záujmy

Knihy: PC, sci - fi, Technology
Osobnosti: Avril Lavigne, Chuck Norris :), Pink, Britney Spears, Madonna
Počítače: občas aj hry, spravovanie strnok
   
Jedlo:
a ..., hranolky s tatarkou, palacinky :), Pizza, rezeň, špagety, syr, kečup, mso, zmrzlina,jahody,syr,slahacka
Hry: star wars force unleashed, Star Wars: Knights of the Old Republic, GTA
Hudba: Pop
   
Generated image
best web


o tom co tu vidite


blog kamosa je o anime

kobra
o tom co tu vidite

ViB - Vymena ikoniek a bannerov
vymena bannerov a ikoniek

HodNoť.NET - zjistěte, jak jsou na tom Vaše stránky!
zvysenie navstevnosti

Total War séria
empire total war

Vše o star wars
STAR ARS

www.move.wbl.sk
TENTO BLOG BOL ZALOŽENÝ 9.12 / 2008
 
<a href="http://kelly.jex.cz/" title="Banner Maker"><img src="http://bannerbreak.com/banners/7/844/123161155497467601.gif" alt="Banner Maker" title="Banner Maker" border="0"></a>
ak si chcete  zvisit navstevnost svojej stranky, tak napiste do DATAPADU alebo na e - mail  E-mail   nieco o svojej stranke, adresu stranky, vas banner ( aj v html ). al jedna sa o vymenu, tak vas prosim aby ste si na stranku umiestnnili moj banner, inak bude ten vas automaticky zmazany

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

mx0xh.jpg

 

ostatne postavy >>

lovci odmien

Vytvořeno 01.01.2009 15:51:00 | Poslední změna 01.01.2009 15:52:06
Greedo

 Greedo
Tento Rodian z Tatooine který dorostl do výšky 1,65 metrů se narodil v generaci vážených lovců. Greedo byl jedním z mnoha lovců, ale na rozdíl od ostatních zkazil všechno co mohl. Zničil tak na nějakou dobu reklamu Rodianským najemným lovcům v celé Galaxii. Jednoho krásného dne se Navik Red, velitel klanu Chattza, rozhodl, že bude pronásledovat klany, které odmítly účast na Galaktických gladiátorských zápasech. Greedo starší, vynikající lovec, který vyrostl na Tatooine, se vydal spolu se svým klanem na Navika, aby mu dal jasně najevo, že odmítá. Byl však zabit při jednom náletu Redových útočníků. Jeho žena Neela věděla, že po nich půjdou, a tak spolu se svým dvouletým synem odlétla pryč na bezpečný primitivní svět. Mezitím odměna na jejich hlavu narostla, to už bylo ale dlouhých třináct let po útěku, a tak když je lovci vystopovali, shcovali se do davu uprchlíků z Nar Shaddaa. Z mladého Greeda se stal zločinec a chuligán, jenž si založil na ulicích pašeráckého měsíce vlastní "klub", se kterým okrádali další mladé děti. Jeho matka doufala, že se jí podaří z tohohle města dostat pryč pod ochranu Avara Sookcoola, který patřil do klanu Greedova otce. Místo ochrany ale našla jeho matka smrt při imperiálním útoku na Corellianský Sektor na Nar Shaddaa. Samotný Greedo nechtěl na této planetě dále zůstat, a tak našel společnost dvou lovců odměn, se kterými odletěl pryč. Ještě před odletem si lovci všimli jaký respekt mají v Greedových očích. Ten mladší z dvojice lovců, ale jen předstíral, že je jeho přítelem. Jeho hlavním úkolem bylo někde malého smrdutého obdivovatele vysadit a nechat na pospas jeho osudu. Když přistáli na Tatooine Greedo si najal vlastní loď a připojil se k hledání jistého artefaktu. Hlavní důvod proč tak učinil bylo, aby se potkal s nejlepšími lovci odměn v Galaxii. Když se vrátil, opět mladší z lovců, se kterými přiletěl, mu dal tip na zabití Hana Sola, na jehož hlavu nechal vypsat Jabba the Hutt velmi vysokou odměnu. Pokaždé, když vystopoval Hana Sola, dal o tom Jabbovi vědět a dožadoval se peněz. Bohužel pokaždé stihl Solo zmizet a Greedo tak dostal jen za vyučenou a byl vystaven jako terč výsměchu. Pak dostal opět od lovce další tip, aby se Solem utkal v Mos Eisley v Kantýně. Lovec ale dostal zaplaceno od dvou lovců z klanu Chattza, kteří Greedovi nezapomněli jeho minulost. Greedo tak byl vlastně poslán na jistou smrt. Když se s Hanem Solem utkal tváří v tvář povzbudivě řekl: "Na tuhle chvíli jsem se těšil hodně dlouho." Bylo ale nad srdce jasné, že v té době nemluvil o díře ve svém břichu, kterou mu způsobil blaster Hana Sola. Když mrtvola ležela na stole a nikdo nic nedělal, přišel barman a Greedovo tělo rozemlel a procedil feromony. Pak dával Greedovy "zbytky" zákazníkům jako ochucovadlo do koktejlů.

Greedo chvíli před smrti
Zam Wesell

Zam Wesell
Zam Wesell se na většině akcí svojí kariéry nájemného lovce skrývala pod závojem, který když si sundala, jevila se na první pohled jako krásná lidská žena. Ve Skutečnosti byla ale clawditským měňavcem, který mohl kdykoli změnit podobu a barvu těla. Narodila se na Zolanu ale její agresivní a nebezpečná povaha nebyla na této planetě vůbec kladně přijmána. Právě díky tomuto všemu se dala na kariéru nájemného lovce. Toto povolání bylo stejně jako její vlastnosti netolerováno. Zam cvičila a zdokonalovala své válečnické umění u vojáků Mabari, což byl prastarý řád rytířů Jedi, skládající se ze Zolanských válečníků. Spolu s několika dalšími válečníky se jí podařilo dosáhnout velmi vysoké úrovně jedné z bojových technik. Samotné jí ale bylo to, co se jí zde dostává, málo a vydala se na Metropolní planetu Denon. Dlouho zde hledala práci. Dostala se na výsluní v jedné akci, kdy se jí podařilo zneškodnit jednoho muže z bezpečnosti. Sama pak vzala jeho místo a stala se známá jako seržant korporační bezpečnosti. Na této funkci se vypracovala až na místo tělesná strážkyně exekutivy. Stále to bylo pro tuto mladou dívku málo, tato planeta jí nesahala podle jejích slov ani po kotníky. Opustila tedy Denon a poprvé se začala oficiálně živit jako nájemná lovkyně. Nejraději pracovala sama, ale když musela, nevyhnula se ani práci s Jango Fettem. Na jedné misi nechtěně dali do rukou mocného teroristy ještě mocnější zbraň. Jestli chtěli velkou výplatu, takhle to dopadnout nesmělo. Spojili své síly a podařilo se jim zbraň získat zpět a navíc se jim podařilo zabít při tom člena rady Jediu Yarella Poofa. Oba si po tomto incidentu padli do oka a měli jeden druhého ve velké úctě. Zam se také seznámila s malým Boba Fettem, kterého naučila číst. Jeden z jejich posledních úkolů byl zabít senátorku Amidalu. První atentát, který se skládal z útoku na letadlo nevyšel ale zahynulo 7 lidí. Při druhém pokusu poslala svého droida s kouhuny. Kouhuny dopravil do místnosti, kde Amidala spala. Další útok nevyšel, protože jej dva rytíři Jedi překazili. Tito Jediové, Obi-wan Kenobi a Anakin Skywalker, se ji pokusili pronásledovat a v honičce mezi Coruscantskými ulicemi jí Anakin skočil na kokpit stíhačky. Po dlouhén době ho setřásla a ztratila se pronásledovatelům v klubu. Dlouho vyčkávala a bláhově neznaje jedijských reflexů se pokusila proděravět Obi-Wana do zad. Ten útok vycítil, silou Zam strhnul na zem a odvedl ven z kantýny. Když se po výslechu chystala promluvit a říci jméno svého klienta vletěla ji do krku kaminská šavlošipka a na místě ji zabila.
Jako svou hlavní zbraň používala (po vzoru Janga) malý skladný blaster, přesněji typ KYD-21, dále pak odstřelocí pušku KiSteer 1284 projectile rifle.

Výzbroj Zam

rebelovia

Vytvořeno 01.01.2009 15:48:22 | Poslední změna 01.01.2009 15:50:31
Chewbacca

 Chewbacca
Žvejkal neboli Chewbacca se narodil na Kashyyku v rodině vůdce jedné malé vesnice. Spolu s bratrem Tarfurem byli od mala cvičeni ke krutovládě a zručnosti v boji. Zatímco Tarfura byl skvělý budoucí vládce Žvejka byl od mala střelec a bojovník v poli. Během Klonových Válek spolupracoval s Mistryní Jedi Luminarou Unduli a Mistrem Yodou. V jedné z bitev spolupracoval s Luminarou a dalšími ženijními Wookijkými vojáky. Na této misi měly oslabit postupující vojska separatistů do vnitrozemí planety.I když zemřelo spousta mužů z Žvejkalova týmu bylo zabita ale postup byl na čas zastaven.Poslední ofenzíva měla být na pláži v hlavním wookijském městě.Chewbacca sloužil s bratrem jako tělesná stráž mistra Yody a to se vyplatilo když Klonoví vojáci dostali rozkaz 66 i když mistr jedi by si jistě v cestě k záchrannému modulu dostal sám Dva Wookiové byli vítanou pomocí. Když Žvejk odvedl Yodu do bezpečí zřekl se s bratrem titulu a ,,zbaběle'' utekly. Schovali se dále do vnitrozemí kde sloužili jiné wookiijské rodině. Později se ale nově vzniklé impérium dostalo až sem a všechny zajali. Impérium zde zřídilo svou akademii a wookie používali jako otroky. Když se ale Mladý adept Han Solo vzepřel rozkazu nadzířeného a osvobodil vězně, byl Žvejk volný a ti znamenalo že musí Hanovi složit životní slib.Od té doby fungoval jako kopilot na Hanovýc cestách a hlavně jako jeho strážce. Bohužel Chewimu málokdo rozumí protože mluví skřeky ale dokáže rozumět Basicu. Han je ale šikula a on naopak rozumí skřekům takže se společně dmluví. Je něco přes 2 metry vysoký a celý pokryt hnědými chlupy které ho činní velmi odolným vůči zimě. Protože je už takhle oblečen jediné oblečení je pás s náboji pro jeho oblíbenou zbraň kterou je Wookijská kuše. Před útokem na první hvězdu smrti vybavil Millenium Fallconu několika speciálními laserovými děly , které pomohli hvězdu zničit. Je skvělý bojovník a ve službách aliance zneškodnil spoustu imperiálních akcí. Když byl Han zmražen v Karbonu byl rozhodnut za jeho záchranu opět položit svůj život. Byl vybrán Lukem Skywalkerem na jeho záchranu. Po jeho osvobození se vydali na Endor kde měli vypnout Generátor štítu Druhé hvězdy Smrti. Ta byla zničena a aliance se radovala. Po dlouhé době se objevila invaze Yuzhan Vongů. Han spolu s jedii a Chewim je letěli zastavit. Při této akci také Chewi zemřel. Za jeho dlouhý život může přece jen Han Solo díky kterému by se možná ani nedostal pryč od otrokářů.

 Chewbacca
Dash Rendar

 Dash Rendar
Dash Rendar byl Correlianský na nikom nezávislý pašerák. Dash byl imperiálním kadetem a sbíral ůspěch za ůspěchem, dokud ovšem neměl menší nehodu s nákladní lodí a následně byl vykázán z Galaxie.. Kapitán Outrideru pomohl alianci v bitvě o Hoth . Poté byl bodyguard Luka Skywalkera, kterým byl až do jeho domělé smrti při bitvě u Falleen's Fist.
Dash se narodil na Correlii, kde žil s rodiči a bratrem Stantonem. Nakonec byl přijat a učil se na Imperiální Akademii na Carridě , zde byl ovšem vyhoštěn poté co jeho nákladní loď Stanton „napálila" do Palpatinova soukromého muzea , vystavěného princem Xizorem. Na Palpatinův osobní rozkaz byl i s rodinnou nucen opustit Jádro což nesl z vážnou nevolí.
Možná kvůli dětským snům, možná kvůli nevoli k Impériu začal Dash pašovat a později si dokonce sehnal vlastní rychlou loď YT-2400 - „Outrider". Tato loď byla dárkem od Twileckého šéfa Vanya za jeho práci pro něj. Ještě před tim sloužil Dash na palubě Rodianského kapitána, který ale zemřel během prvního jejich společného letu.
Dash se v roli pašeráka vyrovnával proslulému Landovi a dokonce se setkal z později známym Hanem Solem, se kterým si dokonce zahrál Sabac a závod lod proti lodi. Závod nakonec vyhrál schopnější Han.
Během dalších let se dále potkávali ale Dash nechápal když se jeho dva největší pašeráčtí rivalové přidali k Alianci .. on sám zůstal prozatím na solové dráze.
Těsně před bitvou o Yavin byl Dash na Tatooine v Mos Eisley kde nakupoval zbraně a od překupníka se dozvěděl o tom že jeho bratr by mohl být ještě naživu. Proto jak mohl ihned Outrider opustil orbitu Tatooinu.


 Dash Rendar na hothu


1ABY pomáhal už Alianci proti Impériu ovšem jen okrajově... Po další době začal s převážením potravin a zdravotnického materiálu.
Plně se do konfliktu zapojil když přivezl na základnu Echo materiál. Netušil že přišel do pasti. Na Základně byl vyhlášen poplach a nikdo nesměl opustit planetu. Ve Snow Speedru zničil jedno AT-AT. Při ůtěku využil také pole asteroidů.
Díky jeho spolupráci s Landem byl Dash najat aby pomohl při vypátrání zakarbonitovaného Hana Sola. Proto Dash následovla Bobu na Ord Mantell kde se účastnil bitvy. Poté sledoval Fetta na Gall kde byl zanechán Aliancí během bitvy. Poté se sám utkal se Slave 1 kterou poškodil ale nedokázal zabránit jeho úniku se zamraženým Solem.
Nakonec byl najat Leiou Organou aby dával pozor na Luka Skywalkera který byl v té době v ústupu na Tatooine.Dash zachránil Luka poprvé když na něj zaútočila žoldácká skupina.Poté jako nejistý člen Rogue Squre útočil a snažil se získat plány druhé hvězdy smrti.Během boje se pokusil ochránit bothanskou flotilu. Poté se s komandem bothanů nalodil na Císařskou lod a infiltrovali super počítač ze kterého vytáhli plány DSII.
Další záchrana života pro Lukeho se nabídla když spolu s Landem byli napadeni gardisty , když se snažili dostat do Xizorova paláce kanalizací.
Následně se pokoušel umístit bombu na osobní Xizorův výtah. Když byl následně poškozen Vaderův Executor musel Dash maskovat svou smrt když v poslední skundě opustil hyperprostor.
Dash opět pomohl alianci když se pokoušel zastavit Guri která se snažila pomoci Xizorově neteři Savan k znovu obnovení Černého Slunce. Dash se s Guri setkal na Měsíci Hurd kde s ní začal partneřit. S Guri po boku se pokusil pomoci Stantonovi k novému zažití do normálnímu života. Jaká ironie že právě Dash nechtěně pomohl během Yuuzhan Vongské války infiltrovat tajné zásobovací Republikové dálnice.
Leia Organa Solo

 Leia Organa Solo
Leia pravým jménem Skywalkerová se narodila rodičům Anakinovi a Padmé. Když její pravá matka zemřela při porodu ujal se malého děvčete Bail Organa senátor z Alderranu.Obi Wan Kenobi učitel Anakina věděl že jestli budou děti spojeny budou pro otce jednoduchým cílem.Rozhodl se se tedy Luka a Leiu rozdělit. Adoptivní rodiče ji milovali jako vlastní už z důvodu že sami nikdy nemohli mít dítě. Na Alderaanu se stala princeznou a později jednou z nejmladších senátorek v Galaktickém senátu. Od mala se zná s dívkou Winter která je Leie natolik podobná že jí často používá jako svou dvojnici. V senátu se zjistilo že Leia byla předurčena k vládnutí.její diplomatické schopnosti byli vyjímečné a její otec(adoptivní) si ji často přirovnával k její pravé matce. Když se sestavila povstalecká aliance bojující proti impériu ostře s ní sympatizovala a v Senátu častokráte bojovala proti tvrdému imperiálnímu životu. Když se špeh Republiky Kyle Katarn zmocnil plánů hvězdy smrti byla princezna vybrána aby je doručila právě její oblíbené alianci. Když byla na cestě byla její loď kterou jí daroval Bail zajata císařským křižníkem. Na tomto křižníku byl samotný Darth Vader. Leia mu byla dána na pospas a když jí vyslýchal a sanžil se zjistit kde jsou plány nic mu neprozradila. Ještě před zajetím plány dala do rukou spíše do útrob droida astromecha R2-D2. Tento droid měl najít na planetě Tatooine mistra Jedi Obi-Wan Kenobiho. Nakonec byla nucena shlédnout na palubě hvězdy smrti zničení její planety Alderaan když nechtěla prozradit kde je základna povstalců. Z hvězdy jí osvobodily dva vojáci ze kterých se ukázalo že jeden je Luke Skywalker a druhý Han Solo. Utekla s nimi na Yavin kde byla ona povstalecká základna.Yavin ale vypátralo impérium a zaútočilo na něj. Leia velela z křesla na základně útoku na hvězdu smrti. Když byla hvězda zničena našla Leia další místo pro novou základnu.Na Hothu. Zde ale byla také nakonec aliance vypátrána a impérium zaútočilo. Han jí ale vzal spolu s Chewbacou na svou loď a odletěli spolu pryč….. Na Bespinu kam uprchli se znovu setkala s Darthem Vaderem který zmrazil Leinu lásku Hana Sola do karbonitu a dal ho Boba Fettovi který ho odvedl za Hanbou. Na Bespin přiletěl zachránit své přátele Luke Skywalker a Leia poprvé ucítila přítomnost někoho kdo jí je hodně blízký a těch osob bylo více.

Leia jako Boush


Později se samozřejmě zůčastnila osvobozování Hana Sola v převleku nájemného Lovce se dostala až k Jabbovi a pokusila se Sola osvobodit byla ale nachytána Jabou a ten si jí vzal jako svou společnici a Hana se zozhodl popravit. Když byla poprava uškrtila Jabbu dlouhým řetězem a odběhla na palubu jeho výletní lodi kde byla zachráněna Lukem Skywalkerem. Když se sestavoval tým který měl zničit generátor druhé hvězdy smrti na Endoru stala se klíčovým členem expedice.Když sledovala pár stromtrooperů byl její speedr zničen a ona našla Ewoky tito medvídci jí a vlastně celé alianci pomohli zničit Generátor. Na Endoru se také dozvěděla pravdu o svém bratrovi a otci. Tři roky po zničení Bitevní stanice si vzala Hana Sola za svého muže a jak to v jejich rodině bylo porodila dvojčata Jacena a Jainu. Také se sama dala na výcvik jediho který však musela kvůli diplomatickým věcem zdržovat. Opět tři roky po událostech se jí narodil syn pojmenován po jeho dědovi Anakin. Anakin se stal nejsilnějším členem rodiny používající sílu. Pomáhala Mon Mothmě ve výstavbě Nové Republiky a nakonec se po Mothmině odchodu stala ministryní. Ministerské povinnosti šli stranou když byli její dvě děti uneseny. Pak se opět vrátila. Při invazi Yuzhan Vongů pracovala na projektu křižovatka.

Leia jako stařena

separatisti

Vytvořeno 01.01.2009 15:46:55 | Poslední změna 01.01.2009 15:48:03
Generál Grievous

 Generál Grievous
Já...nejsem.. DROID!
Grievous

Generál Grievous byl pod svým pravým jménem Qymaen jai Sheelal znám jako jeden z nejlepších Kaleshských vojevůdců. Kaleshané byli krvelačný národ, který si z kostí zabitých nepřátel dělá masky a pomazává je nepřítelovou krví. Věhlas Grievousových schopností se dostal až k vůdcům nově se fomující skupiny separatistů. Ti na něj naplánovali "atentát" při němž nechali sestřelit Grievousův raketoplán. Pak polomrtvého Grievuse přestavěli na Kyborga, zachránili několik jeho orgánů které skryli do krytého hrudního koše, měl dvě ruce každou s šesti prsty, díky tomu se mohly ruce rozdvojit na další dvě, a tak měl v případě potřeby čtyři smrtící paže, což z něj dělalo ještě lepšího válečníka. Jeho obličej byl dělán ve stylu starých Kaleshských masek. Po jeho přestavění na Kyborga byl Grievous ve výcviku u Hraběte Dooku. Ten ho naučil boji až se čtyřmi světelnými meči naráz. Dooku ho naučil většině sithského umění, ale právoplatný Sith se z Grievouse nikdy nestal, protože nikdy nedokázal ovládnou sílu. Jako ochranku měl droidské MagnaGuardy vyzbrojené elektro-kopímy schopnými vydržet i ránu od světelného meče. MagnaGuardi byli oděni v pláštích z mumuuskými válečnickými vzory v duchu starých Kaleshských tradic. Generálem a velitelem separatických vojsk se stal až po Bitvě o Genosis. Zprvu velel armádám droidů s lodí nebo z bunkrů z dosahu boje, ale pak se začal bitev osobně účastnit. První bitva, které se osobně zúčastnil, bylo dobývání planety Hypori, kde drtivě porazil republikánskou armádu a osobně zabil několik Jediů. Přežili to jen jediové Ki-Adi-Mundi, Shaak Ti a Aayla Secura. (Bitvu a souboj jste mohli vidět v Clone Wars epizody 20-21.) Po tomto drtivém Grievousově výtěztví si teprve rada Jedi uvědomovala, proti jakému nepříteli stojí. Poté následovaly další Greivousovy vítězství a změna Separatistické válečné taktiky. Než dobývat okrajové planety, bude lepší dobývat vnitřní systémy galaxie a tím rozdělit republikovou armádu do všech koutů galaxie. Tím byla republiková armáda rozdělena a Grievous mohl podniknout ten nejméně pravděpodobný plán. Zaútočit na srdce republiky, Coruscant.

Grievous na Coruscantu


Vlastní útok byl jen zástěrka pro únos Kancléře Palpatina, kterého nakonec unesl a zabil všechnu jeho stráž (Clone Wars epizody 24-25, popravu velitelky stráže mistryni Jedi Shaak Ti můžete vidět v vystřižených scénách na DVD k epizodě III). Během nastupování na loď, se kterou chtěl odletět z Coruscantu, se ale utkal s příliš silným protivníkem, mistrem jedi Mace Windeum, který ho silou zmačkal a tím mu poškodil už již tak zdeformované orgány, od té doby Grievous kašlal. Po odletu z Coruscantu na svou vlajkovou loď Invisible Hand předal kancléře Hraběti Dooku a připravoval loď k odletu. Bohužel byla lod infiltrována jedii Obi-Wanem Kenobi a Anakinem Skywalkerem, kteří osvobodili Palpatina a zabili Hraběte Dooku. Greivous utekl a v únikovém modulu odletěl pryč na okrajovou planetu Utapau. Na Utapau byl však vystopován znovu Obi-Wanem, s nímž se nakonec utkal v souboji. Kenobi mu dokázal usekat dvě ruce, ale na planetu vtrhla Kenobiho klonová armáda a Grievous tohoto zmatku využil k úniku do nišších pater Utapau, kde měl schovaný osobní stíhač. Cestou byl však sledován Kenobim až na plošinu se stíhačkou, kde se odehrál jeho poslední souboj. Generál dokázal dohodit Kenobiho až k okraji plošiny, ale ten se zachytil a silou si přitáhl Grievousův blaster a trefil s ním Grievouse do hrudníku s orgány, které mu výstřelem zničil a tím ho zabil.

Mrtvý Grievous
Nute Gunray

 Nute Gunray
Mezitím kancléř Valérům vyslal dva rytíře Jedi jako velvyslance republiky aby vyjednávali. Gunry nechal velvyslance přistát ale jak zjistil že jsou jediové nechal je odstranit pomocí droidek. Kvůli tomuto útoku a také díky rozkatu Sidiouse zahájil invazi na Naboo.Jeho droidé dobyli město bez odporu a zajali královnu. Gunray dlouho nutil ať Amidala podepíše smlouvu která by legalizovala invazi a senát by neměl moc do toho všeho mluvit. Za tento čin byl odměněn mechno-křeslem které nechal na zakázku vyrobit Sidious. Královna sice unikla ale Gunray měl hřejivý pocit na menší dobu se stal něčím co by se dalo nazvat vládce planety. Chtěl se co nejrychleji odtrhnout od Temného pána ale to mu zkomplikoval fakt že jim Sidious poslal svého učedníka Dartha Maula. Po nějaké době vyslal jednotky aby našli zbývající domorodce GunGany. Ty se ale stihly schovat. Na Naboo se vrátila Královna a zaútočila na palác.Gunray se schoval v trůním sále spolu se svými hlavními jednotkami velících droidů. Dále vyslal veškeré jednotky proti armádě v bažinám. Po chvilce byli jeho jednotky poraženy malým chlapcem. Sám byl zajat královnou a předán Coruscantkému právu. Ti ho ale propustily na přímluvu novopečeného kancléře Palpatina. Gunray se tak dostal do společnosti druhého Sithského Lorda Dartha Tyranuse.Už v této době věděl že od Sithských pánů se už neodtrhne. Spolu s Tyranusem a několika zástupci dalších vývojářských firem se dohodli na vyhlášení válce proti Republice. Tato dohoda se uskutečnila na planetě Geonosis. Gunray zde také zajal mladou senátorku Amidalu a nechal jí poravit spolu s Jedim Anakinem Skywalkerem a mistrem Jedi Obi-Wan Kenobim. Na popravu dohlížel z lóže ale vše se vymklo z ruky když se dostavili rytíři Jedi. Gunray jako zbabělec uprchl na svou domovskou planetu Nemoiidii. Zde byl ale později vystopován klony a rytíři Jedi. Znovu uprchl ale udělal chybu.Ve svém paláci nechal Mechno-Křeslo které obsahovalo všechny rozhovory se Sidiousem,Grievousem a Dookuem. Odletěl na planetu Utapau kde spolu s dalšími vůdci poslouchal rozkazy generála Grievouse a odletěl na Mustafar. Tam byl nakonec poslán i Darth Vader a ukončil tak Gunrayův zlomyslný život. Jeho poslední slova byla.'' Válka skončila?Lord Sidious nám slíbil mír.!'' Pak byl zabit novým pánem ze Sithu. Těsně před smrtí si uvědomil že dohoda se Sithy nebyla nikdy tou pravou volbou..

Nute Gunray zabit Vaderem

sithovia

Vytvořeno 01.01.2009 15:41:58 | Poslední změna 01.01.2009 15:46:08
Darth Bane

Darth Bane.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně.
Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."
Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Byl Temný Pán na konci Nových Sithských válek. Byl to jeden z nejdůležitějších Sithů v dějinách a zakladatel a stvořitel Pravidla Dvou, které umožnilo Sithům přežít po taji tisíc let a pomstit se na Jediích.

Ranný život
Bane, vlastním jménem Dessel, se narodil na planetě Apatros v roce 1026 BBY (před ep. 4). Jeho otec se jmenoval Hurst a na planetě pracoval jako horník, těžil kortózis. Hurst se k Desovi choval vždy strašně a bil ho téměř neustále, Ve třináctí letech začal Dessel v dolech pracovat taky a už v tak nízkém věku slyšel šeptání Síly, respektive Temné Strany a bylo to právě tehdy, co ho jeho otec napadl naposledy, napadl ho brutálně a Dessel ji použil. Použil Sílu a svého otce zabil. Po Hurstově smrti se ostatní horníci snažili zaujmout jeho místo v brutalitě na Desovi ale od doby co několika z nich zlámal kosti a jednomu dokonce i čelist, se rozhodli, že ho nechají být. Nakonec jednoho dne, kdy Des pracoval dvojitou směnu, ho konfrontoval Gerd, jeden z otcových přátel. Dessel, za pomoci zvláštní intuice díky niž věděl soupeřův tah ještě než ho soupeř uskutečnil, Gerda porazil a vlastními zuby mu ukousl palec. Po tomto incidentu měl zákaz pracovat a tak se vydal do Groshykovi kantýny vydělat něco v kartách. V kantýně byli členové Republikové armády a i když je Des v kartách porazil, vyprovokoval hádku, která skončila smrtí jednoho praporčíka. Protože by šel Des do vězení na zbytek života, Groshik mu pomohl dostat se z planety a tak se Dessel přidal k Sithské Armádě.

Nové Sithské Války
Po té co byl Dessel propašován z Apatrosu, přidal se k Bratrství Temnoty jako pěšák. Bojoval například v bitvách o Kashyyyk a Phaseeru. V bitvě o Kashyyyk se prokázal jako maximálně schopný a zajistil svému veliteli Ulaborovi velký kredit na vlastní úkor. U bitvy o Phaseeru, všichni z jednotky, včetně Ulabora věděli, že jde o taktickou chybu ale Ulabor neměl odvahu čelit Sithskému lordu, který rozkaz vydal a tak se podřídil. Des to ovšem viděl jinak a vrazil pěstí Ulaborovi do obličeje a jednotku vedl sám. Pomocí Síly, Republikové vojáky porazil a nikdo nechápal jak je to možné. Ulabor o všem informoval Temného Pána Kopecze a ten si s Desselem promluvil. Okamžitě poznal jak moc je nadaný v Síle a nabídl mu trénink na Korribanu v tamější akademii. Dessel souhlasil a s novým životem, který ho čeká, odložil své jméno a vzal jiné, vzal to, kterým ho jeho otec nejčastěji oslovoval- Bane (Zhouba).

Trénink na Korribanu
Bane dorazil na Korriban a téměř okamžitě začal studia pod vedením Temného Pána Qordise a Temného Pána, Blademastera (odborník na boj s mečem) Kas´ima a sám brzy objevil archívy akademie jež obsahovaly tajemství temné strany a historii Sithů, tak odvržené tehdejšími Sithy, kteří raději preferovali nynější způsob než návaznost na staré mistry Sithy. Netrvalo dlouho a Bane byl mocnější než většina studentů, kteří trénovali od narození ale pomalu začal opouštět studium v archívech a začal se věnovat fyzickému cvičení. Když myslel, že je připravený, vyzval na souboj studenta Fohargha, který ho před tím porazil. Po té co Foharg Banea porazil na světelné meče, vysmíval se mu do obličeje a vyprovokoval Banea k explozi hněvu. Bane uvolnil obrovskou energii a pomocí vlny Temné strany Fohargha zabil (proti příkazu Kas´ima). Tím na sebe přivolal pozornost Siraka, nejslibnějšího studenta akademie a osobního oblíbence Lorda Qordise. Po této nehodě šli věci k nejhoršímu, protože Bane začal pochybovat o své temné straně, o tom co dělal a o tom jak díky ní zabil svého otce a teď i studenta. Cítil vinu a ať chtěl či ne, sám se odřízl od Temné Strany a nebyl schopný ji používat a tak ho Sirak bez nejmenších problémů porazil. Po porážce mu bylo Qordisem zakázáno studovat s ostatními studenty a byl vykázán do archívů, které opustil, aby se tam učil co mohl. Bane tak skutečně učinil a zjistil mnoho. Nikdo ho však nezaujal více než dávný Temný Pán Darth Revan. Díky velkému obdivu k tomuto lordovi si Bane oblíbil titul Darth a začal se ptát proč nikdo v Bratrstvu Temnoty tento titul nepoužívá. Zhruba v tomto čase do akademie dorazila Jedijská desertérka Githany. Bane v ní viděl možnost jak se opět dostat mezi ostatní studenty a ona viděla v Baneovi nástroj na poražení Siraka, jediného studenta, který ji stál v cestě. Githany začala potajmu Banea učit tajemstvím Síly, které ji naučili jiní mistrové a Bane se ještě potajmu domluvil s Kas´imem a začal u něj studovat umění boje se světelným mečem. Kas´im nevěděl o jeho tréninku s Githany a ona nevěděla o jeho tréninku s Kas´imem, tak se Bane držel ve výhodě nad oběma. Brzy se ale mezi Baneem a Githany zacali vyvíjet city a to i přes to, že to ani jeden nechtěl připustit. Bantův pokrok byl obrovský a velmi překvapil Githany po tom, co v rekordním čase byl schopen vypustit tak silné blesky (Force Lightning), že to žádný jiný včetně Githany nedokázal a dokonce i Kas´im viděl jeho obrovský pokrok v boji s mečem a začal si myslet, že Bane bude brzy mocnější než Sirak. Opět v zápasnickém kruhu, Bane vyzval Siraka, tentokrát ho však bez problému porazil ale nezabil. To Githany velmi pobouřilo a tak začala se Sirakem kut pikle proti Baneovi. Ten dostal od Kas´ima za své vítězství zakřivený meč jeho bývalého mistra Na´daze. Znovu přijat mezi ostatní studenty byl Bane předvolán před Qordise a ten mu řekl, že o jeho studiu s Githany věděl a že jeho studium v Archívech musí skončit. Bane nesouhlasil a vydal se do údolí Tených Pánů hledat moudrost dávných Sithů. Tak se Bane vydal na strastiplnou cestu k údolí a cestou přemýšlel o Bratrstvu a o jeho vůdci Lordu Kaanovi, a začal s ním čím dál více nesouhlasit. Nakonec do údolí dorazil ale bohužel zde nic nenašel a tak se vydal zpět, cestou málem zemřel hlady ale podařilo se mu dostat do akademie. Dorazil právě v okamžiku, kdy byli studenti povýšeni do hodnosti Temný Pán a povoláni na Ruusan. Sirak ovšem využil situaci a společně s dvěma dalšími Zebraky a Githany, Banea napadl v archívech, Githany ale změnila strany a zabila společníky aby sledovala jak Bane zabije bezbranného Siraka.. Po tomto boji Bane učinil rozhodnutí. Nepřipojil se k Bratrstvu a boji na Ruusanu, opustil akademii a než odešel, prohlásil se před Qordisem za Darth Banea, Temného pána ze Sithu.

Lehon a holokron Darth Revana
Darth Bane.

Darth Bane se vydal na planetu Lehon kde před třemi tisíci let republika za pomoci Revana zničila Star Forge a snažil se nalézt nějaké věci z této doby. V Chrámu Prastarých nenašel nic jiného než holokron samotného Darth Revana a učil se od něj, učil se několik dní a díky tomuto učení si srovnal a dotvořil své pravidlo, Pravidlo Dvou. Rozhodl se, že je třeba zničit všechny Sithy a znovu je vytvořit a tak by Sithove z Řádu Sithských lordů jednoho dne mohli Jedie zničit. Lord Kaan si byl ale Baneovi moci a nesouhlasu vědom a tak přikázal aby byl zabit, proto vyslal Kas´ima na Lehon aby to ukončil. Ten se ihned vydal na cestu a skutečně se se svým bývalým žákem utkal. I když Bane zprvu vítězil, pro Blademastera a jednoho z nejlepších sithských šermířů nebylo problém svou tyč rozdělit na dvě oddělené čepele a situace se obrátila. Bane pod nárazem obou mečů začal ustupovat a prohrávat, jeho zlost nad sebou a nad Kas´imem v něm ovšem vyvolala novou explozi energie a on použil temnou stranu a celý chrám nechal spadnout na svého bývalého mistra. Hned potom poslal Bane na Ruusan sondu se správou o Kas´imově smrti a o tom, že Bane získal velkou zbraň proti Jediům. Tato zbraň byla myšlenková bomba, jedno z tajemství, které se naučil z Revanova holokronu.

Blízko smrti na Ambrii
Protože Lord Kaan věřil že vítězství nad Jedíi je už jisté a protože ho přesvědčovala Githany, rozhodl se, že Banea do Bratrstva zpátky nepřijme a když se Githany nabídla, že Bane zabije, Kaan souhlasil. Jako místo schůze vybral Ambriu a tak se tam vydal jak Bane, tak Githany. Bane dorazil první a tak znovu přemýšlel o svém pravidle a hlavně o tom koho si vezme jako učedníka, kdo by toho byl hoden. Nicméně po té co Githany dorazila, užili si vášnivých polibků a to i přes to, že Bane věděl, že má Githany rty otrávené. Věřil totiž, e je v temné straně tak mocný, že se dokáže vyléčit. Uvažoval jestli by to mohla být Githany, kdo zaujme místo jeho učedníka ale zjistil, že příliš věří v Kaana a proto ji poslal pryč. Až příliš pozdě si Darth Bane uvědomil že se přecenil a že Githany podcenil. Na pokraji smrti se snažil dostat k ranhojičovi a cestou ho udržovalo na živu jen trpění druhých, které ho posilovalo. Přesně proto pozabíjel náhodné děti a jejich otce, jen aby sám přežil. Nakonec se dostal k Celebovi, ranhojičovi a ten ho vyléčil. Znovu zdravý a silný, Bane se rozhodl nezabít ani Celeba ani jeho dceru ale odletěl z planety rozhodnut zničit Kaana a jeho Bratrstvo více než kdy dřív.

Ruusan a destrukce Sithů
Šokován Baneovím návratem, Kaan se podvolil jeho návrhu a rozhodl se, že Jediové budou zničeni silou Temné Strany. Ještě před šestou bitvou o Ruusan, Bane spojil ostatní lordy do meditace a pokusil se na nic netušící Jedie vypustit temnou vlnu energie, nicméně lord Kaan to ucítil a meditaci přerušil s tím, že Jedie zničí více tradičním způsobem. Bane tak cestoval zpět do sithského tábora aby mohl dokončit svůj plán na vyhlazení sithů. Hned po příjezdu do tábora ho konfrontoval Qordis a nabídl mu pomoc při svržení Kaana a v ovládnutí Bratrstva. Bane znechucen Qordisovým nepochopením nutnosti vyhladit Bratrstvo pro přežití Sithů, ze svého mistra pomoci Síly vysál život a mrtvou skořápku nechal ležet. Poté nařídil Sithské flotile na oběžné dráze planety, aby napadla tu Jedijskou. Během bitvy samotné, Jediové pod vedením Lorda Hotha zprvu vyhrávali ale pak se situace změnila a Sithove začali Jedie tlačit k ústupu. Sám Lord Hoth málem zemřel ale posily Jedie Farfally ho zachránily a donutily Sithy k ústupu. Po té co Bane nařídil flotile zaútočit na Jedijskou blokádu, Kaan si myslel, že je to znamení a odvedl ostatní Temné Pány do jeskyně, aby tam nalákali Jedie a použili Myšlenkovou Bombu. Pouze dva jiné Sithové se Kaanovu planu vzepřeli a to lord Kopecz, který raději bojoval s Jedii v jeskyni až do souboje s Farfallou, ve kterém Jediovi prozradil plán lorda Kaana a zemřel a Githany, která se původně k rituálu přidala ale pochopila, že je něco špatně a že vypuštění myšlenkové bomby byl moc velký omyl. Osvobodila se z rituálů a vydala se na útěk. Když Hoth dorazili do jeskyně, lord Kaan je pozdravil a vysmál se jim. Sám věřil, že společnými silami se před účinky bomby ubrání a tak jí vypustil. Vlna energie ihned zabila všechny Jedie a všechny Sithy. Mnoho mil odsud přeživší Jediové včetně Farfally cítili Hothovu smrt. Jediové si byli jisti, že všichni Sithové byli vyhlazeni a díky své ignoraci se o Baneovi nikdy nedozvěděli a ten tak mohl začít se svým vlastním Sithským řádem. Jedna věc ho však stále trápila a to otázka, kde nalezne vhodného učedníka. Bane však nepřežil sám, přežila i malá dívka Rain. Její bratranec Darovit se utkal s Baneem a ona díky Síly nechala jeho ruku explodovat. Na otázku proč ho nechala žít, odpověděla Baneovi, že byl ještě příliš mladý. Souhlasila, že se stane Baneovou učednici a odhodila své jméno a řekla mu své pravé- Zannah. Darth Bane jí dal úkol dostat se sama na Onderon a tam se započne její výcvik. To byl poslední test v němž měla dokázat to, zda je hodna stát se Sithem.

Období po Ruusanu
Bane se ve své lodi vydal na Onderon, aby hledal moudrost Freedona Nadda ale jeho minulost ho pronásledovala. Zjevil se mu duch jeho bývalého mentora Qordise a obvinil ho ze zničení Bratrstva a způsobil závadu v lodních přístrojích, která způsobila, že se Bane zřítil na měsíc Dun. Valcyr- Bantova loď- byla po nárazu úplně zničena ale sám Bane vyvázl bez vážných zranění. Téměř okamžitě se na něj vrhli všechny možné Dxunské příšery a on se jen stěží bránil. Pak se mu objevil duch lorda Kaana a zdělil mu, že za živa byli proti sobě ale teď že mu pomůže a tak ho Bane následoval až do hrobky Freedona Nadda. Bane mohl jasně cítit velikost Temné Strany v hrobce a Kaan ho vedl dál až k sithskému holokronu. To bylo přesně to, co Bane hledal aby mohl své pravidlo dokončit do posledního detailu. U holokronu byl však napaden tvory známými jako Orbalisk. Ti mu způsobili obrovskou bolest, když se k němu připevnili a stali jeho součástí. Vytvořili mu tak neprostupné, Orbaliskové brnění. Po několikadenním studiu v hrobce došel Bane k závěru, že nejen všichni Sithové musí být vždy jen ve dvou, ale že musí odstranit i jejich následovníky a armádu. Sithové musejí zůstat v tajnosti, nesmí o nich nikdo vědět a pak v tu nejvhodnější dobu se pomstí na Jediích. Za pomoci Síli si osedlal jednu létající bestii a použitím Temné strany přitáhl celý měsíc Dun blíž k Onderonu tak aby se jejich atmosféry spojili a on se mohl dostat na Onderon tak jako kdysi Beast Riders. Na planetě se vydal hledat svou učednici. Tu nalezl a dal jí titul Darth a tak zni byla Darth Zannah a od té doby, každý sith měl titul Darth, který je znám již z Jedijské občanské války před třemi tisíci lety.

Odkaz
Darth Bane.

Netrvalo dlouho a Baneův řád byl znovu objeven Jedii a ti se tak dozvěděli jak o Pravidlu Dvou tak o Baneovi samotném. Bohužel pro ně si mysleli že po jeho smrti už žádní Sithové nejsou a že Sithové vymřeli jednou pro vždy. Skutečnost byla ovšem jiná. Během své vlády vytvořil Darth Bane holokron, který se v roce 137 ABY (po episodě 4) dostal do rukou Darth Kraytovi. Jeho holokron společně s holokrony Darth Anddedua a Darth Nihiluse byli Kraytem shromážděni na Korribanu kde od nich Krayt žádal moudrost, aby se mohl vyléčit. Bane nicméně Krayta odmítl s tím, že nedodržel Pravidlo Dvou a jeho Pravidlo Jednoho je pro Sithy nedobré.

Sith´ari
Hodí se podotknout, že Darth Bane je jeden z největších kandidátů na Sith´ari, Zničil Bratrství temnoty (sithský řád) a nahradil ho svým novým, Pravidlem dvou a sám ho vedl jako vládce Sithů. To nakonec vyvrcholilo v založení Impéria a vládu Darth Sidiouse a téměř vyhlazení Jediů.
Darth Nihilus

Darth Nihilus
Darth Nihilus,Pán Hladu, byl Temný Pán ze Sithu v době po Jedijské Občanské Válce. Zvolil si nosit červeno-bílou masku a preferoval nosit dlouhou černou sithskou robu pokrývající celé jeho tělo. Byl to učeník Darth Trayi jeden z těch co přežili bitvu o Malachor V a jeden z třech vůdců Sithského Triumvirátu. Nihilus a Darth Sion nakonec vyhnali Trayu z Triumvirátu a zbavili ji moci. Potom byl nástrojem pomáhajícím ve zničení Jedijského řádu a téměř ji vyhladil. Také přijal Visas Marr - Miraluku, kterou našel na zničeném světe Katarr. Byl poražený Jedi Vypovězenou v bitvě o Telos IV v 3951 BBY během bitvy o Stanici Citadela.

Biografie
Téměř nic není známe o pravých začátcích Darth Nihiluse mimo faktu, že byl jeden z těch co přežili Mandalorianske války. Avšak jeho role ve válce je záhadou. Je pravděpodobné, že byl jedním z Jediů, kteří zradili Jediskou radu a následovali Revana do války. Bez ohledu kým byl, objevila ho Darth Traya jako na Sílu citlivého a po skončení válek ho začala trénovat jako Sitha na Trayuské Akademii na Malachoru V. Nesouhlasil se způsoby učení své mentorky, stejně jako další Trayin učedník Darth Sion. Spikli se a obrátili se proti svojí mistryni a vyhnali je ze Sithského řádu a zabavili ji moci. Nihilus se stal Temným pánem a spojil se s Darth Sionem a s jejich kombinovanou armádou Sith Assassins a Sith Marauders a nějaký čas po tom se spojili s jinými Sithskými lordy. Darth Nihilus, Darth Sion a jejich kombinované armády začali svoji stínovou válku proti pozůstalým Jediům aby je úplně vyhladili. Darth Nihilus zničil a zahubil celé světy ze své vlajkové lodi Ravager, aby nakrmil svojí nenasytnou touhu po moci. Nihilusova moc poutala všechno a všechny, kteří s ním přišli do kontaktu a stali se z nich otroci, bezmyšlenkoví sluhové jeho vůle. Pomaly vyčerpával Sílu z těchto kdysi žijících bytostí aby je zotročil. Když se pozůstalý Jediove přidali k střetnutí zvolaného Atris na Katarru, Darth Nihilus byl ihned přilákaný k planetě aby utišil svůj hlad. Když se Ravager přiblížil k planetě Nihilus promluvil. Jeho slova zabila každou žijící věc na Katarru. Včetně Jediu a Miraluckého obyvatelstva. Avšak Nihilus přistál na povrchu Katarru a sebral posledního kdo přežil jako svého učeníka - Visas Marr Miraluckou ženu. Nihilus objevil, že sní sdílí silné pouto a vzal ji na palubu své lodi. Když spala hlubokým spánkem vyřezal jí maso z míst kde měli být její oči. Když se Visas probudila konfrontovala Darth Nihiluse. V tom momentu jí ukázal Galaxii jak ji vidí přes své smysly. Ale když to udělal ochromil její schopnost vidět skrz Sílu. Když on a Darth Sion dokončili válku proti Jediům, Darth Nihilus vytvořil alianci s Onderonskými povstalci vedenými Generálem Vakluem, bratrancem vládkyně Onderonu, královny Talie. Nihilus poskytl své legie temným Jediom a vojáků ve snaze zjistit zda se na planetě nenachází Jediove. Za nedlouho cítil velké výkyvy v Síle. Poslední žijící Jedi se stal Nihilusovi i jeho učednici Visas stal známí. Byla to Jedi, která byla znovu spojená se Sílou. Byla známa pouze jako Vypovězená. Visas byla vyslaná na průzkum a mněla za úkol porazil Vypovězenou a vzít ji před Nihiluse, tak aby mohl pohltit její podstatu. Co Nihilus nerozpoznal bylo, že Vypovězená si vytvářela pouta kýmkoliv se střetla. Když Vypovězená porazila Visas zlomila její spojení s Nihilusem a Visas jí pak sloužila.

Útok na Telos IV

Nihilusovy plány na vylákání Jediů na Onderonu selhali, když Vypovězená zastavila tamější občanskou válku. Za nedlouho se Nihilus dozvěděl od Kapitána Tobina, že je mnoho Jediu na Telosu. Vypravil flotilu na planetu, ale chytil se do pasti. Uvědomil si, že byl zrazený Kraiou která lhala Tobinovi ve snaze nalákat Nihiluse do pasti. Po následné bitvě byla jeho loď napadnuta Mandalorianskymi bojovníky vedenými Mandalorem, který následoval Vypovězenou a Visas do soubojem se Sithským pánem na můstku Ravangeru. Spojení se Sílou Vypovězené bylo znovu přerušené - bylo v podstatě stejné jako Nihilusovo. Takže když se na ní pokusil nakrmit vyčerpal se a stal se zranitelným. Po krátkém ale brutálním boji, trojice Temného pána porazila a jeho masku sebrala Visas, aby se podívala na tvář toho kdo ji tolik zraňoval.


smrt


Odkaz
Někdy před bitvou o Telos IV vyrobil Darth Nihilus holokron, který nakonec padl do rukou Darth Krayta o tisíciletí později. V 137 ABY Krayt otevřel tento holokron společně s holohrony Darth Andeddua a Darth Banea na Korribanu. Žádal Nihilusovu radu na to jak zastavit Yuuzhan Vongské příšery konzumující jeho tělo. Jedinou odpovědí, kterou dostal od Nihiluse bylo konstatováni v nesrozumitelném Sithském jazyku, který se jeho druhové neobtěžovali přeložit.
Darth Malak

Darth Malak
Byl Jedi a Generál během Mandalorianské války a později Temný pán ze Sithu během Jediské Občanské války. Použil Star Forge k vytvoření flotily a k útoku na Republiku. Na konci války byl ale zabit svým bývalým mistrem Revanem

Jedi
Malak už od mala studoval v akademii na Coruscantu. Tam potkal jiného Padawana jménem Revan. Mezi těmito učedníky brzy vzniklo velké přátelství a studovali většinu času spolu. Měnili často mistry, aby se dozvěděli co možná nejvíce. Malak k Revanovi přátelství choval i po té, co byl Revan veřejně prohléšen za šampióna řádu a byl všemy mistry vychvalován. Jeden z mistrů, který oba učil, byl Zhar Lestin.


Mandalorianské války
Když začaly Mandalorianské války a Rada Jedi se rozhodla nezasahovat, Revan s Malakem se vzbouřili, naverbovali mnoho Jediů a vydali se Republice na pomoc jako Generálové. Díky Revanově geniélní strategii začali Mandaloriané brzy ustupovat a Republiková flotila je pronásledovala až do Neznámých oblastí. Tam Revan s Malakem nalezli dávno zapomenutou planetu Malachor V a na jejím povrchu Trayuskou akademii. Revan s Malakem se díky tamějším sithským učením brzy připojili k temné straně. Revan, který byl mocnější se stal Temným Pánem a stal se Malakovým mistrem. Malak s nevolí přijal tytul učedníka. Oba si před svá jména přidají tytul "Darth". Darth Revan a jeho učedník Darth Malak tak k temné straně svedli i ostatní Jedie, kteří je následovali a Revan tak zakládá nové Sithské Impérium - Revanovo Sithské Impérium. Ustupující Mandalorianská flotila se ale rozhodla k poslednímu útoku a její lodě obklíčily celý Malachor. Po oborvské bitvě, kdy planetu téměř zničili, byli nakonec poraženi a Darth Revan vlastnoručně popravuje Mandalora.

Sithský učedník a Jedijská občanská válka
Během studia sithských moudrostí v Trayuské akademii, se oba dozvěděli o Star Forge, prastarém výtvoru temné strany, který by jim mohl dát obrovskou moc. Nařídili svým Generálúm, aby ukryli flotilu a sami dva se vydali pátrat po Star forge. Po nalezení všech Hvězdných map, získali Revan s Malakem souřadnice systému, ve kterém se Star Forge nachází. Vydali se tam se spoustou svých temných Jediu a Sith Lordů. Když do systému přiletěli, zasáhlo je rušící pole a oni havarovali na planetu Lehon. Tam nalezli dva Rakatské kmeny - Kmen Prastarých a Kmen Jednoho. Díky kmenu Prastarých se dostali do chrámu prastarých, kde vypnuli rušící pole a dostali se z planety. Sve Jedijske společníky ale sebou nevzali a nechali je strážit chrám. Malak s Revanem tak sami vztupují na palubu Star Forge. Když zjístili co všechno Star Forge dokáže, začali ihned budovat flotilu a pod vedením Darth Revana začali útok na Republiku. Tak začala Jedijská Občanská válka. Někdy v této době se Malakovy během cvičného souboje se Světelným mečem stane nehoda a je mu useknuta celá spodní čelist, Malak si jí tak musí nahradit umělým generátorem hlasu a celou bionickou čelistí. Pod vedením Geniálního stratéga jakým byl Revan, a stálými dodávkamy lodí ze Star Forge začali Sithové brzy Republiku porážet a tak se Jediové rozhodli, že zasáhnou. Pod vedením Padawana Bastily Shan vyslali skupinu Jediu. Ta infiltrovala Revanovu loď a probojovala se až na můstek k samotnému Temnému Pánovi. V okamžiku kdy na můstku zbyl jen Darth Revan a Jediové se chystali k útoku, Darth Malak zbaběle svého mistra zradil a jeho loď vystřelila na Revanovu. Revan sice přežil ale byl v bezvědomí a Jediové ho z lodi zachránili a odvezli do enklávy na Dantooine. Malak tak získal Plášť Temného Pána a z učedníka se stal mistr.

Temný Pán a konec války
Temný Pán Darth Malak téměř okamžitě ovládl celé Revanovo impérium a začal ještě větší výrobu. Malak totiž objevil jak Star Forge plně aktivovat. Jako vlajkovou loď si zvolil Leviathan. Loď třídy Sith Interdictor Cruiser pod velením Soula Karatha. Malakův prvořadý cíl, byl zajmout rytířku Bastilu a tak když se dozvěděl, že je na palubě lodi Endar Spire, vyslal své útočné jednotky, aby loď napadli a infiltrovali, Byla to také první mise jeho nového učedníka Darth Bandona. Loď byla v té době na orbitě planety Taris a než vybuchla Bastila a několik dalšícj z lodi uprchli. Když Malak ve své lodi Leviathan přiletěl k Tarisu, rozhodl se že je nebezpečné nechat Bastilu uprchnout a raději ji zabije. Do několika hodin zformoval flotilu nad celým Tarisem a z oběžné dráhy ho vybombardoval. Planeta byla celá zničena ale Bastila společně s Carthem Onasim a jedním neznámým mladým mužem. Malak nařídil všem svým temným Jediům, aby našli a zabili Bastilu. Za pomocí nájemného lovce Cala Norda se Malak dozvěděl, že onon mladý muž doprovázející Bastilu se náramně podobá jeho bývalému mistru. Malakovi se tomu ale nechtělo věřit a tak poslal Cala ba je zabil. Calo Nord však neuspěl a tak Malak poslal svého společníka Darth Bandona. Ten rovněž neuspěl ale s jistotou už Malak věděl, že onen muž je opravdu Revan. Když zjístil,že Revan hledá Star Forge, nařídil Admirálu Karathovi, aby na ně počkali na Hyperprostorové cestě. Sám se akce zúčastnit nemohl, protože se svou flotilou právě útočil na Dantooine. Povraždil mnoho Jediu a mnoho jich zajmul, zničil, celou Enklávu a slavil vítěztví. Admirál Karath zatím zajal Revanovu loď a i když on spolu s Bastilou a Carthem uprchli a Karatha zabili, Malak se na Palubu dostal včas aby mohl svého mistra konfrontovat. Prozradil mu strašnou pravdu o jeho minulosti, protože Jediové Revanovi vymazali paměť. Revan byl ale pevně svázán se světlem a Bastile proto odpustil.

Malak proti jedium

Malak ho ihned jako "slabého" napadl ale v okamžiku, kdy to pro Revana vypadalo nejhůř, zasáhla Bastila a umožnila Revanovi a Carthovi uniknout. Sama za to draze zaplatila, protože Malak ji porazil a zajmul, Vzal ji na do svého sídla, kde ji mučil a dával ji tak ochutnat temné strany. Bastila se statečně držela ale časem podlehla vábení temné strany a stale se Malakovou učednicí. Malak ji vyslal do chrámu prastarych na Lehonu, kde měla čekat na Revana a jeho společníky. Ti skutečně přišli a Bastila je napadla. Celou dobu se snažila Revana zlákat zpět na temnou stranu ale ten odolal a Bastile nezbylo nic, než uprchnout na Star Forge. Netrvalo dlouho a u Star Forge se objevila Republiková flotila a Jediové vedeni Admirálem Dodonou a mistrem Vandarem Tokarem. Několik Jediu včetně Revana proniklo na palubu Star Forge a snažili se zastavit temné Jedie na palubě. Revan pronikal stále dál skrz stanici a nic ho nemo´hlo zastavit. I když na něj malak poslal speciální droidy a veškeré své síly zkládající se z Temných Jediů, těžkých Sith Trooperů a Sith Lordů, Revana to jen zpomalilo a ten se nakonec dostal až k místnosti, kde Bastila používala svou Bitevní meditaci. S Revanem se utkala ale díky jejich lásce se vrátila ke světlu a pomocí bitevní meditace pomáhala Republikové flotile. Malak rychle uprchl na můstek Star Forge, kde měl zásobu Jedijských těl z Dantooine. Díky vysávání jejich energie si mohl stále doplňovat své síly a tak když ho Revan dostihl, Malak se mu vysmál a řekl, že tady na Star Forge nemůže být poražen. Revan však viděl co Malak udělal s Jedii z Dantooine a tak během boje všechny navrátil síle a Malak tak z nich nemohl čerpat sílu. Nakonec ve velkém sopuboji byl Malak poražen a Star Forge zničena.

Odkaz
Tak zkončila Jedijská Občanská válka a protože v Sithské říši nebyl nikdo, kdo by nahradil Malaka, strhl se boj o moc. První Sithská Občanská válka, během které se téměř celé Revanovo Sithské Impérium zničilo samo.
Darth Revan

Darth Revan
Revan byl velký Jedi, během Mandalorianských válek generál a poté Temný Pán, který založil Revanovo Sithské impérium, je první známý Sith, který před své jméno přidal titul Darth. Později se díky Jediům vrátil ke světlu, porazil Sithy a zničil ohromnou Star Forge. Po válce odletěl do Neznámých oblastí a dál o sobě nedal vědět. Jaký je jeho další osud je neznámé.

Jedi
Revan byl Jedi původem někde z Vnějšího pásu. Už jako malý je nalezen Jedii a zahajuje výcvik. Nejdříve studoval v akademii na Coruscantu pod vedením mistrině Kreiy. Jeho touha po vědění byla bezmezná a brzy svou Mistrini opustil a učil se od mnoha dalších Mistrů. Učil se společně se svým velmi dobrým přítelem Malakem. Jejich mistři byli Zhar Lestin, Dorak a Kae. I když Revanova touha po vědomostech starší Jedie znepokojovala, všichni v něm viděli budoucího šampióna řádu Jedi. Revan se hlavně zaměřil na studium tzv. Force Bond, což byl spojení mistra s učedníkem.


Mandalorianské války
Během Mandalorianských válek Revan proti vůli rady odešel vést republiková vojska. Společně s ním šel i jeho přítel Malak a několik Jediských následovníků včetně Vypovězené a Attona Randa. Revan se stal Generálem a díky své geniální strategii netrvalo dlouho a Mandaloriané začali ustupovat až do Vnějšího pásu a Neznámých oblastí. Během kampaně v Neznámých oblastech Revan nachází Malachor V, a i když je silně otřesen tamější temnou stranou, nezasažen prozkoumává povrch. Nalezl zde Trayuskou Akademii kde se dozvěděl o "Pravých Sithech" a začal studovat sithská učení. Propadl temné straně a stal se z něj Temný pán a Malaka přijal jako svého učedníka. Každý Jedi, který je následoval byl taky zasažen temnou stranou. Po krátké době studia v akademii nalézají Darth Revan a Darth Malak zmíňky o Star Forge a rozhodnou se, že ji musí nalézt. Než se vydali na cestu, k Malachoru přilétají poslední síly Mandalorianů a rozpoutají velkou bitvu. Jsou ale poraženi a Mandalore je zavražděn samotným Revanem. Zbylí Mandaloriané mohli buď zemřít, nebo se přidat k Revanovi. Společně s flotilou Republiky a zbytků Mandalorianů odléta Darth Revan hledat poslední zbytky Mandalorianské flotily na samém okraji Galaxie.

Cesta Sitha a objev Star Forge
Zatímco Revanova flotila byla před zbytkem Galaxie skryta a Revanovo Sithské impérium založeno, se Revan a Malak vydali hledat Star Forge. Nalezli všechny Hvězdné mapy a dostali se na planetu Lehon u jejiž hvězdy byla Star forge. Za pomoci Starších - jednoho kmene Rakatu - získali přístup do Chrámu Prastarých, kde získali přístup ke Star Forge.Tu Revan ovládl a začal budovat Sithskou flotilu.

Jedijská Občanská válka
S mocí Star Forge Revanova flotila rychle rostla a Revan téměř okamžitě zahájil útok proti Republice. Od skončení Mandalorianských válek uběhlo jen pár let a hned tu byla další válka. Republika byla naprosto nepřipravena a brzy začala prohrávat. Jediové věděli, že Sithy vede Revan a protože Revan byl geniální stratég, musel být zneškodněn. Skupina Jediů pod velením Padawana Bastily Shann infiltorvala Revanovu loď a porazila všechny jeho stoupence dokud nezůstal sám Temný Pán. Než mohli zaútočit, Darth Malak zradil svého pána a jeho loď vystřelila na Revanovu. Revan sice přežil, ale byl v bezvědomí. Jediové ho zachránili a odvezli do enklávy na Dantooinu, kde mu Mistři Jedi pomocí síly vymazali paměť, protože potřebovali někoho tak mocného, jako byl Revan, aby Malaka porazili.

Revan proti jedium

Rytíř Staré Republiky a konec války
Jediové vytvořili Revanovi novou identitu včetně slabých vzpomínek z dětství. Nový Revan byl člen posádky na lodi Hammerhead jménem Endar Spire. Tam celou cestu strávil stále ještě v bezvědomí. V okamžiku kdy se probral do nového života, se Endar Spire ocitá na orbitě planety Taris pod útokem Sithských Interceptorů. Revan společně s Kapitánem Carthem Onasim unikli v posledním záchraném modulu právě v okamžiku, kdy loď vybuchla. Oba se dohodli, že musejí nalést Bastilu, která byla na palubě také, a tak začína jejich pouť po Tarisu, kde potkají další společníky. Revan zjístí, že Bastila je hlavní cena v závodu kluzáků, a tak Revan zvítězí, aby ji zachránil. Společně se domluví, co dál, a Bastila Revanovi prozradí, že z něj cítí velkou Sílu a že by se mohl stát Jediem. Díky Mandalorianovi jménem Canderous Ordo získali přístup k Lodi jménem Ebon Hawk a opustili planetu v okamžiku, kdy Darth Malak planetu bombarduje a systematicky ničí povrch. Revan a jeho společníci odletí na Dantooine, do tamější Enklávy Jedi. Tam bylo Revanovi dovoleno začít studium Jedi. Stal se učedníkem pod vedením Bastily. Bylo mezi nimi pouto, jako je mezi téměř každým mezi mistrem a učedníkem. Revan udělal všechny zkoušky v rekordně krátkém čase a bez nejmenších problému si sestrojil Světelný meč. Jeho závěrečný úkol bylo vypudit zlo z tamějšího hájku. Tím zlem byla padlá Jedi Juhani. Ta revana napadla, ale nebyla pro něj soupeřem a brzy prohrála. Revan jí ale jako správný Jedi přesvěčil, že se může přidat ke světlu a ona se vrátila do Enklávy. Tímto perfektně splněným úkolem získává Revan hodnost Padawana a jako první misi musel prozkoumat staré dantooinské ruiny. Tam našel Revan pradávné zařízení chráněné droidy a po splnění úkolů se dostal k informacím o Star Forge. Co přesně to je a kde se nachází ale neveděl, protože polohu Star Forge ukazovala Hvězdná mapa. Hvězdné mapy byly v té době poničené a aby získal polohu musel najít souřadnice nejméně z pěti map. Tam také zístil, že Temný pán Revan s jeho učedníkem ruiny navštívili při hledání Star Forge. Začíná tak pouť, během které Revan a jeho skupina složená z Cartha Onasiho, Bastily Shan, Juhani, Canderouse Orda, Mission Vao, Zaalbara, Joleeho Binda a droidů T3-M4 a HK-47 navštíví Tatooine, Kashyyyk, Mannan, Stanici u Yavinu IV a Korriban. Než ale Korriban navštíví, unese je Leviathan, Sith Interdictor cruiser pod velenim Admirála Saula Karatha, muže odpovědného za útok na Telos, domovskou planetu Cartha, při kterém zemřela jaho žena a Carth se domníval, že i syn. Revan, Bastila i Carth byli zatčeni a krutě vyslícháni Sauem, jenž jim řekl, že Malak vybombardoval Enklávu na Dantooine a všechny Jedie pozabíjel. Díky zbytku posádky, trojice uteče, ale k tomu, aby mohli odletět z lodi, se musí dostat na můstek pro kódy. Tam porazí Saula, jenže ten ještě před smrtí něco závažného prozradí Carthovi, který je očividně velice znepokojen. Při návratu na Ebon Hawk dojde k nejhoršímu a nynější Temný pán Darth Malak jim skříží cestu a prozradí Revanovi, že on je veskutečnosti Darth Revan, kterému Jediové vymazali paměť. I Když je Revan zaskočen, na Bastilu se nezlobí, protože ví, že udělala co musela, následně se s Malakem utká. V okamžiku, kdy jej Temný pán srazí na kolena, Revanovi příjde na pomoc Basthila a umožní Carthovi a Revanovi uprchnout z lodi. Potom, co se Revanova skupina vyrovná s touto zprávou, letí na poslední planetu a to Korriban. Tam se Revan dostane do vědomí tamějšího mistra jménem Uthara Wynn. Revan měl získat prestiž a to plněním různých úkolu, Ty splnil všechny na výbornou a dokonce při jednom z nich ho navštívil duch Ajunty Palla a Revan ho přesvědčil k návratu k Světlu. Pall Revanovi poděkoval a nechal mu jeho meč, který Pallovi přinesl zkázu. Po získání dostatečné prestiže, Revan s Utharem a Yuturou Bann vstoupili do hrobky Nagy Sadowa, kde Revan vše splnil a nalezl poslední mapu. Po splnění všech zkoušek bojoval s oběma Sithy, ale zabil pouze Uthara, Yuthuru ušetřil a dovolil jí vrátit se ke Světlu. Mezitím si Malak z Bastily vychoval svého temného učedníka a vyslal ji na Lehon do Chrámu prastarých. Na Lehon havaroval Ebon Hawk, díky rušícímu poli planety a za pomoci Prastarých se i on do chrámu dostal. Tam je konfrontovala Bastila a snažila se Revana přetáhnout opět na temnou stranu, ten ale odmítl a Bastile nezbylo než utéct. Po vypnutí pole se Revan společně s Republikovou flotilou a Jedii vrhl na Star Forge, on a několik Jediu se dostal přímo na palubu. Tam se Revan probojoval až k Bastile, která proti Republice používala svou meditaci. I když Revan nechtěl, neměl na vybranou a musel se s ní utkat. Díky Temné straně Star Forge měla Bastila výhodu, ale i tak ji Revan porazil avšak nezabil, řekl jí že jí miluje a dozvěděl se, že ona jeho city opětuje, a tak jí navrhl, že se můžou spolu vrátit ke světlu a žít šťastně. Bastila souhlasila, ale řekla mu, že dál musí sám, že dál ho čeká už jen jeho bývalý učedník. Rozloučila se s ním a pokračovala v bitevní meditaci, tentokrát ve prospěch Republiky. Revan nakonec Malaka konfrontoval, ale ani veškerá Temná síla vycházející ze stanice nepomohla být Malakovi silnější a Revan ho porazil. Ani do poslední chvíle Revan nepřestal být Jediem a stále se snažil Malaka převést zpět ke Světlu, marně. Všichní Jediové Star Forge opustili a Republikové loďstvo ji zničilo. Revan se tak stal hrdinou a zachráncem Republiky a příkladem pro všechny.

Porážka Malaka
První Sithská občanská válka a odchod do neznáma
Po zabití Malaka a Uthara, nemělo původní Revanovo Sithské impérium vůdce, a tak se strhl boj o moc. Během tohoto boje se téměř celý řád zničil a přežil jen částečně. Revan ale nikdy neměl klid. Věděl o "Pravých Sithech", a proto se rozhodl zanechat všeho a vydal se je hledat do Neznámých oblastí. Do známého vesmíru se vrátili poze droid T3-M4 a HK-47 v lodi Ebon Hawk.

Odkaz Temného Pána
I když Revan Temnou stranu odmítl, jeho vláda jako Temného pána byla proslulá. Dokonce vytvořil Holokron a do něj předal své znalosti. Ten ukryl v chrámu prastarých, a tak tam přežil 3000 let do doby, kdy ho nalezl jiný Sith Darth Bane. Ten z holokronu získal velké znalosti a použil ho jako základ pro jeho Pravidlo dvou.

Mistři
(Mistrové: Kreia, Zhar Lestin, několik dalších. Učedník: Darth Malak)
Exar Kun

Exar Kun
Byl to padlý Jedi a později jeden z největších Temných Pánů a hlavní představitel Sithů během Velké Sithské války

Mocný Jedi
Jeden z nejlepších učedniku Jediskeho mistra Vodo-Siosk Basse. Exar byl vynikající bojovník se světelnym mečem a velmi výborný student ale velice toužil po dalších znalostech a tempo jeho mistra mu nestačilo a tak tajně studoval mistrovi holokrony a snažil se najít vše o sithskem učení. Opustil svého mistra a odletěl na Onderon, kde se nalezli nejaké sithské artefakty. Tam nebyl připuštěn a tak letěl na Dxun do hrobky Freedona Nadda a probudil Ducha stareho Sitha. Ten Exara vzal na Korriban kde ho přinutil podlehnout temné straně a už jako sitha mu nařídil, aby letěl na Yavin 4, kde najde sithské chrámy po jeho mistru Nagovi Sadowovi, podmanil si tamnější Massassie a začal se studiem. Tam Kun našel znalosti které vždy hledal. Díky nim byl schopen modifikovat svuj meč a vytvořil první Světelnou tyč. Později jako správný Sith, zničil Freedona Naada. Po té chtěl zavraždit jineho padlého Jedie- Ulica Quel Dromu ale zasáhl duch Marky Ragnose a přikázal jim obnovit Zlatý věk sithu a Exara jmenoval Temným Pánem a Ulica jeho učednikem.


Temný Pán
Tak začala Velká Sithská válka, kdy Exar zavraždil na Coruscantu svého bývalého mistra a mnoho jiných Jediu. Založil Bratrsvo Sithu do kterého naverboval velké množství Jediu a téměř republiku porazil. Jeho Massassiové stavěli mnoho chrámu včetně hlavního, který později sloužil jako základna rebelů. Ulicovi se diky zavraždeni vlastního bratra podařilo vrátit ke světlu a prozradil Jedium, kde se Exar skrývá. Kun, jehož Sithové byli poraženi a armády zničeny, se uchýlil do velkého chrámu a svolal všechny Massassie. Vysál z nich život a sám se stal něčím mezi duchem a živou bytostí. Jediové a republikové loďstvo zatím zaútočilo na Yavin a téměř všechny chrámy srovnali se zemí a tak skončila Velká Sithská válka.

Návrat z Propasti a Konec Exara Kuna
Exar Kun
Po čtyřech tisících letech jako duch, Luke Skywalker zakládá Jedi Praxeum ve starém Exarově Chrámu. Exarův duch začína korumpovat Lukovi studenty a prvním z nich je Gantoris. Ten díky znalostem Exara postaví světelný meč a pohybuje se nebezpečně blízko Temné strany. Když ale Exar ukáže pravou tvář, Gantoris ho odmítne a tak je Exarem spálen na uhel. Když do Akademie přiletí nový a velmi slibný učeň Kyp Durron Luke má velkou radost, že má tak slibného studenta. Exar vidí jeho potenciál také a tak začne Kypa nahlodávat, až ho zcela svede na temnou stranu. Kyp opustí akademii a chce vést svou válku proti Impériu. Prohlásí se za nového Temného Pána a vydá se zpět na Yavin pro Drtič sluncí. Na Yavinu se mu postaví Luke ale Exar se o svého učedníka stará a "vezme" Lukovy jeho Ducha takže Luke je ve stejne sféře jako Exar. Kyp se vidá v Drtiči Sluncí bojovat s nenáviděným Impériem. Podaří se mu nechtěně zabít svého bratra ale ani to ho od temné strany nenavrátí, protože je pod silným vlivem Exara. I když se Exar snaží a posíla vše možné na Lukovo tělo, nepodaří se mu ho zabít a nakonec všichni Lukovy Jediové spojí své síly a mocného Sitha jednou provždy zničí a s tím i vliv, který měl na Kypa a ten se okamžitě zříká temné strany a odevzdává Drtič sluncí Nové Republice

jediovia

Vytvořeno 01.01.2009 15:35:17 | Poslední změna 01.01.2009 15:41:40
Aayla Secura

 Aayla Secura
Tato Twilečka s modrou barvou kůže se narodila ve vlivné rodině na Rylothu.Jak už to bývá zvykem v rodinách Twileků měla být Aayla odvedena k nějakému vlivnému Huttovi,měla ale štěstí že mistr řádu Jedi Tholm byl se svým padawanem Quinlanem Vossem kerý byl právě na stopě nebezpečnému zločinci.A byl to právě Quinlan který mladou Twilečku zachránil. Quinlan v ní na rozdíl od svého mistra cítil sílu a ač mistr protestoval Aayla s nimi odcestovala na Coruscant.Poté co Quinlan složil zkoušky rady a stal se rytířem Jedi si vzal Twilečku z padawanku. V době bitvy o Naboo byli Mistr a učedník na honbě šíření nelegálního glitheryllu.Při pátrání po této droze se dostali až na Tatooine,dokonce ve stejnou dobu kdy tam uvízli další dva jediové Obi-Wan Kenobi a Qui Gon Jin.Zde se pokoušela Aayla dostat na zoubek majordomovi Jabby the Hutta.Bohužel pokus nevyšel a Aayla i Quinlan byli zbaveni své paměti.Aayla skončila dokonce jako rukojmí svého strýce na Rylothu,kdyby se snad jediové chtěli pomstít.Quinlan ale měl s Aaylou silné spojení a našel ji.Bohužel oba s vymazanou pamětí nevěděli nic o kodexu a tak se Aayla oddala svému hněvu vůči strýci.Quinlanovi její vztek ale pameť vrátil a pokusil se jí zastavit a tak silný výboj síly zasáhl mistra.Aayle také došlo co udělala když viděla raněného mistra a mrtvého strýce a uprchla z Rylothu.Myslela si že za její zradu může Quinlan a tak ho začala hledat na Kiffexu sesterské planetě Kiffu které byla Quinlanovou rodnou.Zde jí ale zlákal duch uvězněného jedie a začala unášet občany Kiffu jako oběti.Při jednom takovém to tažení se střetla s Vossem.Tento souboj ale nemohla vyhrát a tak se stáhla do pevnosti kterou zde měl uvězněný jedi jako svůj oltář.

 Aayla Secura x Aurra Sing
Když se Quinlan probojoval do samého srdce pevnosti a porazil Aaylu pokusil se jí přesvědčit ať si vzpomene na vzpomínky dávno ztracené.Když se mu to podařilo.Společnými silami zničili ducha a vrátili se do chrámu.Zde bylo rozhodnuto že zbytek Aayliného výcviku povede Tholm.Neboť Quinlanova mysl byla ještě velice ovlivněna výpadkem paměti. Později když byl unesen vůdce klanu Secura, byla Aayla vyslána aby jej osvobodila.O pomoc při úkolu požádala Quinlana.Vůdce klanu se osvobodit podařilo a Aayle byl dán v pouhých 17 letech titul rytíře Jedi.Stejně jako spousta Jediů byla vyslána na Geonosis ale rozdíl oproti ostatním byl že jako jedna z mála přežila zdejší masakr.Později vedla 32 pluk proti separatistické flotile(stále na Geonosis). Během klonových válek se stalo generálkou a učastnila se mnoha akcí. Jako jedna s mála přežila masakr jediů na hypory Generálem Grievousem. V souboji prohrála ale byla s spolu s Ki-Adi-Mundim a Shaak-Ti zachráněna ARC comandem. Během války se i utkala s námezdní lovkyní Aurou Sing kterou porazila ale nedokázala ji zabít. Později byla poslána na planetu Felucia. Kde vedla klonové armády.Při obhlídce terénu spolu s komandérem Blym a dalšími klonovými vojáky spatřila Felucijského ptáka.Tento krásný pták upoutla její pozornost že ani její jedijské instinkty nezaregistrovali že všichni 3 klonový vojáci zvedli zbraně a válili jí salvu dozad.Její smrt přísahal pomstít Quinlan ale nikdo neví jestli se mu to podařilo.

 Aaylina smrt
Barris Ofee

 Barris Ofee
Bariss Ofee Byla Padawankou Luminary Unduli. Společně se specializovaly na boj ve dvojici dokázaly tak zvládnout množství útoků které obyčejný Jedi nedokázal. Dále je Barris skvělá léčitelka v mnoha bitvách léčila raněné klony a posílala je dál do bitvy aby padly za Republiku. Řídila se heslem žij dokud můžeš. Dále dokázala léčit i rány na duši. Tohoto umění se využilo u léčení Depy Billaby ale nevyšlo to. Barris byla z tohoto selhání dlouho zklamaná. Na množstvích misích spolupracovala se svou mistryní s Obi-Wanem a Anakinem. Příklad takovéto mise byl na planetě Ansion kde měli zabránit riziku že se tato planeta odtrhne od Republiky. Barris ale nikdy úplně Anakinovi nevěřila a když se později dozvěděla že byl přijat do řádu v pozdním věku její nedůvěra jen zesílila. Po dlouhé době se ale nakonec spřátelily a spolupracovaly. Na konci Klonových Válek měla smůlu že nezůstala poblíž své mistryně a byla poslána na jinou planetu spolu s Jedijkou Aaylou Securou. Na této planetě byla stejně jako Aayla zabita svým týmem klonových vojáků (po rozkazu 66) který jí měl ochraňovat a pomáhat.
Coleman Trebor

Coleman na Geonosis
V době která předcházela klonovým válkám zasedal ve vrchní radě Jediu. Coleman byl Vurk z vodního světa Semlba z planety teplých moří, mezi kterými se objevují sopky které svou častou vulkanizací utvářejí nové kontinenty. Coleman je stejně jako Mistr Jedi Kit Fisto obojživelný a jeho druh byl obecně považován za jeden z nejprimitivnějších v Galaxii což ovšem Coleman vyvrátil. Do Vrchní Rady se dostal po smrti Mistra Yaraela Poofa. Byl moudrý a jeho postřehové schopnosti byli na vysoké úrovni.

Byl poslán na spoustu misí kde se povětšinou jednalo o diplomacii. Svým okolím byl vnímán spíše za vyjednavače než za válečníka. Pokud se ale vše dostalo tak daleko že se to nedalo vyřešit jinak než bojem ihned sahal po svém světelném meči který se tolikrát pokusil sestavit tak aby fungoval pod vodou. Nikdy to vša k nedovedl k dokonalosti. Když se zjistilo že Kenobi byl zajat na Geonosis musel jednat když se jednalo o starého přítele neváhal a přihlásil se jako dobrovolník. Tento Jedi bojoval po boku mnoha Jediu ale když zkusil odvážný kousek při kterém chtěl zabít Dookua byl zabit Mandaloriancem Jango Fettem. Několik střel vykryl ale takové rychle vypálené množství se prostě nedalo. Když Republika na Geonosis zvítězila vrátila se do té arény kde posbírala své mrtvé. Tělo Colemana se ale nenašlo stejně jak jeho meč který si vzal Generál Grievous , který sledoval celou bitvu na Geonosis ale nesměl se do ní zapojit.

Coleman x Dooku
Corran Horn

Corran Horn
„Jsi dobrý, Corrane, ale nejsi Luke Skywalker."
Wedge Antilles

Corran se narodil na Corellii.Corran byl synem Valina Hal Horna. Svého otce následoval tím že se připojil k CorSec.Vždy usuzoval chytře a bylo na něm něco zvláštního později se zjistilo že Corran je citlivý na sílu.Spolu s otcem pracoval ve vládních službách velice dlouho a byli také spolu když Impérium poslalo na planetu Thrawna v přestrojení.Byli spolu až do konce a ten přišel když se objevil Trandoshan Bossk, který byl nájemným vrahem a Hala zavraždil.
Corran byl zatčen impériem spolu s přáteli ale povedlo se jim utéct a Corran nastoupil do služeb CorSec jako pilot X-Wingu dva roky po bitvě o Endor. Další dva roky se toulal a vyhýbal se pronásledujícímu impériu a marně se pokoušel spojit s Novou Republikou. Podařilo se mu to ale když narazil na eskadru Rogue.Wedge si všiml že je mimořádně nadaný pilot a tak mu navrhl místo v eskadře a vděčný Corran s Radostí souhlasil. V eskadře také pomáhal v dobytí Coruscantu. V eskadře také potkal Mirax svou budoucí manželku.
Dále byl také u toho když se Coruscant zabezpečoval.
V této době se seznámil s velícím důstojníkem Tycho Celchem.
Podílel se na činnostech kdy strhával Imperiální Ochranu Coruscantu. Byl ale odhalen a musel utéct před impériem a schoval se jim přímo na očích naverboval do jejich armády. Když po dlouhém výcviku absolvoval první týdny zatoužil po Mirax a eskadře. Odhodlal se znovu k ůtěku a našel vhodný raketoplán ve kterém našel světelný meč. Poté odletěl na Coruscant kde se setkal s Tychem a Wedgem se kterými se pozdravil.Ne dlouho nato ho vystopoval pomocí síly Luke Skyswalker v domění že najde ztraceného studenta. Byl velmi udiven když našel novou osobu citlivou v síle. Luke chvíli truchlil nad ztrátou studenta ale nabídl Corranovi stát se novým členem řádu. Ten ale cítil povinnosti vůči eskadře ale Wedge mu jeho obavy vytmavil a on se stal učedníkem. Výuku v chrámu ještě ani nezačal a byl povolán povolání do eskadry samotným prezidentem republiky. Stal se opět pilotem a pomohl vyřešit Boj za Thyferra. Když se poté vrátil s povolením Luka Skywalkera se s Mirax vzali. Na chvíli opět zůstal u eskadry bojoval s imperiálním zbytkem. Uštědřil tvrdou porážku i Thrawnovi. Když jej porazili byl chvíli klid ale ne na dlouho, objevil se znovuzrozený Palatine a opět byl Corran povolán do eskadry. Když po dlouhém boji a Coruscantu zvítězili konečně nastoupil do akademie jedi.
Bohužel se zjistilo že Corran nedokáže silou vůbec nic. Mohl jen vlévat pocity nic víc.
Ovšem v boji se rovnal Lukovi.
Corran se blízce spřátelil s Kyppem Durronem a jeho pád k temné straně byl pro něj zlý.

Corran v boji s Vongem


Když se v Galaxii objevili Yuzhan Vongové byl jedním z prvních kdo se s nimi utkal a informoval republiku že jejich ještěří vojáci jsou lidé zmutování jejich mučením. Corran byl jedním z jediu kteří se pokusili zastavit Noma Amora.Yuzhan Vongského agenta.
Díky jeho bitvám s Vongy byl povýšen na Mistra Jedi.
Když zestárl chtěl dát Lukovi rezignaci ale ten jí odmítl se slovy že v Galaxii není tak dobrého válečníka jako je on.
Depa Billaba

 Depa Billaba
Depa Billaba je mistrině Jedi členka rady jediů. Jejím mistrem byl Mace Windu který jí zachránil před smrtí v pašeráckém doupěti po smrti jejích rodičů. Cítil z ní velkou sílu a proto ji vzal do chrámu a vychovával jako dceru. Aby uctila svou mrtvou rodinu přihnula kulturu rasy Chalacta. Jako každý z této rasy má i Depa na čele malé znamínko osvícení. V době Klonových Válek byl poslána na Maceovu Domovskou Planetu Harun Kall aby zde pomohla partizánůmm bojujícím proti Federaci která pohltila vnější okraje. Na této planetě skončila svůj život Jedie když potkala vůdce partyzánů Kara Vastora. Posledního muže z Ghose Windu. Kar se do Depy zamiloval a nechtěl jí dovolit aby odletěla zpět do Chrámu Jedi na Coruscantu. To si vižádlo přítomnost Mistra Jedi Mace Windua který se vydal svou bývalou padawanku hledat. Našel jí vysílenou na očích měla strašně špinavý hadr a tam kde kdysi bylo znamínko osvícení byla jen ošklivá rozšklebená jizva. Sama Depa se ale nechtěla na Courscant vrátit. Mace ji tedy zbavil všech práv a skončil její misi zde na Harun Kalu. Odletěl spolu s ní a Karem do Chrámu. Kar byl zatknut a Depa byla po souboji který spolu svedli vysílená byla v Bactové nádrži. Její rány byli v pořádku ale ty rány na duši už jí zůstali. Tato Jedijka byla nakonec viřazena z Chrámu Jedi.
Jacen Solo

 Jacen Solo
Jacen je starším synem Solových. Jeho sestra , Jaina se narodila o pět minut dříve než on.Od mala je mezi nim zvláštní pouto, které nejde jen tak přetrhnout.Ani Leia nechápala jak moc si dvojčata rozumí. Jako mladí byli eskortováni na Nový Alderran kde je vychovávala Winter(Leina služebná). Děti, obzvláště pak Jacen si na k ní vytvořil pěkný vztah a celkem dlouho mu trvalo než si opět zvykl na pravou matku. Stejně jako jeho matka byl i Jacen nadaný v síle.Strýček Luke to věděl a tak čekal na okamžik kdy je bude moci přivítat v akademie. Jacen se z trojice těšil do akademie nejvíce.Jeho studium však zpomalilo sestavování světelného meče , které mu zabralo až příliš dlouhou dobu. Jacen nebyl vůbec po otci. Létání nebylo jeho koníčkem a technika mu nebyla ničím blízká. Ale i problém s mečem zvládl a nasadil do něj drahokam Corusca prvotřídní kvality, který našel v podmořském dole u starého rodinného přítele.Oním přítelem nebyl nikdo jiný než Lando. Jeho meč má zelenou barvu. Při individuálním tréninku byl Jacen v učení jeho strýce. Co ale Jacena nepotěšilo byl fakt že Luke si vzal druhého učedníka a to jeho mladšího bratra Anakina.Každý z obou bratrů měl na vnímání síly jiný názor a kvůli tomu mezi nimi začali panovat neshody.Jak ale Jacen dospíval jeho postoj se změnil hlavně na filozofický. Jacen nechtěl sílu používat jako zbraň ale jako dar.Síla v Jacenově podání byla ladná.Používal ji jen při boji a ne na ulehčení práce jak jeho bratr. Z bratrské rivality se stala trhlina která bratry oddělily úplně. Když se oba bratři společně pokoušeli zničit zbraň hromadného ničení Centerpoint.Jacen se snažil bratra přesvědčit ať vystřelí jako ukázku agrese. Nakonec vystřelil Thrackan Sal-Solo, kterému se povedlo rozprášit většinu hapanské flotily, kterou sem přivedla Leia jako pomoc proti Yuzhan Vongům. Po těchto událostech nechtěl mít s silou už nic společného ale opět jí použil když pomáhal zraněné matce. Anakin Jacenovi Centerpoint nikdy neodpustil. Později se ovšem snažil trhlinu odstranit ale bratr zemřel dříve než dorovnali spor. Jacen sám byl těžce poraněn z boje s královnou voxynů. Tajemná bytost Vergere vyléčila zraněného mladíka svými slzami, záhy ho však nechala zajmout Nomem Amorem.Ten jej odvedl k válečníkovi Tsavongovi Lahovi. I když k němu choval Lah zášť nechal chlapce žít. Ukázalo se že se Jacena báli a tak jej raději měli pod zámkem než jako ducha v Nové Republice. K úplnému skončení války, však přispěla úplně jiná záležitost. Jacenův popis toulavé planety Zonamy Sekot, o které mu vyprávěla Vergere, znamenal zlom. Všichni doufali že ta planeta ukončí válku a zjistilo se že opravdu obsahuje klíč k jejímu skončení.Jacen byl mistrem Bena Skywalkera. Pět let po skončení války se Jacen sám toulal po galaxii, vyhledával nejrůznější skupinky využívající Síly. Hlas síly ho zavedl na hranice známého prostoru až k hranicím Chisském prosotru.Zde vyrostla hmyzí rasa. Raynar Thul shromáždoval potulné jedie a ovládal jejich mysl. Jacen ale nikdy nepropadl.Nechtěl ale také aby došlo k válce a tak požádal Tanel-Ka o pomoc.Ta mu ji slíbila, když s ní stráví noc. Z jejich společné noci Tanel otěhotněla.Byla to dcera Allana. Tanel byla nucena dceru schovávat protože se bála že ji úřady zabijí.Obavy se ukázaly jako pravdivé. Allanina babička se o ní dozvěděla a snažila se jí zabít.Jacen to ale nedovolil a z jejich souboje zůstala babička v komatu. Jacen měl možnost vidět své předky na Mustafaru když R2 ukázal tajné nahrávky.Viděl sebe samého. Jeho děda Anakin taky chránil svou ženu , ale v hněvu jí zabil. Na další misi spolupracoval s Nelani a Benem ale byli rozděleni.Jacen se potkal s Lady Limita, která mu řekla že by se mohl stát novým pánem ze Sithu. Jacen jí řekl své názory na temnou stranu a celkem jí vychvaloval.Nelani celý rozhovor slyšel a vstoupil do něj.Lumya řekla že když ho zabije přijme ho jako žáka. Jacen tedy Nelani zabil.Poté měl vizi ve které zabil Luka Skywalkera. Jacen dokázal temnou stranu utišit a tak se vrátil aby zabezpečil svou rodinu o které už věděli všichni.Když zjistil že spousta jediů byla zabita klony a ještě větší část učedníků jeho dědečkem, nepochyboval že i on má tu sílu zabíjet bezbranné jedie a na celou věc si udělal vlastní názor. Během této doby se začal Jacen stranit od rodiny.Luke si toho byl vědom a přikázal Benovi aby se vrátil na akademii.Ten ovšem přes Jacenovo maskování nic neprokoukl.

 JacenOnimiong


Lumya Řekla Jacenovi že obrovské oběti které přinesl masakrováním nevinných byli nezbytné aby se stal Temným Lordem.Také pochopil že jestli se má stát pravým sithem měl by zabít Tanel a jejich dceru. I když to byla hořká slova byla bohužel pravdivá.Ale pro Galaktický mír by udělal vše.Odcestoval na Hapes. Mezitím se Luke snažil najít další známky po temnotě v Jacenovi. Jacen s Lujzou byli na krátkou dobu parťáci a společně zabili mistra Lobiho. Jacen stal velitelem císařského třídy II-Star Destroyer, Anakina Solo. V této době mu zavolala Tanel Ka a požádala ho aby vyšetřil kdo se jí pokusil zabít a naoplátku mu dá do opatrovnictví jejich dceru. Vyšetřil a pomocí síly také zabil Auru Sing. Rodina jej zavrhla a zjistila stopu temnoty.Na palubě svého star destroyeru potkal maličkou loď.Byl to Malý Sokol s matkou , otcem, sestrou a bratrancem na palubě.


Mara Jade: Vy jste hanebný jako……jako..
Jacen Solo: Jako co?
Mara Jade : Palpatine!

Jacen se potkal s Marou krátce po jeho úspěchu když psal zákony.Pokusila se z něj vymámit temnotu a zastrašit ho řečmi o Sithech.Jacen zamítl a donutil jí tak k použití síly. Mara se pustila do souboje a Jacena těžce ranila.Souboj nemohl nidky vyhrát ale vzpomněl si na její slabinu a tak jí do hlavy ukázal tvář syna Bena.Mara zaváhala a to byla vteřinka kterou potřeboval aby mohl svou tetu zabít. A tak se zrodil Darth Cadeus. Když pomalu umírala pochopil že to ona musela zemřít aby se stal Lordem ze Sithu, nechápal proč ona a bylo mu to jedno. Všeobecně se zjistilo že Maru zabil jistý Darth Cadeus ale nikdo nevěděl kdo to byl a tak se Jacen účastnil i jejího pohřbu!I na něm na sobě nedal nic znát.Luke ale zjistil co se děje a pokusil se ho zatknout.Cadeus ale unikl bez škrábnutí. Cadeus si namířil na Ossuss do sídla jediů a snažil se ho zbavit života jako tehdy děda Coruscantský Chrám. Na palubu jeho lodi se dostal Ben s Lowbaccou.Cadeus se je pokusil zabít ale Benovi se podařilo sežehnout mu žebra.Kvůli vesmírným bojům Ben zavrávoral a padl na zem.JAcen je pak snadno v malém frachťáku vyhodil do vesmíru.Stále chtěl Bena na své straně. Luke ho opět vystopoval a svedli spolu boj ve kterém byli oba vážně zraněni.Dokázal Cadeuse porazit ale ze slov Jacenových pochopil že Ben je také trochu pod nánosem temné strany.Nechal ho žít a odkulhal z místnosti. Cadeus se utkal i s Kylem Katarnem kterého podle nedoložených zdrojů dokonce zabil. Všichni v jeho rodině se obrátili proti němu, dokonce Tanel.Poté co unesl Alan od Tanel, řekl jí že je její otec.Alana která vnitřně milovala sithy byla z otce nadšená a nabídla mu podporu vojenskou.Během jedné z dalších bitev se na palubu jeho vlajkové lodi dostal tým ve složení Mistr Skywalker, Mistr Sebatyne, Ben Skywalker.Než došlo k souboji, všiml si že Ben k němu necítí žádný hněv a tak se už nesnažil získat ho.Zatímco Cadeus bojoval s Jedii , Han našel Allanu a odvedl ji sebou.Ta se svěřila že otce nenáviděla a že její láska k sithům byla hraná.Mezitím se Jediové elegantně stáhli.Při boji přišel o světelný meč. Postavil si nový s klasickým červeným krystalem.Když byl hotov všiml si jak vypadá jeho obličej.Byl strašlivý, došlo mu proč vypadali jeho podřízení poslední dobou tak vyděšení. Cadeus se utkal i se sestrou. Byl v souboji opět ošklivě raněn.Cadeus se mnohokrát snažil Jainu vyvést z koncentrace ale nepodařilo se mu to, věděla že je to past. Při posledním boji říkal že on miloval Tanel Ka,Miloval Maru,Jaina si myslela že to vše je past. Cadeus deaktivoval meč ale ona to nečekala a propíchla mu hruď. Pochopila že v posledních okamžicích to byl opět Jacen její bratr.
Kit Fisto

 Kit Fisto
Mistr Jedi Kit Fisto je 196 cm obojživelný, vysoký Nautolan. Od raného dětství kdy byl přijat do chrámu si přál být členem smírčí rady, místo toho mu bylo v klonových válkách nabídnuto místo dokonce v hlavní radě Jediů. Mistr Fisto byl obojživelný Nautolan z oblasti Sabilon převážně vodního světa jménem Glee Anselm, tato planeta se nacházele ve středním pásu. Jako další z mála Jediu přežil masakr jediu na Geonosis. Po této bitvě byl jmenován generálem velké armády Republiky. Spolu s mistrem Winduem a Ki Adi Mundim vedli zvláštní skupinku klonů do první bitvy klonových válek právě na Geonosis. V bitvě o Glee Anselm se ukázal jako skvělá Republiková pomoc. Na této planetě je převážně voda a světelné meče pod vodou nefungují. Právě výjimkou je Kit Fisto který si svůj meč speciálně upravil aby fungoval i pod vodou. Dále na hlavě má chapadla díky kterým cítí čichové receptory, které mu umožňují vnímat emoce vyjádřené feromony a jiné chemicky dané tělesné změny. Nechoval se podle kodexu i když povětšinou ano. Po Masakru v Geonosis si vzal za padawanku bývalou padawanku jeho přítelkyně která stejně jako spousta dalších zemřela na Geonosis Věřil že jediové jsou zde pro to aby využívali přírodu k ochraně všech bezmocných. Jeho zvláštní schopností je nahlížení do temné strany síly které mu nijak neuškodí. Tento Jedi má zelený meč a používá techniku Makashi, jako jeden z mála jediů dokáže bojovat se světelným bičem což mu umožňuje značnou výhodu v boji proti divokým zvířatům. Zemřel jako přeposlední (poslední byl Mace Windu) při zatíkání Darth Sidiouse.

 Rozkaz 66
Luminara Unduli

 Luminara
Luminara je Mirialanka z Mirialu jeden čas zasedala v radě Jediu ale moc dlouho se v křesle jednoho z nejvyšších členů Rady Jediů neohřála. Jako jedna z mála Jediu přežila záchranou operaci na Geonosis. Léta tréninku a píle jí dovedli k ohebnosti kloubů. Díky této schopnosti měla skvělý styl boje se svou padawankou Bariss Ofee . Unduli se specializovala na boj ve dvojci který se svou padawankou dovedla k dokonalosti. Nebýt rozdělení těchto dvou Jedijek Luminara by možná přežila i Rozkaz 66. Její poslední mise byla společná s mistrem Yodou. Byla poslána na Kashyyk kde stanula v čele obrany pobřeží wookieské vesnice. Můžete jí vidět když Yoda přilétá na Kashyyk Stojí tam s dvěma wookie a drží datapad. Ještě před klonovými válkami pomáhala Obi.Wanovi a jeho tehdejšímu mistrovi Qui-Gon Jinnovi s hledáním zločince Arhwena Cohla který je stejné rasy jako Luminara. Přednášela o bojových technikách v chrámu Jediu. Mezi Studenty byla oblíbená pro svůj zvláštní smysl pro Humor kterému rozuměl snad jen dětský mozek a mistr Yoda. Luminara je přibližně stará jako mistr Kenobi. Tajně mu záviděla křeslo v radě Jediů ale nikdy na sobě nedala nic znát možná pro to už nedostala druhou šanci. Byla zabita na Kashyyyku během rozazu 66, svýmy klony pod velením comandéra Faie , které ho později zabil Quinlan Vos.

 Rozkaz 66