowbaccou.Cadeus se je pokusil zabít ale Benovi se podařilo sežehnout mu žebra.Kvůli vesmírným bojům Ben zavrávoral a padl na zem.JAcen je pak snadno v malém frachťáku vyhodil do vesmíru.Stále chtěl Bena na své straně. Luke ho opět vystopoval a svedli spolu boj ve kterém byli oba vážně zraněni.Dokázal Cadeuse porazit ale ze slov Jacenových pochopil že Ben je také trochu pod nánosem temné strany.Nechal ho žít a odkulhal z místnosti. Cadeus se utkal i s Kylem Katarnem kterého podle nedoložených zdrojů dokonce zabil. Všichni v jeho rodině se obrátili proti němu, dokonce Tanel.Poté co unesl Alan od Tanel, řekl jí že je její otec.Alana která vnitřně milovala sithy byla z otce nadšená a nabídla mu podporu vojenskou.Během jedné z dalších bitev se na palubu jeho vlajkové lodi dostal tým ve složení Mistr Skywalker, Mistr Sebatyne, Ben Skywalker.Než došlo k souboji, všiml si že Ben k němu necítí žádný hněv a tak se už nesnažil získat ho.Zatímco Cadeus bojoval s Jedii , Han našel Allanu a odvedl ji sebou.Ta se svěřila že otce nenáviděla a že její láska k sithům byla hraná.Mezitím se Jediové elegantně stáhli.Při boji přišel o světelný meč. Postavil si nový s klasickým červeným krystalem.Když byl hotov všiml si jak vypadá jeho obličej.Byl strašlivý, došlo mu proč vypadali jeho podřízení poslední dobou tak vyděšení. Cadeus se utkal i se sestrou. Byl v souboji opět ošklivě raněn.Cadeus se mnohokrát snažil Jainu vyvést z koncentrace ale nepodařilo se mu to, věděla že je to past. Při posledním boji říkal že on miloval Tanel Ka,Miloval Maru,Jaina si myslela že to vše je past. Cadeus deaktivoval meč ale ona to nečekala a propíchla mu hruď. Pochopila že v posledních okamžicích to byl opět Jacen její bratr.
Kit Fisto

 Kit Fisto
Mistr Jedi Kit Fisto je 196 cm obojživelný, vysoký Nautolan. Od raného dětství kdy byl přijat do chrámu si přál být členem smírčí rady, místo toho mu bylo v klonových válkách nabídnuto místo dokonce v hlavní radě Jediů. Mistr Fisto byl obojživelný Nautolan z oblasti Sabilon převážně vodního světa jménem Glee Anselm, tato planeta se nacházele ve středním pásu. Jako další z mála Jediu přežil masakr jediu na Geonosis. Po této bitvě byl jmenován generálem velké armády Republiky. Spolu s mistrem Winduem a Ki Adi Mundim vedli zvláštní skupinku klonů do první bitvy klonových válek právě na Geonosis. V bitvě o Glee Anselm se ukázal jako skvělá Republiková pomoc. Na této planetě je převážně voda a světelné meče pod vodou nefungují. Právě výjimkou je Kit Fisto který si svůj meč speciálně upravil aby fungoval i pod vodou. Dále na hlavě má chapadla díky kterým cítí čichové receptory, které mu umožňují vnímat emoce vyjádřené feromony a jiné chemicky dané tělesné změny. Nechoval se podle kodexu i když povětšinou ano. Po Masakru v Geonosis si vzal za padawanku bývalou padawanku jeho přítelkyně která stejně jako spousta dalších zemřela na Geonosis Věřil že jediové jsou zde pro to aby využívali přírodu k ochraně všech bezmocných. Jeho zvláštní schopností je nahlížení do temné strany síly které mu nijak neuškodí. Tento Jedi má zelený meč a používá techniku Makashi, jako jeden z mála jediů dokáže bojovat se světelným bičem což mu umožňuje značnou výhodu v boji proti divokým zvířatům. Zemřel jako přeposlední (poslední byl Mace Windu) při zatíkání Darth Sidiouse.

 Rozkaz 66
Luminara Unduli

 Luminara
Luminara je Mirialanka z Mirialu jeden čas zasedala v radě Jediu ale moc dlouho se v křesle jednoho z nejvyšších členů Rady Jediů neohřála. Jako jedna z mála Jediu přežila záchranou operaci na Geonosis. Léta tréninku a píle jí dovedli k ohebnosti kloubů. Díky této schopnosti měla skvělý styl boje se svou padawankou Bariss Ofee . Unduli se specializovala na boj ve dvojci který se svou padawankou dovedla k dokonalosti. Nebýt rozdělení těchto dvou Jedijek Luminara by možná přežila i Rozkaz 66. Její poslední mise byla společná s mistrem Yodou. Byla poslána na Kashyyk kde stanula v čele obrany pobřeží wookieské vesnice. Můžete jí vidět když Yoda přilétá na Kashyyk Stojí tam s dvěma wookie a drží datapad. Ještě před klonovými válkami pomáhala Obi.Wanovi a jeho tehdejšímu mistrovi Qui-Gon Jinnovi s hledáním zločince Arhwena Cohla který je stejné rasy jako Luminara. Přednášela o bojových technikách v chrámu Jediu. Mezi Studenty byla oblíbená pro svůj zvláštní smysl pro Humor kterému rozuměl snad jen dětský mozek a mistr Yoda. Luminara je přibližně stará jako mistr Kenobi. Tajně mu záviděla křeslo v radě Jediů ale nikdy na sobě nedala nic znát možná pro to už nedostala druhou šanci. Byla zabita na Kashyyyku během rozazu 66, svýmy klony pod velením comandéra Faie , které ho později zabil Quinlan Vos.

 Rozkaz 66